İçeriğe Yönlendir

Canon Powershot Sx40

Tamer Topaç

Recommended Posts

Tamer Topaç

Arkadaşlar, bu aralar fotoğraf makinesi isteğim iyice arttı. Birçok markaya baktım, yorumları okudum ama kafam iyice karıştı. Canon PowerShot SX40 markalı cihazı biraz inceledim hoşuma gitti. Fiyatı 1100-1300 TL. arası değişiyor. Siz ne dersiniz bu cihazı önerir misiniz ya da, bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz bir cihaz var mı?

http://www.canon.com...erShot_SX40_HS/

Yorum bağlantısı

O paralara çıkıldıktan sonra DSLR-Like değil DSLR alınır. En kötü DSLR en iyi DSLR-Like'tan iyidir.

DSLR iyidir abi ama ihtiyaçları karşılayacak objektifler ek maliyet demek.DSLR Lİke sınıfı makinalar çok profesyonel olmadan uygun fiyatla geniş objektif aralığına ulaşmak için iyi bir seçenek bence.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güzel makinedir bu.

Evet biliyorum aldım aynısını geçen sene 1800 e :D

18-55 ve 55 - 200 objektif verdiler yanında ..

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Şimdiki düşüncemde objektif değiştirmek pek işime gelmiyor. Açıkçası profesyonel çekimlerde de çok bilgim yok. Bu yüzden bu ya da, bu tarz bir makineyle DSLR' a yakın çekimler yapabilir miyim?

Ya da daha sonra çekimlerimi iyileştirdikten sonra yetersiz kalır mı? Bu fiyatı verdikten sonra DSLR' a mı geçmeliyim? Kafam çok karıştı :s

Yorum bağlantısı

Nikon d3100 metro alışveriş merkezinin kataloğunda 1300 civarınnda .

abi d3100 de auto focus motoru yok bildiğim kadarıyla.lens almak istediğinde üzerinde kendi auto focus motoru olan lens almak gerekiyor.bu da lensin fiytını arttırıyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Özgün

Şimdiki düşüncemde objektif değiştirmek pek işime gelmiyor. Açıkçası profesyonel çekimlerde de çok bilgim yok. Bu yüzden bu ya da, bu tarz bir makineyle DSLR' a yakın çekimler yapabilir miyim?

Ya da daha sonra çekimlerimi iyileştirdikten sonra yetersiz kalır mı? Bu fiyatı verdikten sonra DSLR' a mı geçmeliyim? Kafam çok karıştı :s

Tamer Bey,

Bu sizin fotoğraf çekiminizden ne beklediğinize bağlı. DSLR like, iyi fotoğraf çekeyim ama ek hiç bir ücret ödemeyim ve yeni objektife deyaptığınız ihtiyacım olmasın diyorsanız alınabilecek bir makinadır.

DSLR'de farklı objektiflerle yaptığınız bir çok şeyi DSLR like'te tek objektifle yaparsınız. Ki sizin alacağınız makinede eğer doğruysa 35X gibi bir optik zoom aralığı görüyorum. Bu 24-840 mm her şeyi rahatlıkla çekebileceğiniz anlamına gelir. Ben DSLR kullanıyorum. Çünkü Objektifi değiştimek dahi hoşuma gidiyor. Ya da ayda en az 1 günümü direk fotoğrafa harcayabiliyorum. Eğer profesyonelce uğraşmayacaksanız DSLR like işinizi görebilir.

Ben hep derim. DSLR alıp evde kullanmayacaksanız ya da yılda 1 kere kullanacaksanız DSLR almayın. Mesela Benim 2 DSLR Makinam haricinde bir de Panasonic TZ-10 kompakt makinam var. Hafifliği cebe sığması ve bir çok özelliği nedeniyle çoğu zaman yanımdan ayırmam bu makinayı. Şu anda işyerindeyim ve yine yanımda :). Her an çekime hazır.

Fotoğraf amacınıza göre ve beklentilerinize göre bu makina yetebilir. Makinanın yetip yetmeyeceği konusunda kimsenin değil sizin kararınız önemlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Tamer Topaç

Araştırmalar devam ederken, yakın bir arkadaşımın bu iş içinde olduğunu neredeyse unutmuşum. Sirkeci Hayyam' da dükkanı var. Görüştük, konuştuk, inceledik. Çok uygun fiyata (neredeyse SX40 fiyatına) Canon EOS D 600' de karar kıldık ve aldım.

Şimdi sıra lenslerde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Tamer ben de sx 40 var zoom performansı gerçekten çok iyi,dürbün gibi diyebilirim,ama amacın daha profesyonel çekimler için kullanmak ise bu makina sana yetmeyebilir,benim gibi ay da yıl da bir sefer çekeceksen özellikleri fazla bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Fatih Abi, SX 40' ı çok beğenmiş ve incelemiştim. Zoom performansı gerçekten de harikaydı. Ancak, fiyatı çok tehlikeli bir seviyede olunca mecburen DSLR' a yönelmek zorunda kaldım. Arkadaşım sağolsun çok uygun fiyat yapınca D 600 kaçınılmaz oldu.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Hayırlısı olsun,bir toplantı da değiştirir inceleriz kısmet olursa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...