İçeriğe Yönlendir

Kaporta Göçük Düzeltme (Resimli)

Enver Çatak

Recommended Posts

Enver Çatak

Evet, her göçükte işe yaramıyor; göçüğün boyutu ve yerine göre değişiyor. Bektaş Bey renginin parlaklığı yeterli geliyor bana. Çok da parlak olsun istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Arkadaşın 2003 fiestasının Fiesta yazısının sol dibindeki bagaj kapağını düzeltmeyi başaramadı. Hatta gerilince birilerini yaralama ihtimali olabilir. :)

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Göçük düzeltme deyince şu gelir aklıma. Çok seviyom ben bunu:

Nereden buluruz Murat hocam bu sıvı CO2 yi?

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Evet hocam bende öyle düşünüyorum,sonuçta amaç ısıtıp hızlı bir şekilde soğutmak.Tüpdeki çakmak gazını sprey gibi çıkartma yolunu bulursam deneyecem.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Evet hocam bende öyle düşünüyorum,sonuçta amaç ısıtıp hızlı bir şekilde soğutmak.Tüpdeki çakmak gazını sprey gibi çıkartma yolunu bulursam deneyecem.

Borusuna bir spreyin başını geçirsene be adam. ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Şu an o dediğin sprey başını arıyordum hocam.

Hemen deneyeceksin yani? Tebrik ederim. :bravo: Sonucu bildirirsin değil mi Talip'çiğim? ;)

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Tabiki,buldum sprey başlığını,evde denedim güzel fışkırtıyor.Yarın ilk işim denemek olacak.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tabiki,buldum sprey başlığını,evde denedim güzel fışkırtıyor.Yarın ilk işim denemek olacak.

Hadi hayırlısı. Mümkünse görüntü kaydı yap. İnşallah sorunun hallolur. :)

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Dün denemesini yaptım Murat hocam.Bir değişme olmadı,aslında çok az düzeldi gibi geldi ama psikolojik olabilir :biggrin: .Muhtemelen kullandığımız malzemelerin performansı amacımız için yeterli değil.Çakmak gazı olmadı yani.

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Bunun için sıvı halde olması gerekiyormuş. CO2 nin gaz halinde o kadar soğuma sağlayacağını zanmıyorum.Kimyacı arkadaşlar daha iyi bilir.Mantık aradaki ısı farkının fazla olması,bizim ekipmanla bu fazla olmadı.Benim arabada faydalı olmaması önemli değil,müsait zamanda komple kaportaya girecek zaten.İlginç bir uygulama olduğundan sadece denemek istedim.

Yorum bağlantısı
Nedim Öner

3M.jpg

3M markasının, Dust Remover adıyla bir ürünü var, lakin ülkemizde satılmıyor.

Burada soğutucunun karbondioksit olması şart sanırım. Çünkü videoda -78.5 C yazıyor.

Bu da başka bir örnek:

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Evet,sonuc olarak ise yariyor gorunuyor.Arac sahipleri icin faydali,kapotacilar icin zararli bir uygulama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...