İçeriğe Yönlendir

Polisin İstemeyen Sürücüye Alkol Testi Yapma Yetkisi Yok

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Engin Karadayan

Burada alkol testi yaptırmaktan kaçınan kişi, doğrudan alkollü sayılıyor ve 1 yıl ehliyetine el konuluyor.

Orada da mı üfletiyorlar Hakan Bey?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Burada alkol testi yaptırmaktan kaçınan kişi, doğrudan alkollü sayılıyor ve 1 yıl ehliyetine el konuluyor.

Ne kadar ilkel... :):p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Evet.

Burada en hassas oldukları nokta alkol . 21 yaş altında alkol kullanmak suç. Sürücülükte ise durum ikiye ayrılıyor. 21 yaş altında alkol kullananın her türlü ehliyetine el konuluyor. 21 yaş üstündekinde ise limitler çok düşük.

yılda kaç tecavüz vardı ?

garip memleket, petrol buharı perişan etmiş bunları

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Rıdvan Ergün

TBMM'de bekleyen yeni Trafik Kanunu tasarısına göre, alkol ölçümü yaptırmayan sürücünün ehliyetine tedbiren el konulacak, araç kullanmaktan men edilecek. 2 saat içinde Adli Tıp Kurumu ya da resmi sağlık kuruluşlarından "alkollü olmadığına dair" rapor alan sürücülerin ehliyetleri iade edilecek. Rapor almayanların ehliyetine 6 ay süreyle el konulacak.

TIKLAYIN

Mevcut kanunda polise alkol ölçümü yaptırma yetkisi veren bir madde olmadığı için böyle bir düzenleme öngörülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok şükür burada da artık böyle oldu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Madem bu zıkkımı içiyoruz ,alkollüyken kullanmayalım şu arabayı .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Alkollüyken kafan çalışmıyor ki nasıl karar vereceksin kullanmayacağın hakkında? Sıkıntı burda zaten. İnsanlar geçiyor direksiyona, zaten öncesinde ülkeyi de kurtarmış oluyorlar.

En doğrusu hiç içmemek.

yılda kaç tecavüz vardı ?

garip memleket, petrol buharı perişan etmiş bunları

Türkiyedekinden azdır...

ABD de insanların çok alkol kullandığını da görmedim. Alkol kullanımı avrupa'da ve slavlarda fazla. Bir de yunan-türk kesiminde..

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Alkol alacaksan arabayla çıkmayacaksın olay bu . Kafayı çok çalıştırmaya gerek yok anlıycan .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Alkol alacaksan arabayla çıkmayacaksın olay bu . Kafayı çok çalıştırmaya gerek yok anlıycan .

Evet. Önceden planlamak.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

İyi hayırlı olsun :)

Ama farkettirmeden altınızdaki suyu ısıtmaya başladılar :) Kurbaaaaalaaaar :p

Isınmaz o su önümüz kış sen kendinden kork :p

bir ara bu kurbağa mevzuunu anlat hele ne olduğunu bilmeyom :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

-Önümüz derken, pencerenin önündeyim, dışarı kış, onu kastettin sanırım :D Dün akşam New York'tan buraya oldukça zor bir yolculuk oldu. Dışarıda tipi vardı. Arabada kalabalıktık. ML350'miz ile yardıra yardıra geldik :p

-Kurbağa işini bana sorma MAE'ye sor :p

-bin yılın soğukları geldimi size :p bizde daha bastırma yazı var :D

- ne kurbağaymış kime sorsam MAE diyor. bilmiyonuz niye yazıyonuz :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

-Erzurum'luyum ben :D Bana koymaz. Zaten baktım millet tırstı, verin ulen mersoyu bana dedim, yardırdım :p

-MAE bizim üstadımız, muhterem mübarek abimiz, baş pilavcımız :p

Geçmiş Erzurumun soğukları senden :D kaç kıştır Erzurumda kalmıyorsun? :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

En son Erzurum kışım 1992, en son Erzincan kışım 1997, en son Ankara kışım 2012 :p

Ama en çok nerelerde dondun dersen

a-Sivas'ta bir mola yerinde, İzmir'den Erzincan'a giderken, güneş doğmak üzereyken, wc civarında tir tir titriyordum :D

b-Sipil dağının tepesinde 1996'nın Ocak ayında. Ne işim vardı hala bilmiyorum :D

c-Ankara'da kışın gece vakti 1 saate yakın minibüs beklemiştim :D

d-Geçen sene Paris'te, dışarısı -10'du, evin içi -15 falandı, yorgan + 3 battaniye ile ısınamamıştım :D

a- İmranlıdır

b-Ne işin vardı :D kaçırdılarmı seni yoksam?

c-yokmuydu kimse bir telefon edeydin garip mi kaldın başkentte :p

d- bizim ozan ın öğretmeni rusyada -55 i gördüm diyor. kaloriferli evde battaniye altına elektrikli soba ile ısınıyorlarmış :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...