İçeriğe Yönlendir

Kaplama Lastik Kullanan Kamyonculara Ne Demeli Bilmem

Zafer Ofli

Recommended Posts

Zafer Ofli

Pazar günü Gemlikten Ankaraya gelirken gece 01:30 civarı Temelli mevkiinde orta şeritte kocaman bir kamyon teker kaplamasının üstünden geçmek zorunda kaldım. O hızda (110-120)herhalde sağa veya sola kaçacak olsam beni bir tarafa atardı herhalde. Aracın arka tamponu gitti. Motor koruma muhafazası kırıldı. Allahtan araç biraz yüksekte o kurtardı. Bu heriflerde hiç mi insaf yok bilmemki. Aracın kaskosundan hallettiriyorum ama böyle bir denegesizlik olurmu yahu. Bunları denetleyen kimse yok mu?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun. Maalesef yapacak birşey yok. Ama araç muayenesindeki sıkı denetim ve trafik kontrolleri bunun önüne belki bir nebze geçilebilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bende geçtiğimiz ay davlumbaz parçasının üzerinden geçtim, aracın marşpiyeri göçtü, kaçmaya kalksam mutlaka kaza yapardım direkt üzerine sürdüm, umarım onu düşürüp bırakan dallama tez zamanda refüjler ile kucaklaşır ki masum insanların canını yakmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Geçmiş olsun havalardan dolayı kaplama lastik kendini bazen bırakıyor. Maliyeti düşük olsun diye bu yolu seçiyor genelde kamyoncular kaplamanın attığından kendilerinin bile haberi olmuyordur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

MErcekli fara, xenon ampül takmak daha sakıncalı ama prosedüre göre? Kaplama ne ki caaanımmm, geçmiş olsun, çok daha ciddi kazaya sebebiyet verebilirdi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Buna şükür.Bu tip şeylerden bende hep çekinirim.Kamyon,tır görünce felaket senaryoları yazmaya başlarım..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kamyoncu durdurulup rapor tutulsa oluyor mu acaba?

Benim bir arkadaşın (auidi 80) alternatörü yolda giderken düştü. Arkadan gelen aracın tamponunu kırdı. Bizim arkadaş onu yaptırmıştı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kamyoncu durdurulup rapor tutulsa oluyor mu acaba?

Benim bir arkadaşın (auidi 80) alternatörü yolda giderken düştü. Arkadan gelen aracın tamponunu kırdı. Bizim arkadaş onu yaptırmıştı.

Böyle bir kamyoncu varmıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bilmediğim için soruyorum. Kamyoncu için sıkıntısı var mı rapor doldurmanın?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Kaç sefer kaza atlattım o lastik parçalarından sebep. Her seferinde de bu işe vesile olanlara hayır dualar ettim.

Geçmiş olsun Allah korumuş.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Çok teşekkürler. Bende o kamyoncuya hayır duası çok ettim... Gece yolculuklarını normalde severim ama bu gibi durumlardan da hep korkardım maalesef başımıza geldi. Allahtan fazla bir zayiat olmadı. Böyle birşey nasıl yasal olabiliyor aklım almıyor. Adam resmen hiç suçu günahı olmayan birisinin canına kastetmiş olmuyor mu? Birilerinin mutlaka soykırım hali gibi ölmesimi gerekiyor anlamıyorum ki. Gerçi bizim ülkemizde insan hayatı kadar ucuz birşey yok. Bazen yukarıdakiler "zaten türkiyenin nüfusu toprak m2 sine göre çok fazla önlem almayalım da en azından doğal seleksiyonu bu şekilde uygulayarak nüfusu belki azaltabiliriz" diye mi düşünüyorlar diye aklımdan geçmiyor değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...