İçeriğe Yönlendir

2008 Fiesta Sony Cd(Gen.2) Sorunu

Ugurcan Yogun

Recommended Posts

Ugurcan Yogun

Herkese merhaba, 6000CD çalarımı çatıya kaldırarak yeni bir Sony CD (Generation 2) mp3 çalar aldım.

yb53n.jpg

ama farklı bir sorunum var forumu baya bi karıştırdım aradım taradım bir çok çözüm yazılmış bu teyp ile ilgili sorunlara atladığım bir yer varsa özür dilerim şimdiden

sorunum ise teyp mp3 formatlı cd leri gayet iyi okurken Audio Track olan Cd lerde en ufak bir sarsıntıda okumayı kesip ardından kaldığı yerden devam ediyor tanıdığım bir teyp teknisyeni gözü temizledi okumayan bir kaç cd mi okuyor ve lenste sorun olmadığını söyledi olsa dahi sıkıştırılmış formatı daha zor okuması gerekmez mi? Sorun devam ediyor sizce sorun nedir?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mp3 leri biraz hafızaya alıyor ; o yüzden sarsıntılardan falan etkilenmiyor, ( diyebiliyorum ) audio olanlar direk çalınıyor sanırım ; aynı sorunu bende birkaç kez yaşamıştım ama kaliteli cd olursa hiç sorun olmuyor..

Yorum bağlantısı
Ugurcan Yogun
Mp3 leri biraz hafızaya alıyor ; o yüzden sarsıntılardan falan etkilenmiyor, ( diyebiliyorum ) audio olanlar direk çalınıyor sanırım ; aynı sorunu bende birkaç kez yaşamıştım ama kaliteli cd olursa hiç sorun olmuyor..

Kesinlikle cd kalitesi onemli mp3 Formatli verileri soylediginiz gibi ram e depolar

Ama sifir aldigim orjinal cd de de ayni sorunu yapiyor yol cizgileri bile audio cd yi okumasında sıkıntı yaratıyor

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kesinlikle cd kalitesi onemli mp3 Formatli verileri soylediginiz gibi ram e depolar

Ama sifir aldigim orjinal cd de de ayni sorunu yapiyor yol cizgileri bile audio cd yi okumasında sıkıntı yaratıyor

Ozaman mp3 ile devam :)

Yorum bağlantısı
Ugurcan Yogun

Mp3 ile audio cd arasindaki farklar cok buyuktur mp3 formati tamamen sıkıstırılmıs bir format oldugu icin audio formatini kaybeder soyle dusunun elinizde bir poset var ve 3 ayri madde dusunun pamuk kumas pecete bunlarin miktarlarini fazla dusunun ve hepsini posete sigdiramazsiniz o yuzden hepsinden bir miktar alir posetinize koyarsiniz. Mp3 te ayni sekildedir ve arada cok fazla kayip frekans vardir

Asil istedigim ise cihazin onarilmasi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Lens değişimi dışında değişim yapılması çok zor, böyle idare edeceksiniz artık, mp3 leride en yüksek seviyede çevirin frekans kaybını anlamazsınız bile, o kadar takılmayın buna, audio cd de öyle aman aman değil zaten, şöyle araba için pikap yapsalarda müzik zevki tam olsa diyeceğim ama plakta atlama sorunu had safhada olurdu sanırım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Lens değişimi dışında değişim yapılması çok zor, böyle idare edeceksiniz artık, mp3 leride en yüksek seviyede çevirin frekans kaybını anlamazsınız bile, o kadar takılmayın buna, audio cd de öyle aman aman değil zaten, şöyle araba için pikap yapsalarda müzik zevki tam olsa diyeceğim ama plakta atlama sorunu had safhada olurdu sanırım :)

Eskiden plak çalarlar varmış sanırım arabalarda :):unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Budur, audio nun feriştahı :D

279_21.JPG

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...