İçeriğe Yönlendir

Yeni Macbook Pro, Retina Display ile

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Apple yeni Macbook'u tanıttı.Ekran çözünürlüğü bitirdi beni.Kıyaslama için 60" full hd tv çözünürlüğü ile Macbook çözünürlüğünü gösteren alttaki foto var sitelerinde :

retina_one_screen.jpg

Fiyatı 2.800 $'cik :) detaylı bilgiyi resmi sitesinden inceleyebilirsiniz. Link

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

60" olması çok önemli değil, 60" tv de bile max 1920x1080 çözünürlük varken ben 15,6" ekrana 2880x1800 pixel koydum diyor :))

Benim patron çok beğendi ancak 13" ini bekliyormuş.

ben de çok beğendim ama hem pahalı hem de dokunmatik ekran da olmalıymış bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Merak etmeyin zamsung daha gelişmişini yapmıştır bile, yakında görürsünüz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

iyidir güzeldir, bunun LCD deki karşığı 4 data hattına sahip olan Display Port'tur. 17gb hıza ve 2560x1600 çözünürlüğe 60hz ve 30bit verilere tek link ile ulaşır. Piyasada pek yer edemesede vesa firması bunu gerçekleştirerek 2009-2010 yılında bu teknoloji ile başarılı idi. Ayrıca bu port sayesinde panellerin içerisindeki LVDS kontrol kartına gerek kalmadı daha ince ve daha hızlı tepkimeler gerçekleşti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iyidir güzeldir, bunun LCD deki karşığı 4 data hattına sahip olan Display Port'tur. 17gb hıza ve 2560x1600 çözünürlüğe 60hz ve 30bit verilere tek link ile ulaşır. Piyasada pek yer edemesede vesa firması bunu gerçekleştirerek 2009-2010 yılında bu teknoloji ile başarılı idi. Ayrıca bu port sayesinde panellerin içerisindeki LVDS kontrol kartına gerek kalmadı daha ince ve daha hızlı tepkimeler gerçekleşti.

Çoktaaan demode diyorsun yani :D :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Bekle ve gör :)

Samsung'da bu boyutlarda 30" şu var LTM300M1 WQXGA ( 2560x1600pix) Dahada olabilirde benim elime geçmedi henüz ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Çoktaaan demode diyorsun yani :D :D

philps medical LCD üretiminde HXGA (4096×3072) çözünürlüğünde özel ürünler çıkartıyor. Lakin bunu ne ile sürüyorlar nasıl işlemciler ile çalıştırıyorlar derseniz bizim firmayı aşıyor çözümlemek ve çalıştırmak için en az 10 adet ar-ge ci adamın 2 yıl çalışması lazım :D

4k LCD sektörü benim bıraktığım yerden ilerlemiş biraz farklı markalarda ulaşmış :D

http://www.tvlogic.ca/product/product.php?idx=40

http://www.engadget.com/2012/01/11/sharp-8k-super-hi-vision-lcd-4k-tv-and-freestyle-wireless-lcd-h/

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yani :s ? :rofl:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

yani :s ? :rofl:

Anlaşıkmayan nedir abicim :D Yani LCD ile çok daha yüksek çözürnüklete iken elma'nın bunu sadece FHD ekranı alarak onları geçtik demesi etik değil demeye çalıştım;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

4K ve 8K HD geliyor.

1920x1080 = FULL HD, Full High Definition Television, 2.1 Megapix

3840x 2160 = HD4K , Quad High Definition Television, 8.3 Megapix

7680x4320 = HD 8K , Ultra High Definition Television, 33,2 Megapix

Samsung HD4K vestel'e gelmiş. Fatih projesindeki akıllı tahtaların HD ile olmayacağını tahmin ediyorum yani begenmedim. 4K ile anca kurtarır.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

4K ve 8K HD geliyor.

1920x1080 = FULL HD, Full High Definition Television, 2.1 Megapix

3840x 2160 = HD4K , Quad High Definition Television, 8.3 Megapix

7680x4320 = HD 8K , Ultra High Definition Television, 33,2 Megapix

Samsung HD4K vestel'e gelmiş. Fatih projesindeki akıllı tahtaların HD ile olmayacağını tahmin ediyorum yani begenmedim. 4K ile anca kurtarır.

Hocam Transparent LCD leri gördünüz mü hiç ? Çok sattık müthiş bir şeyler ya reklam sektörü için devrim ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Transparan LCD işine benzer bir şeyi 2001 de bizim GYTE'nin fuarda standı için hazırladımdı. Aydınger kağıdını çerçeveye koyduk. Standın önüne astık. arkadan projeksiyon verdik. İkinci sene basın halkla ilişkiler abarttı işi ve ayaklısını yaptırdı ve aydınger yerine buzlu cam hazırladı. Standda aleti satınalmak için birçok gelen olmuştu :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Anlaşıkmayan nedir abicim :D Yani LCD ile çok daha yüksek çözürnüklete iken elma'nın bunu sadece FHD ekranı alarak onları geçtik demesi etik değil demeye çalıştım;)

onları geçtik diye bir şey yazmamışlar ki, o benim yorumumdu. :)

yine de kıyas yaparken piyasada satışı olan ve mümkünse 15-17" arası ekranlardaki çözünürlük değerleriyle karşılaştırmak gerek sanırım.

bugün itibariyle ekran çözünürlüğü bu kadar yüksek laptop var mı ?

(yapılamaz anlamında sormuyorum, hakkaten var mı bilmediğim için soruyorum)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...