İçeriğe Yönlendir

Işıklarda Korna

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Necat Ertan

Bide kırmızı ışıkta beklerken sağ taraftan emniyet şeridinden veya düşük banketten araçların önüne çıkmak isteyen tipler oluyor. Mecburen lambaları geçiyorlar, yeşilin yanıp yanmadığını görmedikleri için gözleri aynada, kulakları arkadan gelen araçların korna sesinde oluyor :) Ortam müsaitse korna çalıyorum ve aracın önümden yıldırım gibi kalkarak gözden kaybolmasını seyrediyorum :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Kırmızı = Dur

Sarı = Korna Çal

Yeşil = Geç

Yeni kural bu, ister uyun ister uymayın. Almanya'da bir arkadaşım kornanın yerini bilmediği için dalgın bir sürücü aracına çarmıştı.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lokman abiniz gelince gördüğünüz yerde selam verin hörmette kusur etmeyin len dedim ama çocuklar biraz abartmış olayı abi.. :biggrin:

ağam süpersin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol
(düzenlendi)

çalıyor kornayı duruyorum tekrar kalktıysamda asabiyetle yanıma geçmeye kalkınca da asılıyorum gaza ben pilotajıma güveniyorum oda arabasına uğraşıyoz birbirimizle yol boyu :))

1.4 dizel fiestayla ne kadar seri olabilirsek :)

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Geçenlerde alışveriş merkezinin otoparkında sinir bozucu uzunlukta bana da korna çaldılar. Öyle durdum. Sonra da yavaş yavaş ilerledim. :) O kadar yavaş ilerledim ki araba rolantide gitse daha hızlı gider. :p Arabada bebek olmasaydı o korna ile akraba ederdim onu ya neyse. :p

ilahi hasan güle güle öldüm :D ben izmirde bu durumla çok nadir karşılaştığımı hatırlıyorum. izmirde yeşil yanmadan hemen hemen bir çok kişi korna basmaz. ben basmam. ama şu istanbullular yokmu :D korna mı desem sellektör mü desem emniyet şerit ihlalerimi desem zikzakları mı desem hepsi var. sabah 7 ile akşam 7 arası buca otobanını kullanıyorum. gören altında ferrari var duramıyor der.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ilahi hasan güle güle öldüm :D ben izmirde bu durumla çok nadir karşılaştığımı hatırlıyorum. izmirde yeşil yanmadan hemen hemen bir çok kişi korna basmaz. ben basmam. ama şu istanbullular yokmu :D korna mı desem sellektör mü desem emniyet şerit ihlalerimi desem zikzakları mı desem hepsi var. sabah 7 ile akşam 7 arası buca otobanını kullanıyorum. gören altında ferrari var duramıyor der.

Aman İstanbul'a gelmeyin bunlar sadece İzmir'e yansıması :D Ters yöne girmeler, yol vermeme kavgaları, minibüsçüler,otobüsçüler bir yandan harfiyat kamyonları diğer yandan mikserler şimdi de servis araçlarının daralttığı yollar yollarda ki çukurlar hep sıkıntı burası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

istanbul en büyük dertlerinde biri sarı kamyonlar sanki altların spor araba var gibi :D habire yardırıyolar :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

istanbul en büyük dertlerinde biri sarı kamyonlar sanki altların spor araba var gibi :D habire yardırıyolar :D :D

Peki motokuryeler nasıl yada çöp kamyonları :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Peki motokuryeler nasıl yada çöp kamyonları :D

süha abi onlar bana pek denk gelmiyo bizim buralar da ama çöp kamyonlarını süren şöförlere hastayım olmıyacak delikler den geçiyolar :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Köken

Ben bir sefer böyle bi hata yaptım korna çaldım (sırf merektan) ve öndeki ileri fırladı ama yeşil yanmamıştı daha tabi ortalık karıştı trafik oldu kördügüm allahtan kaza olmadı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Kulaksız

ışıklarda pek korna çalmamda seyir halindeyken ve soldan giderken araçların yanından geçerken adamın sürüş tarzı hoşuma gitmediğinde basarım kornaya genelde.. İstanbulda kornasız aracda kullanılmıyor ki nereden ne cıkıcağı hic belli olmuyor korna sayesinde kac kaza atlattım ben adam sağ şeritten çıkıp resmen üstüme geliyor bende korna basdım kendine geldi o sırada.. yani bence kornasız olmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Siz İzmire gelin görün ışık olayları aynı sarıda korna birde değişik kornalar ayrıca en dayanamadığım 2 şeridi ortalayıp gitme yani oyle olunca sellektör yapıyorum hele birde elini çıkartıp geç geç yapmıyormu çıldırıyorum hep de şey diyorum keşke trafik polisi olsam bu magandaları toplatsam.. Şeridi ortalayanların çogu telefonla konusuyor dikkat ediyorum.Ya arkadaş bende çok nadir de olsa bazen telefonla konusuyorum ama önceliğim trafik yani keşke araçlarını nasıl vizeye sokuyoruz bizleride vizeye alsalar ahh ahh süper olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İki şeridi ortalayanların yanından öyle bir geçerim ki bir kaç ay iki şeridi ortalayamazlar...:) Ve hepsi de korna selektör falan yapmadan tek şeride düşürürler kendilerini...:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

İki şeridi ortalayanların yanından öyle bir geçerim ki bir kaç ay iki şeridi ortalayamazlar... :) Ve hepsi de korna selektör falan yapmadan tek şeride düşürürler kendilerini... :)

Abi eskiden bende yapıyordum ama artık böyle aksiyonlar bana fazla geliyor. :p Yaşlanıyormuyum yoksa. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Dün gözümün önünde bir kaza oldu, kırmızı ışığın yeşile döner dönmez öndeki aracın arkasındaki araç hemen kornaya bastı. Önde ki araç da telaş yapıp hemen yürüdü ancak diğer tarafta kırmızı ışıkta durması gereken minibüs duramayıp bu araca ön çamurluktan çarptı.

Yeşil yansa bile kontrollü çıkmak gerekir, bana ne arkadakilerin aceleciliğinden.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan
(düzenlendi)

İki şeridi ortalayanların yanından öyle bir geçerim ki bir kaç ay iki şeridi ortalayamazlar... :) Ve hepsi de korna selektör falan yapmadan tek şeride düşürürler kendilerini... :)

Abi aynısı bende yapıyorum geçen gün şirinyerde bmw 520 ortalayıp gidiyor ışıklarda durdu trafikte sıkışık dayanamadım yanına girdim BİLEREK aynamı aynasına çarptım hemen anladı ondan sonra şeritti hatırladı adam gibi gitti :D

tarihinde Özgür İncigülcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Ben bir sefer böyle bi hata yaptım korna çaldım (sırf merektan) ve öndeki ileri fırladı ama yeşil yanmamıştı daha tabi ortalık karıştı trafik oldu kördügüm allahtan kaza olmadı

abi o an gözümün önüne geldi bir kez de ben denedim o şekilde annem yanımda dedim bir kerede ben basayım bakayım nasıl bir hismiş basmamla önümde ki vınn sonr aanladı tabii ne yapacağını şaşırdı ama gülmektende karnıma ağrılar girmişti baya sazanlar var öyle :D:vroom:

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

abi o an gözümün önüne geldi bir kez de ben denedim o şekilde annem yanımda dedim bir kerede ben basayım bakayım nasıl bir hismiş basmamla önümde ki vınn sonr aanladı tabii ne yapacağını şaşırdı ama gülmektende karnıma ağrılar girmişti baya sazanlar var öyle :D:vroom:

böyle oyun mu olur kardeş :nea:

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
(düzenlendi)

Burada ışığı takan pek yok.

tarihinde Mustafa Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

böyle oyun mu olur kardeş :nea:

Hocam oyun değil herkesin bana yaptığını birde ben yapayım dedim benim ki sazan çıktı ben ne yapabilirim. Bir kere yaptık ondada böyle bir durum çıktı. Her önüme gelene yapmıyoruz ya.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...