İçeriğe Yönlendir

Telefon Hep 2G De 3G Ye Geçmiyor

Varol Güner

Recommended Posts

Varol Güner

Günaydın arkadaşlar. Yeni bir telefon aldım. Sony Ericsson Xperia Arc S . Telefon hep 2g de 3g ye geçerken "seçili ağa bağlanılamadı sim kartın takılı olduğundan veya seçili ağın kullanılabilir durumda olduğundan emin olun" hatası alıyorum. Bulunduğum yerde 3g var.hatta arkadaşımın Sony Erricsson Xperia Arc telefonu yanımda 3g ye rahatlıkla bağlanıyor hiçbir sıkıntı yok. Sorun neyden kaynaklanıyor bir türlü bulamadım. Google a sordum bende bilmiyorum dedi. Acaba sim kartım eski ondan olabilir mi?Sim kartı alalı 5 sene oldu.Sizin bir fikriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Valla bende ARC S kullanıyorum lakin bildiğim kadar bunlarda 3G yok. Yada müşteri hizmetlerini arayıp dene

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

ayarlar-kablosuz ve ağlar-mobil ağlar- sadece 2g ağları etkin mi ?

Benim simkartım 10 senelik 3g çalışıyor. :)

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Valla bende ARC S kullanıyorum lakin bildiğim kadar bunlarda 3G yok. Yada müşteri hizmetlerini arayıp dene

O kadar da para saydık.Bilseydim almazdım.

ayarlar-kablosuz ve ağlar-mobil ağlar- sadece 2g ağları etkin mi ?

Benim simkartım 10 senelik 3g çalışıyor. :)

Anlamadım gitti.Arkadaş tlf nu aldığında sim kartı değiştirmiş.En iyisi sim kartı değiştirip deneyeyim.

Mert kardeşimin dediği yerden şebeke arıyorum avea 2g avea 3g var. telefonunun ikonu 2g de.3g ye almak istiyorum "seçili ağa bağlanılamadı sim kartın takılı olduğundan veya seçili ağın kullanılabilir durumda olduğundan emin olun" bu hatayı alıyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Evet açtırdım.Paketim bile var.

Başka bir sim kart ile denediniz mi onda açılıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Şakir Öztürk

Benim de telefonu ilk aldığımda başıma gelmişti, önce bütün ayarlarını karıştırdım olmadı, sonra sim kartı kestim diye olmadı kanısına vardım sim kartı değiştirmeye karar verdim ama aklıma online işlemler geldi operatörün sitesine girip bireysel işlemleri karıştırırken 3g kullanımını bulup açtım ve onaylamamla birlikte 3g aktif oldu. Sizde bir bakın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Az önce yeni sim kart aldım.Şu anda sorunsuz kullanabiliyorum.Sim karttan kaynaklanıyormuş.Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...