İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Isofix Bağlantısı Montajı

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli

Arkadaşlar selamlar

5 ay sonra bebek bekliyorz inşallah şimdiden araba koltuklarına bakıyorum.İsofix diye bir şey varmış 2005 yılından sonra çıkan araçlarda orjinal çıkıyormuş.

Benim araçta yok kemerle bağlamak gerekiyor mecburen.Aklıma takılan acaba isofix aparatı varmı ayrı satılan araca monte edebileceğim??

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Tamamen gereksiz birşeydir. (benim izofix var hem koltuk hem araç buna rağmen söylüyorum)

Alacağınız koltuktaki EN önemli özellik 90 derece dönebilir olmasıdır. Çocuğu yerleştirmek çok kolay oluyor.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Tamamen gereksiz birşeydir. (benim izofix var hem koltuk hem araç buna rağmen söylüyorum)

Alacağınız koltuktaki EN önemli özellik 90 derece dönebilir olmasıdır. Çocuğu yerleştirmek çok kolay oluyor.

Ben de katılıyorum . Benim aracımda da olmasına rağmen ben çocuk oto koltuğunu emniyet kemeriyle sabitlenenlerden aldım ve kullanıyorum. Şu an'a kadar da bir şikayetim olmadı.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Teşekkürler arkadaşlar önerilerinize dikkat edeceğim,

isofix te hoşuma giden,cocuk koltuğunu aracın bir parçası gibi yapmasıydı?

Normal kemerle bağlananlar yukarı yönlü hareketlere cevap verebiliyorsa oda iş görür sanırım?(Takla gibi)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yusuf Kuşcu

Bildiğiniz gibi MK3 Mondeolarda isofix bağlantı noktaları bulunmuyor.

2010 yılında aracımı aldığımda mevcut çocuk koltuğumu monte edememe sorunu ortaya çıkınca, yeni koltuk almaktansa arabaya bu donanımı takmanın daha mantıklı olduğuna karar verdim. Talkford sitesini araştırdım, işime yarayan bir bilgi yoktu. Ben de Ford Servisi'ne giderek bir adet Focus isofix bağlantısı aldım. Koltuk minderini söktüm. Sağ arka emniyet kemerinin civatasını çıkarttım. İsofix aparatının bir tarafinı buraya emniyet Kemeri ile birlikte monte ettim. Diğer tarafı da aracın tabanında denk geldigi yere matkapla delik açarak civata ve somunla sabitledim. Gayet sağlam oldu.

Talkford'da paylaştığım resimleri alttaki linkten görebilirsiniz.

http://www.talkford.com/topic/111982-isofix-in-rear-seats/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Ben eski arabamda yedek parça bulamadığım için kemer bağlantılı koltuk aldım. Güzel çalışma ve emek. Talkford'da Türkiye'den katılımın başlaması da iyi olmuş, faal olmasam da kendimi yalnız hissediyordum.

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

resimleri ben göremedim ama acıkcası merak ettim maliyeti konusundada acıklama yaparsanız sevinirim. benimde 15 aylık bir oğlum var. benim aractada isofix olmadığından dolayı kemerden bağlamalı koltuk kullanıyorum. bu çalışma sayesinde fikir yürütüp aracına yapanlar olabilir. elinize emeğinize sağlık...

Yorum bağlantısı
Yusuf Kuşcu

Elinize sağlık.Fotoları buraya da ekleyebilirsiniz.

Adnan Bey o fotoğraflar yaklaşık 2 yıl önce çekildi. Arşivi karıştırayım, bulabilirsem eklerim tabii ki.

Ayhan Bey teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Kuşcu
(düzenlendi)

resimleri ben göremedim ama acıkcası merak ettim maliyeti konusundada acıklama yaparsanız sevinirim. benimde 15 aylık bir oğlum var. benim aractada isofix olmadığından dolayı kemerden bağlamalı koltuk kullanıyorum. bu çalışma sayesinde fikir yürütüp aracına yapanlar olabilir. elinize emeğinize sağlık...

Osman Bey sizin mesajınızı yeni farkettim.

Maliyeti isofix bağlantısı kadar. (iki yıl önce yanılmıyorsam 60 TL gibiydi).

Bir matkap ve bir de uygun civata somun.

sadece bir tane resim yükleyebildim.

Talkford'da resimleri görebilen ve birden fazla resim yüklemeyi becerebilen birisi yükleyebilirse sevinirim.

parça tam olarak bu : http://www.fordonlineparts.co.uk/product/ISOfix_mounting_kit_Focus_-_1357238_F1357238-392

tarihinde Yusuf Kuşcu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Göktürk

Dün arabayı vakum yaparken koltuğu kaldırınca farkettim. makyajlı fusion kasalrda koltuğun altında iki adet silindirik kanca takılacak yer var. çelikten bükme kanca yapılarak isofix aparatı Rahatlıkla hazırlanabilir. duyurayım dedim. yani isofix

n yeri hazır. Telleri takılmamış.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Şener KIRMIZI

Mondeo 3 kasamızda isofix yok sanırım değilmi arkadaşlar. Eğer varsa nasıl anlayabilirim.. ?

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Peki mehmet hocam şöyle bir şey sormak istiyorum, isofix olmadan oto koltuğu ne derece sağlıklı olur emniyet kemeri ile veya servisler falan isfix montajo yapabilirler mi

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bazı araçlara yapılabiliyor bazılarına yapılamıyor. Şasi de ön hazırlık gerekliymiş.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Modeo zaten çok güvenli bir araç. Bence kaliteli isofixsiz bir koltuk alın.

Yorum bağlantısı

Mondeo 3 kasamızda isofix yok sanırım değilmi arkadaşlar. Eğer varsa nasıl anlayabilirim.. ?

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI
(düzenlendi)

Bende 2 gün önce sipariş verdim bir oto koltuğu isofix olmadığı için kemer sabitlemeli aldım ama kesinlikle tavsiye ederim. bir bak derim.. Fiyat 400 TL.

http://www.hepsiburada.com/heyner-kids-multi-protect-ergo-sp-oto-koltugu-gri-9-36-kg-p-OYUNOZANERGOSP-G?productId=oyunozanergosp&categoryId=23021016&SKU=OYUNOZANERGOSP-G

tarihinde Şener KIRMIZI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Bertuğ Üzmez

Üzerinden bayağı bir zaman geçmiş ama araştıranlar için bilgi olması amacıyla yazıyorum. Eski aracım 2006 Focusta isofix hazırlığı vardı. Civata delikleri plastik bir kapakla kapalıydı. Şimdiki aracım 2001 Mondeo. Bu tarihten itibaren aslında Mondeo'larda da isofix bulunuyor ama koltuğun sırt döşemesinin içinde alt tarafta bulunuyor. Eğer elinizle bastırarak bakarsanız bulabilirsiniz. Youtube'da Mondeo hidden isofix diye aratırsanız videosunu bulabilirsiniz. Bilinenin aksine isofix aracın şasesine sabitlendiği için kaza anında esnemeyi minimuma indiriyor. Bebek koltuğu almadan önce çok araştırmıştım. 

Yardımcı olması dileğiyle...

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
13 saat önce, Bertuğ Üzmez yazdı:

Üzerinden bayağı bir zaman geçmiş ama araştıranlar için bilgi olması amacıyla yazıyorum. Eski aracım 2006 Focusta isofix hazırlığı vardı. Civata delikleri plastik bir kapakla kapalıydı. Şimdiki aracım 2001 Mondeo. Bu tarihten itibaren aslında Mondeo'larda da isofix bulunuyor ama koltuğun sırt döşemesinin içinde alt tarafta bulunuyor. Eğer elinizle bastırarak bakarsanız bulabilirsiniz. Youtube'da Mondeo hidden isofix diye aratırsanız videosunu bulabilirsiniz. Bilinenin aksine isofix aracın şasesine sabitlendiği için kaza anında esnemeyi minimuma indiriyor. Bebek koltuğu almadan önce çok araştırmıştım. 

Guzel yardiminiz icin tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Bertuğ Üzmez yazdı:

Güzel bilgi.. Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mondeom varken isofix bağlantısını bulamamış, çocuk koltuğunu değiştirmiştim mecburen. Güzel bilgi elinize sağlık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...