İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Lpg Arızası Mk2

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal

merhabalar,

99 model ford mondeo ghia düz vites aracım var üzerinde ise 2008 yılında 116 binde taktırdıgım BRC sequent 24 my 07 lpg kiti mevcut ancak bu zamana kadar sorunsuz kullandığım kitte bir sorun var,sorunum ise araç normal benzinde çalışıyor kesiciler devreye giriyor ancak araba gaza geçmiyor benzinle yürüyor,rolantıdeykende aynısı tahmınen 2 dk içinde dıt dıt diye öterek benzine alıyor kendini,lpg kitini taktırdığım ankara ivedikteki yaldızlar otogazda bilgisayara bağlandığında basıncın çok az geldiği görülüyor 190-250 mbar arası değişiyor sistemde,usta beyin arızalı sistemde şase olabilir dedi ancak bana çok mantıksız geliyor,bide beyin testte sağlam çıktı,aracımın hiçbir yeriyle oynanmadı elektrik tesisatı vs. en son depo bitirdikten sonra bu arıza oldu,son depoyla şehir içi 42 litre gazla 380 km yol yaptım,şunuda söleyim araç içindeki tuş çalısıyor gaz benzin geçişlerini yapıyor ama benzinden gaza geçtiğinde kırmızı ışık yeşile dönmüyor,gaz filitrelerimde 142 binde değişti bakımı yapıldı,sizce sorunum ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla

brc sorunları kısmına yazmıştım ama gereksiz bulursa buradan silinebilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Aynı sorunu ben de yaşadım hocam baya konuşuldu tartışıldı konusuda vardı forumda ama denk gelmemişsiniz demek ki. Neyse sorun aynı sorun 2 hafta boyunca bulanamayan bana 1 depo benzine mal olan fakat 20tl lik bir arıza. :) Lpg tankının şamandıra kısmından enjektörlerin oraya giden bir elektrik kablosu var büyük ihtimal kopmuş ya da temassızlık var o kabloda sorununuz %90 bu kablodur diğer bir ihtimallede regülatör(benzin gaz ayırımını yapan ısı sensörü) bozuktur. Beyin bozuk olsaydı yeni kit tavsiye ederdim çünkü beyin hiç ucuz bir şey değil.

beyin için 650 lira dediler ve ellerindede yokmuş,hava biraz daha serinlesin bakacağım dediğiniz yerlere inş sölediğiniz gibi basit bişeydir,ilginize teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...