İçeriğe Yönlendir

Ankara'da Erzurum Cağ Kebabı Yapan Yerler

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Serkan Toker

HG Turkiye'ye gelsin. Ankara'da cag kebabinin en iyi yapildigi yere gidelim. Nasil olsa yavas da olsa YHT var. ;) 90 dakika...

30/06'da Angaradayık. Nasıl olacak HG'de Angarada olacak. Hadi yapıver programı bakemm ;)

30/06'dan 05/07'ye kadar Ankara'dayım. Pazar gündüz gidebiliriz müsait olursanız.

Fena fikirler değil sanki..:p

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Cağ zaten pahalı bir kebaptır. Benim saydığım mekanlar genelde 6-9 arası cağ fiyatı çeker. 3-4 cağ doyurur. Etimesgut'ta Nizam usta 5 liraya yapar. Onda 4-5 cağ doyurur ama.

Hakan'ım Nizamı tarif et, test edelim deneyelim... Erzurumlu olarak not vermem gerek...

Gölbaşında da var diye biliyorum.İsmi aklıma gelmiyor.

OMSED olması lazım, aklımda öyle kalmış...

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Nizam'ın yeri çok basit ama ben çok tutmadım etini. Yeri Etimesgut belediyesinin önünden geçen caddeden düz ilerlenir. Otoban girişine yakınlaşınca yolun sol tarafında cağcılar göze çarpar. Üstünde yazıyor Nizamettin usta diye.

Tarif ettiğin yeri anladım fakat belediye orade değil, Elvankente giderken solda kalıyorlar...

Teşekkürler Hakan..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Olur mu olur :) Pazar akşam yine düğün var. Ama gündüzden gideriz :)

Pazar'a bırakmayın, mekanlar açıksa C.tesi geç saatte biter bu iş.

Cağcı kapalıysa kokoreççi de olur. Maksat muhabbet annadın mı.. Yapın programı C.tesi için. :good1:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Son mesaj saatine bakıyorum 07.29 Allahım bu nasıl bir iştahdır.

Bir fıkra ile katılayım;

Padişah çok yerim diye öğünürmüş, sormuş vezirine benim gibi yiyen var mı diye;

Var. demiş vezir Kurtredeli Mehmet pehlivan!!

Tez çıkarmışlar huzura pehlivanı, sormuş padişah, Pehlivan sen bir düveyi yiyebilir misin?

Garibim ne desin, başına ne geleceğini bilmiyor; Hünkarım akşam cevap versem olur mu?

Olur demiş padişah, Akşam namazından sonra gelmiş garip,

Yerim Padişahım.

Tez bir düve kesilmiş bir kaç saat pişmiş, pehlivan oturmuş oflaya puflaya bir düveyi bitirmiş.

Padişah hayret ve takdirle; Bravo pehlivan buyur ödülünü demiş, bir kese altını vermiş ve devam etmiş

Aklıma bir şey takıldı, sen bunu yerdin de niye akşama cevap vereyim deyip gittin?

Pehlivan utana sıkıla;

Hünkarım daha önce ben de bilmiyordum, size yalancı çıkmamak için öğlen bir deneme yaptım!!!!!

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Öveçlerde tortum cag kebap evi var. çok lezzetli ancak biraz pahalı. şişi 9 tl di sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...