İçeriğe Yönlendir

Coil-Ex 4,5Cm Yaylar Sürtme Problemi

Akif Uluçay

Recommended Posts

Akif Uluçay
(düzenlendi)

Arkadaşlar cumartesi günü bu yayları taktık ama çok aşırı derecede düşürdü arabayı durduğu yerde çamurluğa sürtüyordu daha sonra plastik takoz koyalım dediler ve takoz koydular biraz yükseldi fakat hafif bir çukur olsun tümsek olsun virajda bile cart curt çamurluğun içindeki davlunmaza sürtme yapıyor arkalarda bir problem yok fakat önler fena oldu bir de eski yayları çıkarttıklarında plastik bir parçayı geri takmadılar ses yapar bu takmıyoruz bu yüzden dediler asıl önemli olan o parça ne işe yarar ve takmamaları bir problem çıkartır mı güvenlik açısından v.s yardımlarınız için şimdiden çok teşekür ederim..saygılarımla..

2zNjl.jpg

http://i.imgur.com/d2lZ8.jpg

http://i.imgur.com/eZlFH.jpg

http://i.imgur.com/xOyGi.jpg

bu da söküp geriye takmadıkları plasik parça

http://i.imgur.com/oJ8Ir.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Resimler çok büyük boyutlu olduğu için linke çevrildi.
Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ
(düzenlendi)

Benim aracımda 3 cm eibach takılmıştı geçen sene ama şu an 5 cm den fazla düştü. Fotoğraflarla kıyaslıyorum senin aracından daha basık diyebilirim ama herhangi bir sürtme olmadı. Yanılıyorsam düzelt ama senin jantların zannederim ki 16 inç. 17 koyduğunda sürtme yaşamazsın diyeceksin ki nasıl oluyor..

Jant seçiminde jantın ofseti çok önemli eğer jant dışarıda ise ve küçük çapta ise sürtme yapması normal çünkü lastikler ufak aracın esneme payı daha çok olacağından sürtme olabilir ancak her jant inç farkında yaklaşık 4 cm lik bir fark olduğundan 17 koyduğunda esnemede azalacağından sürtme olmaz ama en önemlisi jant ofseti. Son bir not eğilip aracın arkasından yaylara bak kaç bakla birbirine değiyor.. Benim 4 baklada üst üste binik vaziyette ama ne ses ne sürtme var. Plastik takoz da yok..

İmla kuralların uyunuz!
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Uluçay
(düzenlendi)

Teşekkürler 89 görüntülenmede siz zahmet edip açıklama yapmışınız :)

ama jantlarım 17 fotoda biraz ufak gibi durmuş..bugün aynı yayların 3,5'luğunu taktık sürtme baya azaldı tabii ama yinede kasislerden geçerken sürtme yaptı 3,5'luğa yayların arasına plastik bir takoz koyduk bu sefer sürtme bayağı azaldı fakan yine tam geçmedi yine sürttü ama çukura girince değil de kasisten zıpladığında sürtme yaptı..bilmiyorum coilex yaylar çok mu yumuşak acaba da bu kadar esneme payı veriyor jantlarımın ET değerini bilmiyorum malesef

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ

Cep telefonumdan yazdigim icin foto

Ekleyemiyorum ama fikir acisindan foto gondermek isterim dusukluk normal ama yayin kalitesi onemli yani yumusak olmasi spor yayda eksi durum esneme yaptigindan surtme olabilir ve arac esnedikce yuk amortisor ve kulelere vurdugundan seritlerde bile viyaduklerde serit atma yasayabilirsiniz ki bunlar Allah korusun kaza sebebidir. yay olarak eibach olmadi voglant oneririm..

Yorum bağlantısı
Akif Uluçay
(düzenlendi)

Anladım ben bu yayları değiştireyim en iyisi :) peki eibach kaçlık önerirsin hem düşecek hem sürtmeyecek :) H&R nin 3,5luğu yok sanırım eibachta düşürmüyor diyorlar voglant hakkında bir bilgim yok

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben fiesta sportta 3 cm Eibach kullanıyorum.. Önler 3 cm düşmüştü sonradan 3.5 civarına geldi.. Arkalarda 3 düşmüştü şimdi hala aynı..

Bir ara arkaya 500 kg yük koyup 1 hafta park edesim var :)

Yorum bağlantısı
Akif Uluçay
(düzenlendi)
:) eibach düşürmüyor hakkaten bencede bu coil ex süper düşürdü ama sürtme yaptı bende..gidip h&r alayım en iyisi sert olsun ki sürtme yapmasın :) tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla ve görünmeyen smiley
Yorum bağlantısı
Akif Uluçay

sorun çözüldü..H&R nin 3,5lugu olmadıgı için eibach pro kit aldık taktık ne sürtme nede herhangi bi problem çıkmadı düşmeside yeni takılmasına rağmen baya tatmin edici oldu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...