İçeriğe Yönlendir

Muayeneye Girmeden Önce

Enez Güner

Recommended Posts

Enez Güner

Arkadaşlar merhaba önumuzdeki hafta muayeneye gireceğim ama kafama takılan birkaç biryer var.

Şimdi kaç tane hafif kusur olursa geçemiyoruz ve

1-Çamurluk sinyallerim parklarla birlikte yanıyor ancak sinyal görevinide yapıyor agır kusurmu hafif kusurmu?

2-Farların onlerinde led şerit var

3-Park ampüllerü ledli beyaz renk

4-Camlar filmli

5-Sis farları muhtemelen yön hatalı diyecek

6-Hadi bazen far ayarına girsen bile far yonu hatalı diye rapora geçiyorlar

bunlardan far onundeki ledleri iptal ederim ama sinyalleri biraz uğraşlı olur iç çamurluk davlumbazı sökmek gerekiyo hafif kusursa öyle geçer başkada herhangi bi sıkıntı yok yağ kaçagı benzeri veya çalışmayan aksam frenler herşey on numara

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız
(düzenlendi)

Beni 1. Maddeden bıraktı 3.Maddeyede Hatalı renk dedi Muayne tekrarı yaptırdı. :unsure2:

tarihinde Ümit Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enez Güner

Bu sevindirici haber Süha abi bide kaç tane hafif kusurla geçebiliyoruz ki acaba :)

Beni 1. Maddeden bıraktı 3.Maddeyede Hatalı renk dedi Muayne tekrarı yaptırdı. :unsure2:

sinyaller görevini yapıyormuydu?

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Çamurluk sinyallerinden kalabilirsiniz.. Muayeneyi yapan görevlinin insiyatifine kalmış..

Yönetmelikte ise ağır kusur olarak geçiyordu yanılmıyorsam :unsure2:

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

1. madde hariç hepsi hafif kusur diye biliyorum. 1den emin değilim. Ben beyaz led park ampulleriyle geçmiştim. Hafif kusur dahi yazılmamıştı. Arka emniyet kemeri tokası takılı kalıyordu bazen ona ağır kusur yazılmıştı. İçine wd-40 sıkıp tekrar gidip geçmiştim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu sevindirici haber Süha abi bide kaç tane hafif kusurla geçebiliyoruz ki acaba :)

1. madde hariç hepsi hafif kusur diye biliyorum. 1den emin değilim. Ben beyaz led park ampulleriyle geçmiştim. Hafif kusur dahi yazılmamıştı. Arka emniyet kemeri tokası takılı kalıyordu bazen ona ağır kusur yazılmıştı. İçine wd-40 sıkıp tekrar gidip geçmiştim :D

+1 aynen bencede bu şekilde. Benimde sol sinyal kırmızı - sağ sinyal sarı yanıyordu reng hatalı diye hafif yazdılar.

1. madde için bilgim yok genellikle amerikan park iptal edilip gidilir bende böyle yaptım

Yorum bağlantısı
Enez Güner
(düzenlendi)
:) eyvallah sağolasın iptal etmekte fayda var tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
W=V, yazı hizası
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tümünden hafif kusur ile geçme ihtimalin yüksek..Ancak ben olsam aydınlatma,sinyal tertibatında bu kadar değişiklik olana zorluk çıkartırdım :)

Yorum bağlantısı
Enez Güner

ben en iyisi bizim burası küçük yer benim önceki muayenede ne parklara nede filimlere kusur yazmamışlardı muayene sırasında eleman zorlarken ön fren borusu patlamıştı :) digerlerine bakmaya vakit mi kalmadı artık bilmem ona tam hatırlamıom ama ne yazdıgını arabayı bana frensiz verip yolladı yaptır gel die :)

ve bide şöyle bi durum var kısalar xenon uzunlar helojen kısa uzun henüz ayrı ayrı yanıo rolelerine diyot koyduracagım ama muayeneye koydurup mu gitsem normal mi acaba uzunlar uzun süre yandıgında kısaları yakınca karanlıkk :) :)

Yorum bağlantısı
Enez Güner

Xenonlar agır kusur mu ? yandık o zaman ama bizim burda bişey demiolar ya dayım bikaç gün önce geçti bişey yazmamışlardı :) yada ben once girerim geçerse şansa nasılsa sıra olmuo yedek ampüller bagajda takar bidaha dolaşırız sıranın başına :)

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

Yapıyordu ama bıraktı işte. :angry:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Geçen bir abi ile sohbet ettik. Ruhsatta 5 kişilik yazan binek otomobili için, arka koltukda 3 yerine 2 başlık var diye ağır kusur vermişler. ruhsatı değiştirip 4 kişik yapmış aracı. :s Bu gerçek olabilirmi bilmiyorum ama gerildim. bende 1 hafta içinde gideceğim tüv'e

Yorum bağlantısı
Enez Güner

Bendede 2 başlık var arkada ama bizim burdası küçük yer die sıkıntı olmuo heralde elemanları akşam alırlar aşaya o kadarda yaparsa :)

Ama ben yinede amerikan parkları söktüm formula kornayı söktüm plakadaki kırmızı bantları söktüm şase noyu zımparaladım far önü ledleri komple söktüm :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçen bir abi ile sohbet ettik. Ruhsatta 5 kişilik yazan binek otomobili için, arka koltukda 3 yerine 2 başlık var diye ağır kusur vermişler. ruhsatı değiştirip 4 kişik yapmış aracı. :s Bu gerçek olabilirmi bilmiyorum ama gerildim. bende 1 hafta içinde gideceğim tüv'e

orjinlade arka koltuk dizaynı ne ise o dur :s garip, ruhsatı 4 e düşürmek bence hata

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Başlıktan mı yoksa kemerden mi yazmışlar. Benim bildiğim o konuda kemere dikkat ediyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...