İçeriğe Yönlendir

2012 Fiesta 1.6 Tdci Elektrik Kırmızı...

Doğu Kemik

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Doğu Kemik

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. Daha önce de belirttiğim gibi iş yoğunluğu ve bulunduğum yer nedeniyle eksiklerini henüz tamamlayamadım :( En kısa zamanda bu eksikleri tamamlayıp araç üzerinde de bir kaç değişiklik yaparak detaylı fotoğraflarını paylaşmayı planlıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Karaaslan

şimdiki görev yaptığı yer orası k.bakma atlamış gibi oldum ama :)

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

M.Ali Bey dogru arac 41 plaka ancak gorev yerim Yozgat :)

Estafurullah Mustafa ne demek ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Ali Öz

kentparkta oturuyorsun sanırım abi geçen akşam gördüm eski fiesta kullanıcısı olarak bi hayli inceledim araç başında :) bende inşaat müh. son sınıf öğrencisiyim. hangi hastahanedesiniz

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Evet Kentpark' ta oturuyorum; Devlet hastanesi Kadin Dogum ve Cocuk hastanesi ek binadayim; ayni cevredeyiz galiba?

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz

evet abi 4 senedir burdayım ben, ilk geldiğinde aracını görmüştüm, 2 sene önce bende de vardı ocean blue fiesta, aklımda ne kaldıysa yapmışsın :) maşallahı var arkadaşlar dahil çok beğendik. ara sıra da görüyorum.

07 plaka corsa var bende şu an, denk gelirsek görüşelim ;)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bir fiesta bu kadar mı güzel olur? Çok aşırı beğendim.,Maşallah fiestanıza. :nazar: :nazar:. :)

Ayrıca şunuda belirteyim modifiye sadece ST veya RS'ile olmuyor. Bu tarz farklı çalışmalarda güzel bence. :)

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

evet abi 4 senedir burdayım ben, ilk geldiğinde aracını görmüştüm, 2 sene önce bende de vardı ocean blue fiesta, aklımda ne kaldıysa yapmışsın :) maşallahı var arkadaşlar dahil çok beğendik. ara sıra da görüyorum.

07 plaka corsa var bende şu an, denk gelirsek görüşelim ;)

Teşekkür ederim M.Ali :) Tabi görüşelim :)

Bir fiesta bu kadar mı güzel olur? Çok aşırı beğendim.,Maşallah fiestanıza. :nazar: :nazar:. :)

Ayrıca şunuda belirteyim modifiye sadece ST veya RS'ile olmuyor. Bu tarz farklı çalışmalarda güzel bence. :)

Teşekkür ederim Mert Bey bazı bazı kişilere anlamsız gelebiliyor ama benimki de bir nevi hastalık :) Aldığım her aracı standardın dışına çıkarmayı seviyorum :)

Güle güle kullanın.. :nazar: en çok beğendiğim renk..

Teşekkür ederim İlker Bey :)

:nazar:

Teşekkür ederim Cüneyt Bey :)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

eSljO.jpg

gh0Zw.jpg

67OWc.jpg

Araba üzerinde yapılan değişiklikler tamamlandıktan sonra yaklaşık 7000 km yol yaptım ve coiloverlar biraz daha oturdu. Benim açımdan şu an biraz daha göze hoş görünüyor. Son bir değişiklik olarak da ön lip çıkarılıp OEM sport ön ek takıldı. Yakın bir zamanda da ön ek altı lip projesi var :)

Bu da orjinal fiesta ile yanyana çekilmiş bir fotoğraf; değişimi görmek açısından bence iyi bir fotoğraf :)

KArrV.jpg

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Yapılanları ufaktan paylaşmak istiyorum;

Hakiki deri kaplama çift devre ısıtmalı koltuklar; koltuklarla birlikte el freni ve vites körüğü de değişti. Direksiyon çift renk olarak değiştirildi.

VsM7A.jpg

43h9C.jpg

t5oKs.jpg

3pB4U.jpg

eJTgc.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Planlarda ilk olarak orta kısımların bordo alkantra yapılması vardı ancak piyasada o dönemde alkantra bulamadık ve sipariş sonucu işlemlerin gecikecek olması nedeniyle deri kullandık.

koltuklar çok güzel olmuş :bravo: :bravo: :bravo:

Teşekkür ederim Uğur Bey:)

Yorum bağlantısı
M. Ali Öz

içi de dışı kadar kaliteli ve hoşmuş ;) ısıtma için hangi ekipmanı kullandılar abi bende düşünüyorum da.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

allah kaza bela vermesin. çok güzel. gerçekten her gördüğümde bir kat daha ısındım yeni kasa fiestaya. :nazar: :nazar: :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

abi yapma bunu ama :nazar: araba güzel değil çok güzel fiesta dediğin zaman aklıma gelen tek araba ;)

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

İndividual ışıklı vites topuzu ve el freni

Aracın orta konsolunda bence eksik olan birşeyler vardı. Özellikle de o el freninin plastikten yapılmış olması bence biraz basit gösteriyordu. Biz de aracın orta konsolunun biraz daha göze hoş gelmesi için öncelikle vites topuzu ve el frenini değiştirdik ve vitesi yaklaşık 3 cm daha kısalttık ve vites körüğü etrafına üst segmentteki ford modelleri gibi çerçeve uyguladık. Körükleri aracın iç kısmıyla biraz daha uyumlu hale getirmek amacıyla bordo renk ile değiştirdik.

[]http://i.imgur.com/Pegqn.jpg[/]

[]http://i.imgur.com/ScYgU.jpg[/]

[]http://i.imgur.com/6YECA.jpg[/]

[]http://i.imgur.com/EP7NK.jpg[/]

içi de dışı kadar kaliteli ve hoşmuş ;) ısıtma için hangi ekipmanı kullandılar abi bende düşünüyorum da.

Detaylara ben de çok hakim değilim M.Ali :( ancak öğrenir seni de bilgilendiririm ;)

allah kaza bela vermesin. çok güzel. gerçekten her gördüğümde bir kat daha ısındım yeni kasa fiestaya. :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkür ederim Taner Bey :)

abi yapma bunu ama :nazar: araba güzel değil çok güzel fiesta dediğin zaman aklıma gelen tek araba ;)

Sağolasın Mustafa bayramda Safranbolu' dayım :)

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok güzel olmuş, yalnız tek parça deri koltuk terletiyor, sizde durum nasıl acaba?

not: Yeni gördüm, alacantra bulamadığınızdan, yalnız bence keşke bekleseydiniz.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok güzel olmuş aracınız.Ciddi emek ve para harcanmış.Koltuklar bu şekilde de güzel.Tabiki alcantara olsa harika ötesi olurmuş.Tavan rengi standart mı kaldı onu göremedim ama

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Çok güzel olmuş, yalnız tek parça deri koltuk terletiyor, sizde durum nasıl acaba?

not: Yeni gördüm, alacantra bulamadığınızdan, yalnız bence keşke bekleseydiniz.

Ali Bey koltuklar tek parça deri olmasına rağmen ilginçtir ki şu zamana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Alcantara için bekleyebilir mişim aslında koltukların işi bitti ve biz kumaşı bulduk :angry:

Çok güzel olmuş aracınız.Ciddi emek ve para harcanmış.Koltuklar bu şekilde de güzel.Tabiki alcantara olsa harika ötesi olurmuş.Tavan rengi standart mı kaldı onu göremedim ama

Akan Bey teşekkür ederim. Tavanı bagajı ve yan direkleri sonradan bulduğumuz alcantara ile kapladık ve elimizde de bir miktar kaldı. Hatta sonraki zamanda sıkılsak koltukların orta kısmını değiştiririz diye düşündük :)

Akan Bey bu da tavana ait görüntü, cep telefonu ile çekildiği için pek kaliteli değil maalesef:(

http://i.imgur.com/NgnnW.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hımm tamadır bütünlük sağlanmış yani.Direkler ve tavan dikkatimi çekmişti gri olarak.Bu şekilde çok daha şık olmuş.İleride değiştirilebilir tabiki.Tekrardan maaşallah diyelim.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...