İçeriğe Yönlendir

Suv Rekabeti Artıyor. Skyactive Teknolojili Mazda Cx-5 Türkiye'De

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli
(düzenlendi)

CX- 5'de 2.0 litre benzinli ve 2.2 dizel motor, manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunuyor. CX-5 modelinde bulunan SKYACTIV- G benzinli motorun en önemli özelliği 14:1 gibi yüksek sıkıştırma oranı. Bu sayede motor daha fazla performans sağlarken, yakıt tüketimi ve emisyon değerleri düşüyor. Benzinli motorun yakıt tüketim değerleri gerçekten çok iyi. Ortalama yakıt tüketimi 6lt. Üstelik ReFlex modeline 89bin T'ye sahip olmak mümkün. Arkadan Ford Kuga, önden de mitsubishi asx i andırmıyor değil :)

selim%20(2).JPG

mazda_cx-5-560x373.jpg

exterior.jpg

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

kalburüstü olanlar yorum yapsınlar. :tongue:

ben ortasınıftayım. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

2.0 motor ile çoook bekler.

1.6 olsun çok yaksın :)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Eski

tip olmuş ama biraz ortaya karısık olmuş.Biraz hyundai,biraz bmw biraz mitsubishi.

Eskiden her markanın bir karakteri vardı ve logosunu görmesekte ne olduğunu tahmin ederdik.Şimdi hepsi birbirinin kopyası.

Focus 1 ve 2 yi bu yüzden çok seviyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Artık o kadar çok model var ki ortaya özgün bir şey çıkartmak neredeyse imkansız.Çıkartanlar da saçmalamaya başladılar.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben beğendim tip olarak.Atık bütün firmalar aynı şekilde çok farklı bir tasarıma girmekten çekiniyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Fena değil. Verseler binerim.:D Ama benzinli motor düşündürüyor bu araçlarda....2.0 çok yakar ve rağbet görmez.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

hiç bir rekabeti kzıştırmaz bu araba 90000 tl lik fiyatıyla yılda 10 tane satar zaten 2000 motor tutması mümkün değil....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fena değil. Verseler binerim. :D Ama benzinli motor düşündürüyor bu araçlarda....2.0 çok yakar ve rağbet görmez.

çok yakmıyor. ÖTV sorunu var sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu akımı BMW mi başlatmıştı?

çok yakmıyor. ÖTV sorunu var sadece.

Bence sorun ÖTV değil aşırı ÖTV. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ÖTV yapısı itibarı ile yanlış. Hem özgürlükten bahsedilecek hem de "sen bunu tüketme" denilecek :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Dizel 4x2 versiyonu 141.000 TL, Ford Kuga 4x4 dizel ise 95.000 TL.

Çok yüksek fiyatlarla piyasaya çıkmışlar. Tutunmaları çok zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Biraz küçük gibi geldi bana fotodan olabilir.İçindeki adam büyük kalmış biraz..

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

boyutları katalogtan karşılaştırmadım ama göz hesabi kugadan daha büyük oldugu kesin gibiydi, geçen beyaz rengine denk geldim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Fiyat çok pahalı

araç çok ufak

Ötv yakar

Suv fiyatına bence crossovers bu rakabet edemez gibime geliyor ülkemiz şartlarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Ne yazık ki düşündügünüz gibi değilmiş :) bugun aldıgım dergide testini okudum benzersiz motor teknolojisiyle sadece 6lt/100km yakıt sarfiyatı var imiş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...