İçeriğe Yönlendir

İstanbul Sokaklarında Anlık Trafik Bilgisi

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

20120601163620.jpg

logo2.png

Yandex İstanbul'un en kalabalık noktalarında levhalar yoluyla trafik bilgisi vermeye resmen başladı!

Taksim, Kadıköy Rıhtım Caddesi, Beşiktaş Meydanı, Mecidiyeköy Meydanı, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Ataşehir Meydanı gibi İstanbul'un en kalabalık noktalarında ve meydanlarında, araç sürücüleri ve yayalar tarafından kolaylıkla görülebilecek noktalarda konumlandırılmış bulunan 12 büyük LED ekran, Yandex'in sağladığı gerçek zamanlı trafik bilgilerini yayınlamaya başladı. Her bir ekranda, ekranın bulunduğu noktayla bağlantılı 3 adet önemli güzergahdaki ortalama trafik hızı ve şehir genelindeki ortalama trafik durumu derecesi gösteriliyor.

Yandex ve Outdoor TV ortaklığında hayata geçen proje sayesinde, trafik bilgileri tüm gün, her 2 dakikada bir 15 saniye boyunca görülebiliyor ve günde en az 2 milyon kişiye ulaşıyor.

kaynak: chip online

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu resim maçka meydan'daki led ekran galiba.

Yandex, aplikasyonunun yüklendiği cepteki gps hızına göre ortalama alıp hizmete sunuyor. Hız ortalamasında İBB'den daha başarılı ama nedense hala güvenemiyorum...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bu resim maçka meydan'daki led ekran galiba.

Yandex, aplikasyonunun yüklendiği cepteki gps hızına göre ortalama alıp hizmete sunuyor. Hız ortalamasında İBB'den daha başarılı ama nedense hala güvenemiyorum...

Yandex'i yakinen takip ediyorum çok büyüyecekler çoookkk!..

Sani bence güvenmeye şimdiden başla yakında Cihaz'da yapar bunlar demedi deme :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bu sistem benim GPS imle senkron çalışsın yol çok tıkalıymış başka yerden götürüyorum seni desin olmaz mı ? :D

Yorum bağlantısı
Emin Önal

her 2 dakikada bir

2 dk. güncelleme süresince 2 km trafik oluşması muhtemel İstanbul'un o belirtilen semtlerinde.

İnsanların güvenememesi de bu sebepten zaten..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu sistem benim GPS imle senkron çalışsın yol çok tıkalıymış başka yerden götürüyorum seni desin olmaz mı ? :D

TMC test aşamasında idi. hatta bir geldiğimde test yayınını görmüştüm. ama sonra bi gelişme olmadı.

yandexinki filo arabalarının bilgileri diye biliyorum :D onlara zaten her yol serbeset :D güvenlik şeritleri ortalamayı yükseltir :D

ama güzel uygulama.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yandex benimde çok tuttuğum bir firma.İlk panoramik çekimli Ankara haritasını yayınladıklarında aşık olmuştum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...