İçeriğe Yönlendir

Erzurum Ve Trabzon'Un Superb Merakının Nedeni Nedir?

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak

Seminer vesilesiyle gittiğim Trabzon-Rize-Artvin-Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon turunda dikkatimi çeken Erzurum ve Trabzon'da Superblerin oldukça yoğun olmasıydı.Trabzon'da saymadım ama Erzurum'da abartısız söylüyorum ve üşenmeden saydım 4-5 saat içinde 2 tanesi eski kasa olmak üzere 9 tane Superb gördüm.

Benim de beğendiğim bir araç olduğu için dikkatimi çekti.İstanbul'da ayda 1 tane bile göremiyorken,bu şehirlerde bu kadar bolluğun sebebi ne ola acaba? :)

Not: Tur resimlerimi daha sonra ekleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Çok güzel bir tespit...Trabzon da super b ve diğer skoda modelleri fazladır.Sinop ta da hyundai araçlar bolca görülür...Bizim oralar da yetkili satıcının o ilde tanınan ve sevilen birilerinin olması araç satışlarını doğrudan etkiler. Trabzonda seat sayısıda çok fazladır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Focus'larıda saydınmı Halis abi.. :)

F3 varmıydı..?

F3 bir yerde gördüm ama hatırlayamıyorum.F3,hiç hoşuma gitmiyordu ama sedanı sanki biraz gözüme hoş gözükmeye başladı :blush::fiuw:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Küçücük Trabzon mu ?...Tamam Ankara değil ama Akçabat tan Yomra ya kadar tamamen dolu bir şehir...Bahçecik ten Erdoğduya oradan Faroza Ganita ya ...Değil değil küçük değil... ;)

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Halis abi izmitte de bir sürü superb var. bayii satmasını biliyordu :D para olsa alacaktım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Halis abi izmitte de bir sürü superb var. bayii satmasını biliyordu :D para olsa alacaktım :D

Avatarda araç gözükmüyor hayırdır? 5 sene sonra birer tane alalım ne dersin? :) (2.0 TDİ 170 Hp DSG)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Daha çok paraya malum markanın boş arabasını alacağına, elbette Skoda Süperb alırlar, adamlar işi biliyormuş demekki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Ben de küçücük Trabzon'da gördüğüm Focus 3'lere şaşırıyorum :)

Gezdiğim şehirler içinde Erzurum'dan sonraki en büyük şehir.Hatta karadenizi Bulgaristan sınırından Hopa sınıra kadar geçmiş biri olarak Samsun'dan sonraki en büyük şehir.(İstanbul hariç)

Daha çok paraya malum markanın boş arabasını alacağına, elbette Skoda Süperb alırlar, adamlar işi biliyormuş demekki :)

Aynen bu düşüncenize sonuna kadar katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam o bölgenin satış bayisinin başarısı diye düşünüyorum.

Yozgat'ta da aynı şekilde superB sayısı ve seat sayısıçok fazla.

Maraş'ta pejo'nun her modelini çok rahat bulursunuz ve elinizde pejo varsa müşterisi çok olur.Sebebi satış bayisinin aşırı ilgisi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Avatarda araç gözükmüyor hayırdır? 5 sene sonra birer tane alalım ne dersin? :) (2.0 TDİ 170 Hp DSG)

araba gitti. 5 seneye gerek yok. 45 bine bile güzel bişi bulunabilir. bir FII parasına yani :D

tdi değilde tsi tabi :p

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-superb-1-4-tsi-elegance-ozel-yapim-89212646/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2009-skoda-superb-1-4-tsi-89901040/detay

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Aynı şekilde Mardin de 3 arabadan 2 si renault. Arkaadaşlar akşam satılığa çıkarıyor sabah satılıyor.peynir ekmek gibi gidiyor.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

araba gitti. 5 seneye gerek yok. 45 bine bile güzel bişi bulunabilir. bir FII parasına yani :D

tdi değilde tsi tabi :p

http://www.sahibinde...-89212646/detay

http://www.sahibinde...-89901040/detay

Hayırlısı olsun Mustafa. Dediğin gibi bu fiyata benzinli düşünen için bedava valla.Tank gibi mübarek içi de yayla gibi..

Ben alırsam TDİ almalıyım ki 5-6 sene sonra ancak bütçem müsait olacaktır. :) Allah sağlık sıhhat ömür verirse tabi...

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

571.000 kişilik merkez nüfusu, 25 km lik kesintisiz kumsalı,(tamamen kumdur, çakıl değil) son yıllarda yaptığı atılım ve bir çok özelliği ile samsun karadenizde bir tanedir ama, tek şanssızlığımız siyaseten sahipsizliğimiz...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bi abimin ailesinde sıfır E var 2012 model 2004 E60 5.30i var 2011 F10 5.20d var caravelle var yeni kasa 170 hp dsg superb var birde eski kasa 130+chip suberp var. Hala eski kasa superb'e ve yeni superbe binerler. Superb mükemmel bir araba arkasındaki genişlik inanılmaz. Motor şanzıman çok güzel.DSGde bir kaç sorun yaşansada garantisi var sonuçta. İlerde inşallah 2.0TDI 170 DSG'si kısmet olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ben 1.90'ım, eniştem de aynı.

Bütün bayileri gezdik bir ara, birimiz şoför koltuğuna oturup kendine göre ayarlıyordu, diğerimiz onun arkasına sığabiliyor mu diye deniyorduk. SuperB inanılmaz bu konuda, arkası yayla gibi, 4 tane 1.90'lık adam uzun yola gidebilir yani, boşa long passat demiyorlar. :)

bende süper b için çok olumlu yorumlar alıyorum, hiç olumsuz bir yoruma rastlamadım ama, yazılanlar doğru, özellikle nüfusu az olan illerde servis ve pazarlama başarısı, o aracın çok görülmesine katkı yapıyor. bu arada hiç yeni doğan moderatör görmemiştim, dünya ya hoşgeldiniz :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Seminer vesilesiyle gittiğim Trabzon-Rize-Artvin-Erzurum-Bayburt-Gümüşhane-Trabzon turunda dikkatimi çeken Erzurum ve Trabzon'da Superblerin oldukça yoğun olmasıydı.Trabzon'da saymadım ama Erzurum'da abartısız söylüyorum ve üşenmeden saydım 4-5 saat içinde 2 tanesi eski kasa olmak üzere 9 tane Superb gördüm.

Benim de beğendiğim bir araç olduğu için dikkatimi çekti.İstanbul'da ayda 1 tane bile göremiyorken,bu şehirlerde bu kadar bolluğun sebebi ne ola acaba? :)

Not: Tur resimlerimi daha sonra ekleyeceğim.

trabzonlular devreye girsin, onlar daha net bilgi verirler ama, trabzondaki ford bayi Tunalar, trabzonda ford a epey darbe vurmuş herhalde, millet illallah demiş.

Yaş değil hocam o, doğum tarihi. :D

höö....o zaman ne diiicez....YSB den önce, YSB den sonra mı? :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

O bagajın açılış şekli o arabada beni en çok etkileyen şeydi... :shok: Yok artık demiştim... :) İç genişliği ayrı güzel bence en önemli sorun büyük şehirlerde yaşayanlar için park sorunu birde 1.6 TDI o kasaya ufak gelir kanatindeyim 2.0 hakkıdır... :)

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Trabzondaki skoda bayii atlas oto yakın zamanlarda kapattı. :) Zararına sattığı için çok vardır. Önceden seat daha çok vardı ama şimdi daha az. Arabadaki kaloriferi klima zanneden insanların olduğu bir toplulukta yaşıyoruz.. Araba tercihleri doğal olarak değişiklik gösterir kanımca.. :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Arabadaki kaloriferi klima zanneden insanların olduğu bir toplulukta yaşıyoruz..

o da bir şey mi? komşumda meriva vardı, sende anlık tüketim var mı dedim, var dedi... bir gün bindik gidiyoruz, aç şunu, bakalım ne yakıyoruz dedim. ben pek anlamıyorum, aha şuradan sıfırlanıyor, sonrada araba gittikçe sürekli değişiyor, dedi. :shok: gösterdiği yer, günlük km sayacı ve onun sıfırlama butonu idi :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...