İçeriğe Yönlendir

Muayene Öncesi

Guest Fatih Acar

Recommended Posts

Guest Fatih Acar
(düzenlendi)

98 ford ka'm sıralı sistem lpgli. Muayenesi önümüzdeki hafta bitiyor. Sızdırmazlık raporunun alınmasına gerek kalmadığını söylüyor herkes. Ayrıca geçenlerde hidrolik direksiyon tamiri yaptırdım, arabanın altı hızlı gidince rüzgar yardımıyla komple hidrolik yağı olmuş. Bu şekılde muayeneden geçer mi yoksa altını mutlaka muayene öncesi yıkatmalı mıyım?

tarihinde Yavuz Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Lütfen yazım kurallarına ve Türkçe karakterlere dikkat edelim. Klavyenizde 'i' harfi yok mu?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben sizin yerinizde olsam, altını yıkatır öyle götürürdüm.

LPG ile ilgili yardımcı olamayacağım maalesef.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aracın altını temizletirseniz daha iyi olur.Sızdırmazlıkta gideceğiniz istasyondan alınabiliyor.

Yorum bağlantısı
M.Ali Baş

kesinlikle altını yıkatınız cunku muayne memurları ole bır goruntu karsısında dırek karamsar davranabılır.artı motor numarasını eger okuyamazsa vızede vermıyor o bakımdan daha faydalı olacaktır sızın adınıza...

en son yaptırdıgımda yaklasık 4 ay olmadı..25 tl sızdırmazlık+eksoz muayne 28tl odedık ve sımdıkı uygulama nedır ne degıldır cevap veremıyorum.eksoz muaynesınıde kesınlıkle muayne ıstasyonundan yaptırmayın degerler tutmadıgı takdırde yıne vermıyorlar..sanayıde ve ya servıslerde anlasmalı yerler var orayı tavsıye ederım...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Sıkıntı olmaz hafif kusur ama zor gelmiyorsa yıkatın altını. Sızdırmazlığı orda yapıyorlar. Başkada uğraşmayın kusur çıkarsa o zaman kusurları yaptırırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
(düzenlendi)

LPG sistemine sahip araç sahipleri; muayeneye gitmeden önce aracınıza ait LPG tankının üzerindeki üretim tarihini kontrol ediniz. Tank üzerinde bulunan tarihler 05/07, 10/05, 08/06 şeklinde ise mutlaka Gaz Sızdırmazlık Raporu alarak istasyona gidiniz. LPG tankı üzerindeki üretim tarihi kısmında 2008/04, 03/2006 vb. bir tarih yazılmış ise Gaz Sızdırmazlık Raporu almanız şart değildir. Ancak muayenede Gaz Sızdırmazlık Raporunun olmaması hafif kusur olarak değerlendirilecektir. Aracınıza ilk kez LPG sistemi taktırarak tadilat muayenesine gidecekseniz mutlaka Montaj Tespit Raporu almanız gerekmektedir.

Not: Alıntıdır

Geçen şirket aracının muayenesi için gittiğimde camda yazan yazının aynısıdır.

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağ kaçakları hafif kusur, ama direksiyondan kaçmışsa ağır kusur olarak geçmeyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Acar
(düzenlendi)

98 ford ka'm sıralı sistem lpgli. Muayenesi önümüzdeki hafta bitiyor. Sızdırmazlık raporunun alınmasına gerek kalmadığını söylüyor herkes. Ayrıca geçenlerde hidrolik direksiyon tamiri yaptırdım, arabanın altı hızlı gidince rüzgar yardımıyla komple hidrolik yağı olmuş. Bu şekılde muayeneden geçer mi yoksa altını mutlaka muayene öncesi yıkatmalı mıyım?

Yağ kaçakları hafif kusur, ama direksiyondan kaçmışsa ağır kusur olarak geçmeyebiliyor.

çağlar abi direksiyonu tamir ettirdim. hdrolikçiye. ama hanım geçen kaldırıma cıkmış. carterden 1 günde 20ml yağ atıyor. altını yıkatacağım. ama kafamı karıstırıyor hala bu durum. bu carterı tamır ederler mı?

tarihinde Fatih Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...