İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Hız Sabitleyici

Bülent Yaman

Recommended Posts

Bülent Yaman

arkadaşlar bende 2007 fiesta 1.4 comfort var hız sabitleyici taktırmak istesem takılır mı acaba ,bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Bülent Yaman

Fiesta tdci da gaz teli yok pedal potansiyemetreli...

2007 benzinlilerde mi aynı?

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

arkadaşlar bende 2007 fiesta 1.4 comfort var hız sabitleyici taktırmak istesem takılır mı acaba ,bilgisi olan var mı?

bende aracımla uzun yola çıktıktan sonra servise sordum olmaz dediler :( ama gerçekten hız sabitleyiciye uzun yolda ihtiyaç var :) hemde çoookk. ( gaz pedalı çok yoruyor uzun süreli çünkü..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Servis bana da C-max trend için olmaz demişti..Direksiyonu değiştirdim oldu...:) Ancak alt yapısı yoksa zor olur...Satıp olan bir araba almak daha kolay olabilir...:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gaz teli olmayan her motora, cruise control takılabilir, iş makinaları için var olan bir kit vardır, otomotivde pek tanınmaz, zaten fiesta için rakam çıkarılırsa, (hız sensörü akımı yetersiz olduğu için ilave parça lazım) 2000TL yi bulur bu işlem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kısaca olmaz, bu işi unutun ve benim yaptığım gibi pedalın altına ayağınızın ağırlığını tam dengeleyen çelik yay takın, istediğiniz hızda ayağınızı serbest bırakın araba 4lt. sarfiyatla (dizel) sabit hızda gitsin, al sana cruze control :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Kısaca olmaz, bu işi unutun ve benim yaptığım gibi pedalın altına ayağımın ağırlığını tam dengeleyen çelik yay takın, istediğiniz hızda ayağınızı serbest bırakın araba 4lt. sarfiyatla (dizel) sabit hızda gitsin, al sana cruze control :D

ben el gazı yaptım bi ara kendime :D şemsiyeyi aldım arkadan koydum pedalın üstüne 150 km den fazla öyle gitmişimdir :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kısaca olmaz, bu işi unutun ve benim yaptığım gibi pedalın altına ayağımın ağırlığını tam dengeleyen çelik yay takın, istediğiniz hızda ayağınızı serbest bırakın araba 4lt. sarfiyatla (dizel) sabit hızda gitsin, al sana cruze control :D

Ali Abi böyle birşey mi ?

:bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sadece düz yolda olur bu :yes:

Elbette, zaten rampada cruse ün anlamı olmaz, cruse uzuuun düzlüklerde kullanılan bir sistem bence :)

Ali Abi böyle birşey mi ?

:bravo:

Aynen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

oto vites varsa tamam, ama manuelde yerim cruse u :) ayrıca büyük motor, cruze ve oto vites= bol sarfiyat, yine olmadı yani :)

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Akyıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kısaca olmaz, bu işi unutun ve benim yaptığım gibi pedalın altına ayağınızın ağırlığını tam dengeleyen çelik yay takın, istediğiniz hızda ayağınızı serbest bırakın araba 4lt. sarfiyatla (dizel) sabit hızda gitsin, al sana cruze control :D

Ali abi olmaz dedin de üniversal kitler var bir ara düşündüm bende güvenemedim açıkaçası.Ama sene 2021 ve forumdaki arkadaşlar ve fiestası olanlar bakabilir belki lakin kesinlikle reklam vs değil arkadaşlar yanlış anlaşılmasın adamlar yapmış diyoruz ya bizim vatandaş ta yapmış...https://youtu.be/lkvuV_R8BoQ

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Akyıldız yazdı:

Ali abi olmaz dedin de üniversal kitler var bir ara düşündüm bende güvenemedim açıkaçası.Ama sene 2021 ve forumdaki arkadaşlar ve fiestası olanlar bakabilir belki lakin kesinlikle reklam vs değil arkadaşlar yanlış anlaşılmasın adamlar yapmış diyoruz ya bizim vatandaş ta yapmış...https://youtu.be/lkvuV_R8BoQ

İlginç, zamanında bulamadıydım, bizimkine telli vakumlu sistem olmaz, elektronik birşeyler lazım, yaptılarsa güzel, yorumlarda gönderelim kendiniz takın denmiş, sorbakalım neymiş işe yararsa güzel, emin olmadan sakın para yollama ama :)

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ali abi olmaz dedin de üniversal kitler var bir ara düşündüm bende güvenemedim açıkaçası.Ama sene 2021 ve forumdaki arkadaşlar ve fiestası olanlar bakabilir belki lakin kesinlikle reklam vs değil arkadaşlar yanlış anlaşılmasın adamlar yapmış diyoruz ya bizim vatandaş ta yapmış...

Yakin olsam gidip taktirirdim valla
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan DOĞAN
Levent Güzelkalp yazdı:
Mehmet Akyıldız yazdı:
Ali abi olmaz dedin de üniversal kitler var bir ara düşündüm bende güvenemedim açıkaçası.Ama sene 2021 ve forumdaki arkadaşlar ve fiestası olanlar bakabilir belki lakin kesinlikle reklam vs değil arkadaşlar yanlış anlaşılmasın adamlar yapmış diyoruz ya bizim vatandaş ta yapmış...

Yakin olsam gidip taktirirdim valla

Yakın olmaya gerek yok irtibat kurup kurulum şemasıyla beraber gönderim yapıyor vatandaş. Lâkin ben @Çağlar Bayurabi tavsiye etmediği için vazgeçtim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...