İçeriğe Yönlendir

Audi 30 Bin Q5'I Geri Çağırdı

Misafir

Recommended Posts

Alman otomobil devi Audi arazi tipi Q5 modelinde tespit edilen üretim hatası sebebiyle, dünya genelinde 30 bin aracın servislere götürülmesi çağrısında bulundu.

Panoramik tavan bulunan modellerdeki sürgülü camın aşırı soğuklarda çatlama tehlikesinin bulunduğunu duyuran şirket, sonrasında oluşacak cam kırıklarının da araç içinde seyahat edenlerin üzerine düşebileceğini açıkladı. Bu sorundan 2011 yılının haziran ve temmuz ayları arasında üretilen modellerin etkilendiği belirtildi. Volkswagen bünyesinde yer alan şirketten yapılan açıklamanın devamında cam tavandaki çatlama riskinin hava sıcaklığı eksi 20 derecenin altına düştüğünde ortaya çıktığı belirtildi.

Audi sözcüsü camın çatlaklar oluştuktan hemen sonra kırılmadığını, ancak kapıların sert şekilde kapatılması ya da yol durumundan kaynaklanan aşırı sarsıntılarda parçalanabildiğini kaydetti. Üretim hatasının Q5 sahibi bir sürücünün yaptığı uyarı neticesinde ortaya çıktığı öğrenildi. İlk olarak 2008 yılında pazara sunulan Q5 modelinde yaşanan bu sorunun sürgülü tavanda kullanılan camları üreten tedarikçi firmanın, bu camların sertleşmesini sağlayan süreçteki imalat hatasından kaynaklandığı belirtildi.

ABD'de 15 bin aracı servislere çağıran Audi, Almanya'da ise 3 bine yakın aracın cam tavanının değiştirileceğini kaydetti. Bu arada ortaya çıkan üretim hatası nedeniyle şu ana kadar herhangi bir yaralanma vakası yaşanmadığı belirtildi.

Kaynak : cihan

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

enterasan bazen cok iyi dediğimiz büyük markalarda dahi üretim hataları olabiliyor demek...

daha öncede toyotanın takılan gaz pedalı yüzünden araçlarını servise çağırdığını hatırlıyorum...

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

ahhh ah Q5 im olaydı da servise çağrılaydım... :(

canınız sağolsun derdim .

niye bizim focuslarımızın neyi var mis gibi biniyoruz işte hem geri çağıranda yok :)

Yorum bağlantısı

niye bizim focuslarımızın neyi var mis gibi biniyoruz işte hem geri çağıranda yok :)

Çağırsalarda gitmem zaten :biggrin:

Yorum bağlantısı

benim yok ben götürürüm sen zahmet etme :)

Tamam olur bende 2 aracı nasıl götüreceğim diye düşünüyordum kara kara :tongue:

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Hata yapmayan veya yapmayacak firma yoktur bence. Asıl firmanın müşterisine verdiği değer ve işte bu geri çağırmalar gibi kendine güvenle büyük firma olunuyor. Tabi Avrupa ve Amerika gibi yerlerde. Türkiye gibi yerlerde tavan komple üstünüze düşse bile değil geri çağırma siz zorla servise gittiğinizde alacağınız cevap "siz birşey yapmışsınızdır ondan olmuştur".

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

En son Alplerde kış tatililimde hafif çıtırtı duymuştum, buymuş demek, satrım ben bu arabayyı, mındarrr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

En son Alplerde kış tatililimde hafif çıtırtı duymuştum, buymuş demek, satrım ben bu arabayyı, mındarrr

Kıracaksın bir gün bir yerini sonra gitme dediydi diyeceksin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...