İçeriğe Yönlendir

1 Kasım 2012 De Lastikte Etiket Devri

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Dünyada 1 Kasım 2012 de başlayacak bir uygulama, sürpriz bir karar ile ülkemizde de eşdeğer zamanlı olarak başlıyor, artık sıfır lastik üstüne , yakıt tüketimi, fren gibi değerlerini gösteren klamansları belirten harfler konacak, karşılaştırma için yerinde bir karar. Çamaşır makinelerinden, klimalardan aşina olduğumuz A++ gibi.

Yalnız söz konusu değer testlerini şimdilik üreticiler kendileri ypacak, fren değerleri de ıslak zemin için verilecek.

Bir yerden başlansın da.....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

yerinde bir uygulama.. aracına titiz ancak çok detaylı teknik bilgiye sahip olmayanlar için çok kolaylık olur..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

üreticinin lastik sınıfını belirleme ve testini yapması yine bir burası türkiye sözünü doğrulatmasın

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Lastik almak araba almaktan daha zor olabiliyor bazen..

Uzun/kısa ömürlü, sert/yumuşak, sesli/sessiz, kuruda iyi/yasta kötü performanslı/standart derken baya akıl karıştıran bir konu idi.

Yerinde bir karar olmuş bir nebzede olsa yardımcı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

üreticinin lastik sınıfını belirleme ve testini yapması yine bir burası türkiye sözünü doğrulatmasın

Üreticiler Türk değil ama. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Lastik almak araba almaktan daha zor olabiliyor bazen..

Uzun/kısa ömürlü, sert/yumuşak, sesli/sessiz, kuruda iyi/yasta kötü performanslı/standart derken baya akıl karıştıran bir konu idi.

Yerinde bir karar olmuş bir nebzede olsa yardımcı olacaktır.

katılıyorum, ben lastik alacağım, evlenirken bu kadar düşündüm mü merak ediyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

katılıyorum, ben lastik alacağım, evlenirken bu kadar düşündüm mü merak ediyorum. :)

:rofl: :rofl:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hayatımdaki en iyi kararlardan birisi Askere zamanında gitmek oldu, ikincisi Yokohama almak oldu :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...