İçeriğe Yönlendir

Focus Sağ Kapı Plastik Sesi Çıldırtacak !

Aşkın Barçın

Recommended Posts

Aşkın Barçın

Arkadaşlar,

Focus un sağ ön kapı içi aynanın plastik aparatı ile kapı üst plastiği ile birleştiği yerden çok kötü çıtırtı sesleri

rahatsız edecek şekilde geliyor.

İşin aksi sürücü kapısındaki dikiz aynasının aynı iç noktasında ki bileşim yerinde 0,5 cm boşluk var o yüzden oradan ses

gelmiyor. Ama sağ kapıdaki tamamen birbirine yapışık. Tırnakların girdiği yerde sertlik den dolayı sürtünme var sanırım.

Aracım hala garantide. Bu tür ses sorununu yaşayan ve çözen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Aşkın Barçın

kullanılan malzemenin kalitesi ve de havaların ısınmasıyla genleşen parçalar bu sese neden olabiliyor. çözümü ise çok basit, serviste tüm plastik aksamlara ve kapı contalarına (bagaj dahil) sprey slikon sıkıyorlar sorun çözülüyor. tecrübe ile sabittir. ;)

Sadık bey,

Arexon slikon sprey kendim uygulasam olur herhalde değil mi ?

Uygulama şekli ince hortumuyla kenarlardan içine sıkmak olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sadık bey,

Arexon slikon sprey kendim uygulasam olur herhalde değil mi ?

Uygulama şekli ince hortumuyla kenarlardan içine sıkmak olacaktır diye düşünüyorum.

Çok sıkmayın çamur oluyor, hafifçe fıslatın, yada bir beze sıkarak ulaşabilirseniz daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

silikon sprey ve sıvı gres kullanılacaksa alman malı WüRTH kullanmnızı öneririm. coğu serviste bu markayı kullanır zaten.kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aşkın Barçın

Slikon Sprey alındı tüm kapı fitillerine sıkılsı. Bu sıcakta gittim akvaryum hortumuda fitillere uğraştım taktım.

Ama kulağıma kasisli yollarda hala tıkırtı gıcırtı vik vik öten ses devam ediyor. Ses sanki sağ ön direk ile sağ dikiz aynasının bileşimden geliyor.

Bölgeyi tam bulsam yok edeceğim ama son çare servis gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...