İçeriğe Yönlendir

Çocuğunuzun Okula Başlama Yaşını Hesaplama Çizelgesi

Halis Parlak

Recommended Posts

Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Tuvalet işi sıkıntı çok. Tabi bir de taciz vs. Kesinlikle üst sınıflarla ayrılmaları lazım. Ve fakat sandalye boyları, tuvalet lavabo boyları hep problem. Bir kanun daha çıkarıp geri dönemezler mi? Zararın neresinden dönülse kardır. :=)

Mehmet Hocam Tuvalet işini bizim hocaya (bizim hoca dedğim büyük abim, sınıf öğretmeni o da) sormuştum. Malum ilköğretim de okul tek lavabolar falan da. yani birinci sınıf öğrencisi ile 8. sınıf öğrencisi aynı lavaboyu kullanıyorlar mı demiştim o da maalesef evet demişti. şimdi en azından okulları ayıracaklarından bir nebze bu sıkıntı ortadan kalkmış oluyor. belki de bu sistemde en iyi nokta (kötünün iyisi diyelim) bu olacak.

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çocuğu yaşı gelip okula göndermemenin yıllık para cezası 2700TL imiş dün haberlerde izledim bilginize. Günlük 15TL deniyordu

Göndermek daha pahalı ....

..Attırmayın Makedonun kafasıni!

bkz avatarınız :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abicim diline sağlık valla, hep doğruları söylüyoruzda tınnnn diyen yok maalesef, attıracaklar bir gün tepenin tasını Allah göstermesin yani......

Tınlatacaklar, tınlatacağız bir gün Serhan. ;)

Göndermek daha pahalı ....

bkz avatarınız :)

Baktım. ;) Çok kibarsınız efem. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Oğlum 23 Ocak 2007 doğumlu, bu durum yüzünden bizde kafayı yemek üzere olanlardanız...

Böyle önemli bir konuda neden referandum yapılmaz ki, Cumhurbaşkanlığı için yaptık bu konu bbence ondan daha önemli, memleketin yeni nesilleri, geleceği söz konusu..

Deneme yanılma iş yapıyoruz, Amerikayı yeniden keşfediyoruz...

Biz gözümüzden bile sakınıyoruz, onlar buzum çocuklarımızı umursamıyor bile, nasıl iş anlamadım...

Sanki bir kayıp nesil daha yetişiyor gibi...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Arkadaşlar,

Kafayı yiyecek bişey yok...

Şu anki yönetmelikte (meb değiştirmezse :) ) 1. sınıfa kaydı yapılan bir öğrencinin, veli isteğiyle ana sınıfına devam etmesi mümkündür. Yani çocuk 72 aylık bile olsa, anne baba çocuğunun yeterince gelişmediğini düşünürse, okul idaresine dilekçeyle başvurur ve çocuğumun 1. sınıf yerine anasınıfına devam etmesini istiyorum der ve okul yönetimi e-okul üzerinden çocuğu anasınıfına nakleder...

Oğlum 23 Ocak 2007 doğumlu, bu durum yüzünden bizde kafayı yemek üzere olanlardanız...

Böyle önemli bir konuda neden referandum yapılmaz ki, Cumhurbaşkanlığı için yaptık bu konu bbence ondan daha önemli, memleketin yeni nesilleri, geleceği söz konusu..

Deneme yanılma iş yapıyoruz, Amerikayı yeniden keşfediyoruz...

Biz gözümüzden bile sakınıyoruz, onlar buzum çocuklarımızı umursamıyor bile, nasıl iş anlamadım...

Sanki bir kayıp nesil daha yetişiyor gibi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

..

..

Cumhurbaşkanı konusu çözüldü mü yani doğru şekilde?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Evet, 1. sınıf öğrencisiyle 8. sınıf öğrencisinin aynı tuvaleti kullanması sıkıntılı bir durum ama, mevcut sistemde ikili eğitim yapan okullarda bu durum yok. Zaten 5-8. sınıflar sabahçı, 1-4. sınıflar öğleci. Ancak tekli eğitim yapılan okullarda bu sıkıntı var...

Yeni sistemde bunun tamamen önüne geçilecek. İlk 1-4 ilkokul, 5-8 ortaokul olacak ve öğrenciler artık birbirinden tamamen ayrılacak.

Mehmet Hocam Tuvalet işini bizim hocaya (bizim hoca dedğim büyük abim, sınıf öğretmeni o da) sormuştum. Malum ilköğretim de okul tek lavabolar falan da. yani birinci sınıf öğrencisi ile 8. sınıf öğrencisi aynı lavaboyu kullanıyorlar mı demiştim o da maalesef evet demişti. şimdi en azından okulları ayıracaklarından bir nebze bu sıkıntı ortadan kalkmış oluyor. belki de bu sistemde en iyi nokta (kötünün iyisi diyelim) bu olacak.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Abdurrahman Bedir

2012-2013 eğitim sistemi başlarken konunun yeniden gündeme gelmesinde fayda var...

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

Turkay Hocam,MEB tarihleri hesaplarken güne gün hesaplamadan kayıt yerleştirmelerini yapmış dolayısıyla 30 Mart 2007 son tarihtir.Bu konuda haklısınız ben fazla ince düşünüp hesaplama yaptım :)

Hemen size kendi okulumdan 25 Ağustos itibariyle bir istatistik vereyim.

1.Sınıfa kaydolabilecek öğrenci sayısı: 413

60-66 ay isteğe bağlı kaydolması gereken öğrenci sayısı: 139 Kaydolan sayısı: 10 öğrenci ( örnek iki tanesi 62 aylık bir tanesi 61 aylık)

66 ay ve üstü kaydolması gereken öğrenci sayısı: 274 Kaydolan sayısı: 102 öğrenci

Açılacak sınıf sayısı 4 idi 5.sınıf için yer arıyorum okulda.100 öğrenciyi de başka bir okula kaydırmaya çalışıyoruz.

Aklı başında ve duyarlı velilerin birçoğu zorunlu bile olsa (2007 ocak-mart-şubat) çocuklarını vermiyorlar.Kişisel kanaatim; 66 ay altı doğumlu çocukların kesinlikle okula verilmemesi,aynı şekilde 66 ay üstü olup 2007 doğumlu çocukların da okula verilmemesidir.(Zihinsel ve fiziksel olarak yaşının üstünde ise verilebilir.)

Anasınıfı veya kreş eğitimi almamış,zihinsel ve fiziksel olarak yaşının üstünde bir olgunluğa sahip olmayan çocukların 1.sınıfa verilmesine ise sonuna kadar karşıyım.60-66 aylık arası çocuklarını okula veren velilerin 1-2 hafta geçtikten sonra çocuklarını okuldan alacaklarına da eminim.Eğer zorla devam ettirmeye kalkışırlarsa çocukta okula karşı bir antipati oluşabilir,sıkılganlık ve en kötüsü bir soğukluk gelebilir.Muhtemel bu sıkıntılar çocuğun bilişsel gelişiminde tedavisi zor yaralar açabilir ve en kötüsü de çocuğun kişisel sosyal gelişimine olumsuz yönde etki eder.Bu yüzden bu konuda duyarlı olmak lazım çocuklarımız bizim geleceğimiz,onların geleceğini kendi ellerimizle karartmayalım lütfen....

Not:Hocam ben çocuğumu okula göndermek istemiyorum fakat nasıl bir rapor alınacağını bilmiyorum diyenler için güncel rapor örneğinin resmini koyabilirim.

Saygılarımla

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...