İçeriğe Yönlendir

Saç Kıran Hastalığı

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

Selamlar, yakın bir tanıdığım bu hastalığa yakalandı. Kendisi 40-45 yaşlarında yoğun iş temposuna sahip bir bayan.. Yanlış bilmiyorsam, stresin tetiklemesi ve bağışıklığın düşmesi ile ortaya çıkıyor. Sizlere soracağım şeyler ise;

Doktora gidildi,tedavi sürecine başlandı, ilaç enjekte ediyorlar.. Tedavi sürecini hızlandıracak neler yapılabilir? Beslenme, uyku, yararlı; zararlı alışkanlıklara karşı tutum nasıl olmalıdır? Ve diğer eklemek istediklerinizle birlikte yardım ve cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak
(düzenlendi)

sarımsak çalsın bende de oldu çok kötü kokuyor ama iyi geldi

tarihinde İbrahim Şafak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eski berberler bir şeyler sürüp iyileştiriyordu onu ama bilimsel mi yoksa bitkisel mi bilemiyorum Semih

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

bende sarımsak diye biliyorum

geçmiş olsun bu arada unutmuşum yazmayı

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

zaten doktora gidilmiş tedviye başlanmış.yoğun iş temposu da varmış,sarımsak falan olmaz.ilaçlara devam.bu hastalığa yakalanan 4 tane erkek tanıdığım var,hepsi de bütün saçları parça parça dökülmesine rağmen şimdi gayet sağlıklı ve saçlılar.yani geçiyor ama biraz zaman alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

ben de Önder Bey'e katılıyorum.

Dr. ların tedavisine sadık kalıp sabırlı ve metanetli olsun yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Semih işyerinden Arkadaşımda aynı hastalığa yakalandı.. 3 haftadır doktor doktor dolaşıyor.. Bulunduğu Stres'i üstünden atması gerektiği ve ilaç tedavisinden başka bir seçeneği yok

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Stresli ortam ortadan kalkmadıkça düzelmesi zor.Daha çok erkeklerde askerlik döneminde sıkıntıdan olur.Acemilik dönemi hastalığıdır.Kadro da düzelir :D

Yorum bağlantısı

geçmiş olsun, tedaviye başlanmış, %99 düzelir, eskiden tedaviler de başarı oranı %50 idi, genelde sarımsak sürülüp dökülen bölge tahriş edilirdi, şimdi durum farklı, düzenli olarak devam etsin mutlaka düzelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...