İçeriğe Yönlendir

Fiesta Açık Hava Filtresi Denemesi

Mustafa AKTÜRK

Recommended Posts

Mustafa AKTÜRK
(düzenlendi)

Bugün bir işlem yapayım dedim.Hava filtresinin kapağını söktüm.Yedek hava filtresi aldım ne olur ne olmaz diye.Hava filtresini kapağın arasında sıkıştırdım.Ama zarar vermeyecek şekilde.Kaputu da açılmayacak şekilde kapattım.Başladım arabaya yüklenmeye.Arabaya farklı bir hava gelmişti.Hem ses bakımından hemde devirlenmesi gayet iyiydi ya da bana psikolojik olarak öyle geldi.Sesi gayet hoşuma gitti acaba yaptırsam mı? :)

tarihinde Mustafa AKTÜRK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

bence psikolojik motor ısınınca yada sıcak havada alt devirlerde verimli olacağını düşünmüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

açık filtre'den alabiliceğiniz en iyi şey çok güzel ve baş ağrıtmayan sestir onun dışında az da olsa motora daha çok hava girdiğinden alt devirleriniz canlanır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

bence psikolojik motor ısınınca yada sıcak havada alt devirlerde verimli olacağını düşünmüyorum..

Motor herzaman soğuk havayı sever.hava filtresi motorun sıcaklığını alırsa aracın çekişi kesinlikle düşecekdir.çünkü soğuk havada oksijen çok yoğun olur.

Motora oksijen yoğunluğunda ne kadar çok hava girerse aracın çekişi her zaman verimli olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK
(düzenlendi)

Ben zaten geçici olarak yaptım.Dediğiniz gibi motor ısınınca verimli olmaz.Motorun sıcaklığının gelmemesi için açık hava filtreleri motordan uzak yere konumlandırılıyor.Hatta bazıları hava giriş kısmını tamponlarına montaj yaptırıyor

açık filtre'den alabiliceğiniz en iyi şey çok güzel ve baş ağrıtmayan sestir onun dışında az da olsa motora daha çok hava girdiğinden alt devirleriniz canlanır..

Aynen öyle ses çok tatlı ve alt devirler hızlı bir şekilde devirleniyor.Bir tek sorunum var o da kaput tam kapanmıyor :) Caddedekiler bana bakıyor kırmızı ışıkta araçlar kenara çekiliyordu :biggrin: Hatta sesini kaydettim, ekleyeyim.

Benim Fun'a biner binmez Mustafa Abi filtre ne marka demişti, dedim yok filtre miltre :biggrin: Sonra kataloğunda gördüm motor sesi için üzerinde çalıştıkları yazıyordu.

Flairde o yok sanırım :)

tarihinde Mustafa AKTÜRK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...