İçeriğe Yönlendir

Akü Kutup Başını Söküp Takmak

Gökhan Görücü

Recommended Posts

Gökhan Görücü

aracım yeni fiesta kutup başını söküp taktıktan sonra neler sıfırlanır ve kod falan istermi isterse teyp kodu istiyor galiba onu nerden bulabilirim ve nasıl girebilirim

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Teyp kodunuz torpido içinde veya güneşlik siperinin arkasında hiç olmadı kullanma kılavuzunda yazıyordur.Buna rağmen yazan bir yer bulamazsanız akü başları sökülünce mutlaka kod ister zor durumda kalabilirsiniz.Birde cam ayarlarınız bozulabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bildiğim kadarı ile, cam açma hafızaları sıfırlanır (Tek dokunuşta açılıp kapanma vs), teyp kod ister. Kodunuz da muhtemelen torpido içindedir.

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

mondeo mk2 ninkidemi bu yazılan yerlerin birindedir ? hiç dikkatimi çekmedi ?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

mondeo mk2 ninkidemi bu yazılan yerlerin birindedir ? hiç dikkatimi çekmedi ?

MK2 de benimki teybin üzerinde idi ne güzel :)

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

MK2 de benimki teybin üzerinde idi ne güzel :)

Teybin üzerinde derken , teyp çıkarıldıktan sonramı üzerinde yazıyor yoksa tuşların olduğu ön yüzündemiydi ?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Teybin üzerinde derken , teyp çıkarıldıktan sonramı üzerinde yazıyor yoksa tuşların olduğu ön yüzündemiydi ?

Teyp çıkarıldıktan sonra teyp şasesi üzerinde bir etiket e yazılmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teyp çıkarıldıktan sonra teyp şasesi üzerinde bir etiket e yazılmıştı.

Şansa olmuş bu durum, genelde garantiden değişim yapıldığında, fabrikadan bu şekilde gelirdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şansa olmuş bu durum, genelde garantiden değişim yapıldığında, fabrikadan bu şekilde gelirdi.

Onun arabası toplama yaa.. Referans olamaz... :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Tamamen şans. Ben aküyü değiştirdim, daha sonra teyp kodu istedi, servise gittim para talep ettiler, kırdırma yoluna gitmek için elektronikçimin yanına uğradım. Adam teybi söktü :) gökte ararken yerde bulmuş oldum kodu.

Onun arabası toplama yaa.. Referans olamaz... :p

Bundan önceki abi sen onu bilmiyorsun :p

Şimdikinde aslanlar gibi torpido gözünde kayıtlı, ancak bilemiyorum teybin kodu mu değil mi, toplama olduğu için torpido farklı teyp farklı olabülü :D

Kısmet se newşeer de teyp sökme aparatına sahip bir arkadaşın yardımı ile söküp doğruluğunu test edeceğim. tabi söktükten sonra başka planlarım var o ayrı :crazy::nargile:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Her türlü sökme aparatı tedarik edilir. :p

Çan çin çon lardan aldığın teyp ve trim sökme aparatını getir ölçü alayım :D

Yorum bağlantısı

Teyp kodunun teybin üzerinde olması, aracın bir yerinde olması garip değil mi; kredi kartının üzerine şifre yazmak gibi birşey. :(

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Teyp kodunun teybin üzerinde olması, aracın bir yerinde olması garip değil mi; kredi kartının üzerine şifre yazmak gibi birşey. :(

Değişen bir şey yok ki Mükremin Bey. Kötü niyetli bir kişi eline geçince teyp, zaten 10 - 15 tl ye teyp kodu kırdırılıyor.

Yorum bağlantısı

Değişen bir şey yok ki Mükremin Bey. Kötü niyetli bir kişi eline geçince teyp, zaten 10 - 15 tl ye teyp kodu kırdırılıyor.

Millet olarak sahtekarız diyeceeeeem dilim varmıyor, yahu cümle alemin sahtekâr uleması bizden mi çıkar? Kilometre düşürenler, müzikçalar kodu kıranlar, program kopyalayanlar, ne ararsan var. Bu enerjimizi niye hayırlı işlere, kalkınmaya, teknolojiye kullanmayız ki?

Yorum bağlantısı

Millet olarak sahtekarız diyeceeeeem dilim varmıyor, yahu cümle alemin sahtekâr uleması bizden mi çıkar? Kilometre düşürenler, müzikçalar kodu kıranlar, program kopyalayanlar, ne ararsan var. Bu enerjimizi niye hayırlı işlere, kalkınmaya, teknolojiye kullanmayız ki?

Forumumuzun değerli üyelerini tenzih ediyorum. Buradaki faaliyetlerin birbirimize yardımcı olmak dışında hiç bir amacı olmadığını çok iyi biliyorum. İlk mesajı sonradan okuduğumda sanki biraz sert olmuş gibi geldi, yanlış anlaşılmaktan sakındığım için bu ikinci mesajı yazıyorum. Kusuruma bakmayın.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ramazan Göksu

Arkadaşlar 2004 fusion var Rds 3500 var teyp kodu lazım

Seri numaram M072990

Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Orhan Türkmen
Her türlü sökme aparatı tedarik edilir. :p
sizden ricam benim aracım 2008 fiesta 1,4 TCDİ

araçta emniyet kemeri takmayınca herhangi bir uyarı vermiyor vermesi gereklimi yoksa iptal mi edilmiş yoksa böyle bir uyarı sistemi bu araçlarda yokmu .?

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

ben geçen yıl özdilek avm de akü yüzünden kaldım.araç tekrar takviye ile çalıştırıp çalışır vaziyette aküyü söküp yenisini taktık.

bu arada araç çalışmaya devam ediyor aküsüz (bilmeyenler şaka sanmasınlar) yeni akü takıldı ve bi süre çalıştıktan sonra stop ettik.

kod falan istemiyor ama cam otomatikleri sıfırlanıyor ve benim ilginç bi şekilde depom dolu iken boş gösterdi ve ışık yanmaya başladı.

bu olayı nasılmı aştım tam 10 depo mazot doldurup harcadım ancak düzeldi.çok şükür serviste neredeyse mazot şamandrasını sanırsam değiştireceklerdi .ama aracın beynı sıfırlandı tam 3 kere sonra ben kaçar dedim.

ücret almadılar bu arada.

Yorum bağlantısı
Orhan Türkmen

Fiestası olan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur bu konuda. Aracınızın donanımı nedir? O yıllarda saçma bir şekilde emniyet kemeri uyarısını donanıma bağlı da ekleyebiliyorlardı çünkü.

teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

aracım yeni fiesta kutup başını söküp taktıktan sonra neler sıfırlanır ve kod falan istermi isterse teyp kodu istiyor galiba onu nerden bulabilirim ve nasıl girebilirim

Neden forumdaki konuların çoğu başka konulara saptırılıyor ?

sen (a) sorusunu sorarken aynı başlık adı altında adam başka bir soru soruyor (b) sorusunu ? neden ?

ve sonra (b) sorusuna yanıt veriliyor ve (a) sorusu ortada .belki birisi cevap verir diye bakınır durur.

bence konu başlığını iyice incelemesi gerekenler var.. :angry: bütün forum konuları için geçerli.

alınganlık yapan çıkarsa haklı olduğum içindir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Neden forumdaki konuların çoğu başka konulara saptırılıyor ?

sen (a) sorusunu sorarken aynı başlık adı altında adam başka bir soru soruyor (b) sorusunu ? neden ?

ve sonra (b) sorusuna yanıt veriliyor ve (a) sorusu ortada .belki birisi cevap verir diye bakınır durur.

bence konu başlığını iyice incelemesi gerekenler var.. :angry: bütün forum konuları için geçerli.

alınganlık yapan çıkarsa haklı olduğum içindir.

Atilla bey,

Birleştirilen tüm konular emin olun ki alakalıdır. A ve B sorusu ya aynı çözüme çıkıyordur ya da A<B yerine B>A gibi iki farklı yönden sorulduğu için farklı gözükse de birleştiriliyordur.

Bu tip isteklerinizi lütfen istek ve yorumlar bölümünden yapınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...