İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Hb & Seat Leon

Ömür Özgün Yıldırım

Recommended Posts

Ömür Özgün Yıldırım

herkese tekrar merhaba...

2004 focus1 hb collection kullanyorum . aracımdan memnunum aslında ama model yukseltmek için satışa koydum. Eşimin ve bende içimiz burularak satış ilanı verdik aslında ama şimdi sizden ricam ilanda da belirttiğim gibi ;

FOCUS2 JB MAKYAJLI KASA ve SEAT LEON arasında kaldım. bu 2 araç için düşünceleriniz bilmek istiyorum.. sizce hangisi ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Şimdi Ford forumunda olduğunu düşünmeyin , Seat Leon bence daha çok klişeleşmiş bir kasa oldu Focus'a göre , ayrıca Focus II karakter , donanım , sürüş zevki gibi şeylerde bence hep önde olduğunu düşünüyorum .

2008 yılında sıfır olarak Focus Ghia HB tdci almıştık ve ben tüm C segmentini deyim yerindeyse talan etmiştim , ve hala arabamı özlerim benim tavsiyeim Focustan yana olur :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

Eski bir Seat kullanıcısı olarak Seat'ın malzemesinin Ford'dan daha kaliteli olduğunu gördüm.

ancak Ford kadar rahat değil ve Seat lastik sesini içeri iyi alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Focus comfort mu titanium mu? Benzinli mi dizel mi? Leonda motor hangi motor ? Bunlara göre kararlar değişir. Benzinli olcaksa 1.4TSI Leon kesinlikle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Focus 1 HB Ghia sahibi olarak naçizane görüşüm; 'Focus'lar hep zirvede kalacaktır. Yazın bunu bir kenara güzel laf. :D

Modellerin ilk çıktığı yıllara bakın ve sonrasında tüm markalarda çıkan tasarımlara bakın, hepsinin Focus'un kötü birer taklidi olduğunu görürsünüz. Ford bu yazdıklarımı görse keşke :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Oğuzhan arkadaşımıza katılıyorum. Arabada motor önemli bir unsur. Bence önce kriterlerinizi tam olarak belirleyin.Benzinlimi?, tüplümü? dizel mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Oğuzhan arkadaşımıza katılıyorum. Arabada motor önemli bir unsur. Bence önce kriterlerinizi tam olarak belirleyin.Benzinlimi?, tüplümü? dizel mi?

Eski Leon'cu git burdan :p Karıştırma kafaları :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Her ikiside sınıfının en iyi yol tutuşuna sahiptir, konfor olarak Focus bir adım öndedir.. Egerki Benzinli düşünüyorsanız kesinlikle 125hp. TSI Leon hem ekonomik olması açısından hemde donanım olarak ilk tercihiniz olmalı, eğerki tüp takacağım derseniz tercihiniz Focus olmalı,diesel'de ise 1.9tdı Leon'a kesinlikle bulaşmayın. 1.6 yeni nesil TDI motor daha başarılıdır, ben Diesel'de Focus öneririm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömür Özgün Yıldırım

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler...

focus olursa kesınlıkle dizel leon olursa benzinli motorlarını düşünüyorum... hatta leon da aracımı satarsam alacagım araba da belli, linki aşağıda verdim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ilk-sahibinden-tertemiz-orjinal-servis-bakimli-sport-up-model-90680649/detay

Yorum bağlantısı
Can YALÇIN

ilanda belirtilen araba tsi motor deil normal atmosferik motor.yakıt tüketimi tsi motorlara göre biraz fazladır.ancak şöyle bir artısı var bu tarz atmosferik motorlara lpg kiti rahatlıkla takılıyor.ancak tsı motorlara da takılmasına rağmen pek önerilmiyor ve henüz daha kendisini kanıtlayamadı tsı lpg li motorlar.benim nacizane fikrim 1.4 tsı 125 hblik bir leon biraz önde gibi sanki focustan.karar senin zevk senin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sevgin Yılmaz

Seat leon olacaksa TSİ motorlusu olursa olur.Yoksa her türlü Focus.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Leon nun oturma pozisyonu ve ön camdan bakma açısı biraz farklıdır, mesela ben sevmem, seven de var, test sürüşü yapın

2. Leon olacak ise tsi olmalı, 30e eski motorlu 4 yaşında Leon alınacak ise, 36bin TL ye 2012 sıfır km Golf alınır derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rakamına göre, bu devirde çok iyi seçim bence, elbette artık tsi ya döneceklerdir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

zaten trend koymuşlar comfortline olduğunda direk tsi geçiyo :) o paraya focus 2,5 titanium x tercih ederdim abi :) boş trendline

:good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...