İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Yoğun Plastik Kokusu

Önder Tanrısever

Recommended Posts

Önder Tanrısever

Arkadaşlar hafta sonu focus ve astranın son kasalarını inceleme fırsatı buldum. 2 aracında bir önceki kasasını uzun süre kullandım. Şu an focus II tdci kullanıyorum. İncelemelerim sonucunda;

1- Focus III'ün Focus II'den çok farklı bir araç olmadığı kanısına vardım. Hemen hemen her şey aynı, sadece şekilleri ve yerleri değişmiş. Yani FIII, FII'yi sat, mutlaka beni al diyen bir yapısı yok.

2- Kendi focusumdaki plastik kalitesinden memnun değildim ancak aracı sıfır almadığım için zamanla yıprandığını ve sıfır araç kokusunun gittiğini düşünüyordum. Ancak sıfır FIII'e bindiğimde de aynı kokuyla karşılaştım. Yoğun plastik kokusu ve son derece kalitesiz plastik. Hatta FIII iç döeşemesi siyah olduğundan ve maun tarzı kaplamalar olmadığından gözüme son derece kötü göründü. Neyseki kendi focusumun içi bej döşeme ve maun kaplama var. Yani bir nebze olsun daha kaliteli.

3- Astra'ya gelince, araca biner binmez kendine has kokusunu hissediyorsunuz. İç mekan ve plastik kalitesi focusun çok üzerinde. Malzeme kalitesi gayet iyi.

4- Tdci Cdti motordan kesinlikle daha iyi. Bunuda belirtmek isterim.

5- Yeni focus beni hayal kırıklığına uğrattı.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Çok yararlı bilgilendirici iletiniz için Teşekkürler... Araç alırken plastik kokusu bir aracın kalitesini yansıtır gerçekten ayrıca Tdci motor cdti motor karşılaştırılamaz bile...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Fordlarda hep o koku var, fiestada vardı benim, geçen gün fuardaki bir focus 3 e bindim derin derin içime çektim .Özlemişim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

2006 Focus Ghialardaki koltuklar kadife, teyp çerçevesi maun görünümlüydü. Hatta Focus I' lerde bile bu vardı. Daha sonra koymadılar. Bu kadar yoğun koku, kötü koku mu merak ettim? Beni rahatsız etmemişti.

Focus III malzeme kalitesi bakımından sınıfındaki en iyilerinden. Astra ise, çok farklı. Jetta komedi, diğerlerini saymıyorum.

Tdci motorla Cdti motor (Albea motoru) karşılaştırılamaz bile.

Yorum bağlantısı
Önder Tanrısever

Çok yararlı bilgilendirici iletiniz için Teşekkürler... Araç alırken plastik kokusu bir aracın kalitesini yansıtır gerçekten ayrıca Tdci motor cdti motor karşılaştırılamaz bile...

Açıkcası bu konuyu astra ve focus arasındaki iç mekan kalite farkına çok şaşırdığımı belirtmek için başlattım. Benim gözümde iki denk araçtı focus ve astra. Ancak iç mekan kalitesi olarak astra beni gerçekten kendine hayran bıraktı. Focus ise hayal kırıklığı yarattı.

Fordlarda hep o koku var, fiestada vardı benim, geçen gün fuardaki bir focus 3 e bindim derin derin içime çektim .Özlemişim :D

focustaki bildiğimiz plastik kokusu. astranın kendine has özel bir kokusu var.

dacia ya binin bir de :)

clioya binmiştimde o neydi öyle yaa

2006 Focus Ghialardaki koltuklar kadife, teyp çerçevesi maun görünümlüydü. Hatta Focus I' lerde bile bu vardı. Daha sonra koymadılar. Bu kadar yoğun koku, kötü koku mu merak ettim? Beni rahatsız etmemişti.

Focus III malzeme kalitesi bakımından sınıfındaki en iyilerinden. Astra ise, çok farklı. Jetta komedi, diğerlerini saymıyorum.

Tdci motorla Cdti motor (Albea motoru) karşılaştırılamaz bile.

yol tutuşu ve performans konusunda kesinlikle focus önde. Ama aracı güzel ve daha konforlu yapan şeyler astrada. Mesela yüksek yol sesi ve motor sesi focusun dezavantajları. Vede ne bilim motoru kapatırken o ekstra titreşim alıp götürüyor bir şeyleri. Olmaması lazım bunlar.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Focus III, önceki nesillerine göre çok daha sessiz. Motor stop edildikten sonra titreşim yoktu, testlerde özellikle bakıldı. Ancak, Astra' dan daha sessiz mi bilmiyorum? Astra' da ses yapacak motor olmadığından olabilir :) .

Yorum bağlantısı

Focus 3'ün içini bilmiyorum fakat kuzenimin "0" km Astrasını teslim alırken benim en çok iç mekan malzeme kalitesi dikkatimi çekmişti. Kullanılan malzemenin kalitesi, işçiliği ve uyumu önceki kasalardan farklı ve üst sınıf modeli Insignia'ya benzer biçimdeydi. Hatta Chevrolet Aveo'da da bu anlayışın izlerini görmek mümkün. Kalitesini bilmem ancak dizayn ve işçilik olarak sınıfının üstünde bir görüntü sergiliyor Yeni Aveolar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

eee şimdi sıfır kokusu üzerinde diye açılan ikinci el ilanları F3 için sıfır kokusundan arındırılmış şeklinde mi olacak? :D:p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

F2 lerde gerçekten değişik bir koku var.Benim araçta da ara ara hissediyorum..Artık plastik mi kokuyor yoksa başka bir kokumu bilmiyorum.Sıfır araç kokusuyla karışık bir koku var sanki.Test sürüşü yapmıştım focus 3 ile.Beni hiç etkilememişti.İnsanlar daha çok otomatik park asistanıyla uğraşıyordu.Göz boyamaca..

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

Yeni astranın iç tasarımı focus a göre çok güzel, tasarımın etkisinde kalıp kalite olarak da focusdan iyi olarak düşünmüş olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Önder Tanrısever
(düzenlendi)

Yeni astranın iç tasarımı focus a göre çok güzel, tasarımın etkisinde kalıp kalite olarak da focusdan iyi olarak düşünmüş olabilir misiniz ?

Tasarım ayrı bir olay,kullanılan malzeme kalitesi farklı bir olay bence...Astra hem tasarım olarak hem malzeme kalitesi olarak focus'a fark atıyor.Focus buram buram plastik kokarken, astra buram buram kalite kokuyor.Focusu incelediğimde açıkcası ben hayal kırıklığına uğradım.Kalitenin bir bütün olduğunu düşünüyorum. Focus için iç tasarımı kalitesiz ama başka yönden kaliteli demek çok mantıklı gelmiyor bana.Astrada tdci olsa gözü kapalı astra alırdım. O kadar fark var yani.

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

focusun tek artışı 1.6 dizel benzinli alacaksanız direk astra alın..

Benzinli 1.6lt 180ps de unutulmasın oda büyük bir avantaj ;)

Yorum bağlantısı

Malzeme , işçilik , yol sesi , yol bilgisayarı konusunda astra h focus II den kesinlikle daha iyi.yol tutuş konusunda da astra focus tan ufak bir adım dahi olsa üstün.focus un avantajı ise tdci motorun gücü.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Malzeme , işçilik , yol sesi , yol bilgisayarı konusunda astra h focus II den kesinlikle daha iyi.yol tutuş konusunda da astra focus tan ufak bir adım dahi olsa üstün.focus un avantajı ise tdci motorun gücü.

Astra h bildiğimiz bir önceki kasa dimi mi ? Abimde var aynı araçtan çok tok bir araç hissi veriyor ama rahatsız bir araba focus'a göre ve yol tutuş olarak focus'un bir nebze önüne geçmeyi değilde bence yanına zor yaklaşır. Focus 1, 2 ve 2.5 dan bahsediyorum

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Yol sesine katılıyorum...

Yok bilgisayarında ne gibi üstünlükleri var?

Ön konsol bildiğimiz Linea'larda kullanılan sert plastik ile aynı focus'un ön konsol'u çok daha kaliteli.. işçilikten kasıt nedir?

yol tutuş olarak sanırım bayağı bi yanılıyorsunuz.. 2 aracıda uzun süreli kullanmış birisiyim.

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

makyajsız focusların yol bilgisayarı casio kol saatinden bozma gibi 2 satır bir şey benimde hoşuma gitmiyor

Yorum bağlantısı

Önceki kasa Astra'nın opsiyonel detaylı özellikleri vardı diye hatırlıyorum. IDS diye sürekli süüspansiyonları kontrol eden bir paketi vardı. Bunların yol tutuşlarını hep merak etmişimdir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ön konsol bildiğimiz Linea'larda kullanılan sert plastik ile aynı focus'un ön konsol'u çok daha kaliteli.. işçilikten kasıt nedir?

yol tutuş olarak sanırım bayağı bi yanılıyorsunuz.. 2 aracıda uzun süreli kullanmış birisiyim.

yol bilgisayarında bazı farklılıklar var kardeşim.

vw deki gibi ikinci bir yol bilgisayarı genel mantığında , kalan litre ve harcanan litre hesapları var

Yorum bağlantısı

Astra h bildiğimiz bir önceki kasa dimi mi ? Abimde var aynı araçtan çok tok bir araç hissi veriyor ama rahatsız bir araba focus'a göre ve yol tutuş olarak focus'un bir nebze önüne geçmeyi değilde bence yanına zor yaklaşır. Focus 1, 2 ve 2.5 dan bahsediyorum

Önceki kasa Astra'nın opsiyonel detaylı özellikleri vardı diye hatırlıyorum. IDS diye sürekli süüspansiyonları kontrol eden bir paketi vardı. Bunların yol tutuşlarını hep merak etmişimdir.

Saygılarımla.

Yazmayı unutmuşum IDS paketli astra için söylemiştim onu ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yazmayı unutmuşum IDS paketli astra için söylemiştim onu ;)

Muhtemelen iyidir keşke test edebilme fırsatı bizimde olsa idi ;)

Yorum bağlantısı
Önder Tanrısever

Focus II'nin yol tutuşu Astra H'den çok daha iyi...Eski kasaları karşılaştırırsak bariz fark yok. Hatta focus bence bir çok konuda önde.

Konuyu son kasa focus ve astra için açmıştım ben. Astra J'nin iç mekan kalitesini çok beğendiğim ve aynı beklentiyle yeni focusu incelediğim ancak büyük hayal kırıklığına uğradığımı belirtmek için açılmış bir konuydu.

Yol bilgisayarı konusunda gelince,

astra h'de ekstra olarak anlık tüketim,kronometre tarzı menüler vardı ama bence çokta gerekli değil. Focusunkide yeterli. Ayrıca astrada direksiyon ayarı yok önemli bir fark bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...