İçeriğe Yönlendir

Gösterge Işıkları Sorunu :(

Anıl Kandemir

Recommended Posts

Anıl Kandemir

Dün akşam bindiğimde açtım lambaları farlar da sorun yok fakat gösterge tablosunu aydınlatan ışıklar , teybin tuşlarını aydınlatan ışıklar, ve arka cam açma düğmelerini aydınlatan ışıklar yanmıyordu ve ayrıca plaka lambası yanmıyordu dün ,

yanan ışıklar ise akü-benzin ışığı gibi ibareler , yol bilgisayarı-saat, ve ön cam açma dügmeleri yanıyor .

Sorun ne olabilir ? Akşam akşam canımı sıktı :( Artık otokoç'a gitmeyi düşünüyorum ufak sanayi dükkanlarını istemiyorum , ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Sigortanız atmış sigorta kutusunu açıp düzeltebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Sigortanız atmış sigorta kutusunu açıp düzeltebilirsiniz.

Teşekkürler , gösterge sigortası motor kaputundamı , direksiyonun altındamı acaba?

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Sorun hem sizin hem benim tahminlerimdeki gibi sigortadanmış ,

Direksiyonun altındaki sigorta panelindeki 31 nolu 7.5luk kahverengi sigortayı değiştirdik ve sorun kalmadı :)

Aynı zamanda plaka lambalarıda düzeldi demekki buna baglıymış , kısa sürede hallolunca keyfim yerine geldi ve ön kapı kollarının submarine ışıkları yanmıyordu onlarıda yaptık arkadaşımla beraber , sigorta kutusunun orayı açınca aklıma gelmişti taban aydınlatmalarıda hallettik :) (nedense ampülleri yoktu )

Bu arada hatırlayan varsa ses sistemimden şikayet ediyordum , arka kapıları bilmiyorum ama bugun submarineleri takarken Alpine olduklarını gördüm ön hoparlorlerin .. yorumumu yarım bırakıp araştırdım , Hoparlörler bundandı en azından önlerinkinin bu olduğunu biliyorum . Nasıl aletler acaba bilgisi olan var mı yada verileri nasıl ? şimdiden teşekkür ederim :)

P1020020.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Hoparlorler güzel özellikle bu ebatlardaki hoparlörleri bulmak zor oluyor arkalarıda bir kontrol et bunlar ise dokunma bence ben marangozda baya bir ugraşmıştım aldığım hoparlörlere uygun kalıp kestirmek için bu arada teyp olarak ne takılı memnuniyetsizliğiniz ordan kaynaklı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Hoparlorler güzel özellikle bu ebatlardaki hoparlörleri bulmak zor oluyor arkalarıda bir kontrol et bunlar ise dokunma bence ben marangozda baya bir ugraşmıştım aldığım hoparlörlere uygun kalıp kestirmek için bu arada teyp olarak ne takılı memnuniyetsizliğiniz ordan kaynaklı olabilir.

Teyp 5000rds kasetçalar+ 6 lı cd çalar var , acaba amfi desteğimi lazım ?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

O teyp e ne takarsanız takın çok fazla birşey elde edemezsiniz en iyisi teybi değiştirmeniz olacakdır .

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Amfi ile kurtarabilirsek belki amfi desteği düşünüyorum , farklı hoparlörleri de görünce iyice heveslendim ama mevcut teyp sistemini değiştirmeye pek sıcak bakmıyorum , bakalım biraz zaman geçsin bakalım

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Hoparlörleriniz çok güzel ve 5x7 ebatlı. Direk uyumlu hoparlörlerden. Kıymetini bilin derim.

Teybi değiştirmedikçe yeterince yararlanamazsınız hoparlörlerden.

Valla :) en güzel süprizi bu şekilde yaptı araç bana bugün otokoça gittim , aracın bir servis geçmişini sorgulattım , aracın 10 larca kez servis geçmişi çıktı , lastiklerinden tutun sileceklerine kadar servise gelmiş değişim için :) buda yüzümü güldürdü (sıfırdan beri servis bakımlı olduğunu biliyordum ama bu kadar beklemiyordum )

Neyse konumuza dönecek olursa , kurtaralım şunu amfiyle olsun bitsin ? :) kurtarmazmı teypsiz hiç ? :)

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Şimdilik askıya alalım , hırpaladı bayağı bizi ufak tefek şeyler , yorumlar için çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Nejat Tağmat

Arkadaşlar slm.Mondeo mk2 aracımda gösterge panelinde alt sıra solda hava yastığı ve sağda benzin göstergesi lambaları hariç diğerleri yanmıyor.Üst taraftaki lambaların tamamı uzun far, akü, yağ vs lambaları yanıyor.Bu neden olabilir şimdiden teşekürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

donanıma bağlı olarak başka lamba yok zaten? mesela tcs var mı sizde?

Yorum bağlantısı
Nejat Tağmat

Yok hocam ama aklıma şu geldi hava yastığı ve az yakıt ışığı önemli oldugu için acaba onlar direk aküdenmi alıyorlar akımı.Belki diğerlerinin sigortası vardır

Yorum bağlantısı
Nejat Tağmat

Göstergeyi söktüm bütün ampulleri kontrol ettim hepsi sağlam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nejat Tağmat yazdı:

Göstergeyi söktüm bütün ampulleri kontrol ettim hepsi sağlam

kopntak açınca videodaki yanan lambalar sizde de yanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Nejat Tağmat

Hocam videodan pek anlayamadım gösterge alt taraftaki lambalardan sadece hava yastığı ve yakıt ikaz lambası yanıyor.Üstte ise motor devir km akü yağ abs sinyal vs lambaları yanıyor.Ayrıca arkada park stop sinyaller yanıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Km sıfırlama tuşuna basılı tutarak kontağı açın. İbreler sona kadar gidip geri gelir, tuşa tekrar basınca gösterge ışıklarının hepsinin yanması lazım. Gauge test diye geçer. Ampüller sağlam mı anlaşılır en azından..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Km sıfırlama tuşuna basılı tutarak kontağı açın.

mk2 de? sıfırlmaya basıp kontak açmak sahur saat kaçta?

Nejat Tağmat yazdı:

başka yanacak bir lamba yok zaten normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

mk2 de? sıfırlmaya basıp kontak açmak sahur saat kaçta?

başka yanacak bir lamba yok zaten normal

Yok muymuş, ne bileyim mondeom olmadı ki hiç 🥺

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Yok muymuş, ne bileyim mondeom olmadı ki hiç 🥺

hıncal uluç sanki forvet mi oynadı da, pozisyonlara ahkam kesiyor tarçınlı kurabiyem

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

hıncal uluç sanki forvet mi oynadı da, pozisyonlara ahkam kesiyor tarçınlı kurabiyem

Zaten onu da dinleyen yoktu üzümlü turtam..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Zaten onu da dinleyen yoktu üzümlü turtam..

ortaköyde fenomendi, kurtlu elmam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...