İçeriğe Yönlendir

Araç Gazda İken Aynı Anda Benzininde Eksilmesi

Gökhan Kalyoncu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sonuçta sapıtıyor... Gerçek olan şu ki.. benzin yanmıyor.. önemli olan da bu..

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Daha önce ki astra G aracımda lpg de ilk çalışmada zorlanma vardı,başka bir forumdan yardım istedim....

Bana denen şey; Araçta çeyrek deponun altında benzin olduğunda opeller zor çalışır,ertesi gün benzin aldım,çeyrek depoyu geçince araç normal çalışmaya başladı..

Birde depoda benzin az kalınca araç lpg de iken benzin pompası sürekli çalıştığı için az benzin olduğunda fazla ısınmaya maruz kaldığı ndan dolayı arıaz yaptığı yönünde idi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Cevaplar verilmiş zaten.Sanki benzin harcıyormuş gibi yol bilgisayarından düşer.İbrede düşer.Ama genelde stop edip yeniden çalıştırınca normal hale gelir.Ha bazen gelmiyordu bende :D Uzun yolda km 0 olduğunda ya 0 da kalıyordu yada yeniden normal değere gelip yeniden düşmeye başlıyordu.Önemli olan yarıma yakın benzin olması daha iyi.Benzin pompasının sağlığı açısından.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mehmet Ali Büyükgöçer

Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama yeni başlık açmayayım dedim.

Yazılanları okuduğumda yol bilgisayarından kaynaklandığını anladım ancak benim aracımda yol bilgisayarı yok. 2001 mk3 trend. ancak benzin ibresi düşüyor lpg ile giderken. Şöyle ki lpg'de otobanda giderken aniden benzin ışığı yanabiliyor. Sonrasında ibre düşmeye devam ediyor. Hatta benzin iyice azaldığında ilk marş dahi gecikiyor. Fiziksel olarak da benzin eksiltiyor tahminimce. Depoyu fullemeye pek müsait değilim bu aralar malum hayat şartları. Lpg ustasını aradığımda röle takarız pompanın oraya felan dedi ama yine okuduğum kadarıyla çözüm olmuyormuş. Ayarlarına baktığında herhangi bir sorun yok dediler. Lpg geçiş sıcaklığını yanlış hatırlamıyorsam 35 dereceye ayarladılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama yeni başlık açmayayım dedim.

Yazılanları okuduğumda yol bilgisayarından kaynaklandığını anladım ancak benim aracımda yol bilgisayarı yok. 2001 mk3 trend. ancak benzin ibresi düşüyor lpg ile giderken. Şöyle ki lpg'de otobanda giderken aniden benzin ışığı yanabiliyor. Sonrasında ibre düşmeye devam ediyor. Hatta benzin iyice azaldığında ilk marş dahi gecikiyor. Fiziksel olarak da benzin eksiltiyor tahminimce. Depoyu fullemeye pek müsait değilim bu aralar malum hayat şartları. Lpg ustasını aradığımda röle takarız pompanın oraya felan dedi ama yine okuduğum kadarıyla çözüm olmuyormuş. Ayarlarına baktığında herhangi bir sorun yok dediler. Lpg geçiş sıcaklığını yanlış hatırlamıyorsam 35 dereceye ayarladılar.

LPG kitinin markası ne?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Pardon. Atiker marka Lpg.

Atikerde benzin eksiltme çok. Özellikle 4bin devir üzerinde kullanımlarda daha fazla :(

Role taktırın o zaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Büyükgöçer

Araç otomatik olduğundan ve genelde sakin kullandığımdan 3 bin devri geçtiğim çok nadirdir. Ancak ne kadar mantıklı bilemem ama bir LPG ustasının söylediği -araç su eksiltiyorsa (parçanın adını tam hatırlıyamadım) okuyamaz ve benzin tüketebilir demişti. Araçta hortum yırtığından dolayı çok olmasa da su eksiltme oluyordu. Mantıklı mıdır acaba o sorundan dolayı olması?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Birşey diyemem. Ancak benim araçta atiker takılı iken ben her ay 100 tllik benzin alıyordum. Şimdi 50 tl alıyorum ancak benzinle kullandığım oluyor.

Fakat prins takan usta hediye olarak pompadan benzini kesen birşey taktı.Yağlama sistemi yerine onu takmıştı.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Öncelikle aracınız hem benzin hem lpg her ikisini birden yakamaz, yaksa da tekleme yapar.Sorununuzun nedenleri şunlar olabilir:

1.Gaz kesici soketlerinde problem olabilir.Araç sürüş sırasında devamlı  benzin gaz geçişi yapıyor.

2.Aracın kendi beyni lpgdeyken bile benzin harcıyormuş gibi gösterebilir.

3.Bazı kitlerin programlarında belli devirlerde lpg benzin geçişi veya benzin takviyesi seçenekleri var, bunlardan biri de olabilir.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Ben buna hep dikkat etmişimdir.gözüm hep benzin ibresindedir.benim sistemim şu şeklide.100 tl lik benzin alırım.o andaki km ve tarihi kaydederim.benzin ışığı yandığında da yaptığım km ve tarihi kaydeder,sonrasında da aradaki km farkını bulur,bir sonraki ölçümle aynı değerde mi diye bakarım.burada ki tek sorun havanın sıcak ve soğuk olması.yaz aylarında farklı ,soğuk havada farklı olur.bunun için aldığınız benzin 100 tl değilde 50 yada 40 tl olabilir.bende mazda vardı.geçen sene  yazın başlarında 100 tl lik benzin aldım.ortalam 5-6 ay gitti.ama soğuk havalarda 4-5 aylık sürede iki kere 100 tl benzin almıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Büyükgöçer

Arkadaşlar bugün dikkat ettiğim kontağı çevirdiğimde benzin göstergesi sıfırda idi(hareket etmekle etmemek arasında çok hafif kımıldıyordu yerinden) petrole çektim ve 20 liralık benzin aldım. tekrar kontağı çevirdiğimde benzin göstergesi çeyrek depoyu gösteriyordu.

-Araçta yol bilgisayarı olmamasına rağmen , araç katedilen mesafeye göre benzin ibresini mi düşürüyor?

-Benzin Şamandırasında mı sorun var?

Aklıma gelen ihtimaller bunlar. 20 liralık benzinle çeyrek depo olmayacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Fatih Köken

Bi önceki arabama atiker taktırmıştım araçta stopetme problemi vardı gittim düzelttiler(en azından ben öyle sandım).Daha sonra baktım benzin sürekli eksiliyor aracın performansı süper ama.Bi süre kullandım baktım olacak gibi degil tekrar gittim.Ayarları yapan şahsiyet ayrılmış başka usta baktı gülmeye başladı meger stop etmesin aracın çekişi güçlü olsun diye bilgisayarda ayarları el ile girmiş ve evet sistem %90 LPG %10 BENZİN karışımıyla çalışıyormuş.

Diyecegim oki herzaman gittiginiz bayinin dışında bi yere götürüp tekrar ayar yaptırın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Karadağ

Bi önceki arabama atiker taktırmıştım araçta stopetme problemi vardı gittim düzelttiler(en azından ben öyle sandım).Daha sonra baktım benzin sürekli eksiliyor aracın performansı süper ama.Bi süre kullandım baktım olacak gibi degil tekrar gittim.Ayarları yapan şahsiyet ayrılmış başka usta baktı gülmeye başladı meger stop etmesin aracın çekişi güçlü olsun diye bilgisayarda ayarları el ile girmiş ve evet sistem %90 LPG %10 BENZİN karışımıyla çalışıyormuş.

Diyecegim oki herzaman gittiginiz bayinin dışında bi yere götürüp tekrar ayar yaptırın.

Araba aynı anda hem benzin hemde Lpg ile çalışabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...