İçeriğe Yönlendir

Ka Lastik Ebadı

Soner OMAÇ

Recommended Posts

Soner OMAÇ

Merhaba,

Kanin uzeeindeki lastikler 165 65 ebatta.. Bende 4 tane sifir 185 65 lastik var acaba taksam sikinti olur mu?

Tsk

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Kanin uzeeindeki lastikler 165 65 ebatta.. Bende 4 tane sifir 185 65 lastik var acaba taksam sikinti olur mu?

Tsk

175 65 14'ten büyüğü sürtme yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Başaran

185*60*14 lastikleri birsene önce kullanmaya başladım

bir sıkıntı yok , tam sağ yada tam sol yapınca cok hafif bir sürtme yapıyor ama o kadar sağ ve sol zaten nadir yapılıyor

Yorum bağlantısı
Fatih Başaran

yakıtlara lastiklerin ne kadar etkisi var tam bilmiyorum ama uzun yolda geçen ay verilerine göre lpg de 100kmde 8.3 yaktı? iki gün ara ile test edildi sonuç hep aynı 100km/(8 - 8.4)lt arası

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Surtunme arttigindan yakit biraz daha artmis olabilir ama 8 - 8.4 arasi tuketim degeri gayet iyi bence.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

benim 165 lastik ile ortalamam 7.5 Fatih seninki biraz yuksek gib sehir icinde ben 8.5-9 yakiyorum son olcum boyleydi.

bende sadece arka lastikleri 175/65/R14 takmak istiyorum virajsa arkada daha iyi yol tutmasi icin mantiklimidir sizce onler 165/65/R14 kalicak?

edit: hesapta yanlislik

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Soner OMAÇ

Baris slm

Senin dedigini bende dusundum ama 2 lastikci on ve arkanin farkli olamayacagini soyledi

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ortalikta bir suru boyle arac var benim aracdaki fark cok olmayacak, on lastik ile arka arasinda ciddi fark olan araclar var birde arka lastiklere kamber acisi veriliyor fazladan, bunlar neye gore yapiliyor?

Yorum bağlantısı
Cihan KILIÇ

benim 165 lastik ile ortalamam 7.5 Fatih seninki biraz yuksek gib sehir icinde ben 8.5-9 yakiyorum son olcum boyleydi.

bende sadece arka lastikleri 175/65/R14 takmak istiyorum virajsa arkada daha iyi yol tutmasi icin mantiklimidir sizce onler 165/65/R14 kalicak?

edit: hesapta yanlislik

Yapma Barış, eski Pinokyo veya Polo bisikletler gibi... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki sani abi yani takma mi diosun idare edermi diosun?

Ben direksiyon hidrolik borusunu patlatmıştım sürtmeden dolayı. Sağ lastik içinde kalıyordu...

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Kudret Öcalan

Merhabalar tekrar,

Aracıma 4 adet 175 taktırdım.Güzelce de bir rot ayarı yaptırdım.Sorun yoktu ancak araba kalkışlarda direksiyon yarımdan fazla sağ veya sol ise garip bir ses geliyor .ROT yapan ustaya götürdüm ebatları büyük dedi lastikçiye götürdüm birşey olmaz dedi :) Ne yapmalıyım acaba arkdaşlar önerisi olan var mı ?

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Başaran
(düzenlendi)

Bir senedir 185*60*14 lastikler ile kullanıyorum, araç 4 santim yere bastırılmış ve 4 adet 20 mm flanş kullandım arabada. Flans kullanınca sürtmüyordu ama flanşları çıkardım , sürtme sadece tam sağ ve tam sol yapınca oluyor yani arabayı yanaştırırken sorun oluyor sonun haricinde bir sürtme yaşamadım bugune kadar, 

Yakıt tüketimi konusunda Dün (01.08.2013) itibari ile uzun yol verileri :  100KMde 8.23 Litre LPG (Ortalama Hızlı 90 - 105)

Şehir İçi  ise en son bir ay önce test etmiştim :   9.5 - 10 Litre LPG (Ortalama Hız 0 - 70)

Düzenleme: Yakıt Değerleri

tarihinde Fatih Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Atilla Uslu

165 65 14 ün dışına çıktımı direksiyonu çevirince sürtme oluyor. o yüzden 165 65 14 den şaşmayacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

165 65 14 ün dışına çıktımı direksiyonu çevirince sürtme oluyor. o yüzden 165 65 14 den şaşmayacaksın.

Bu ölçüde lastik bulabilirseniz tabi :)

Yorum bağlantısı
Atilla Uslu

Bu ölçüde lastik bulabilirseniz tabi :)

pek sorun olmuyor en geç bir haftada getiriyorlar. en son mişlen aldım. hatta çıkmasını bile buldum. pejo106 dan.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

Arda benim eski lastikler 165/65/14 idi sürtme yapmıyordu 60 yanak zor bulunur 65 tavsiye ederim

şuan bendede 175 taban var ana sürtme sadece tan tur cevirince yapıyor tam tur cevirdiğiniz noktalardada sürat yapamadığınız için bir zararı olucağını sanmıyorum.

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bahadır
(düzenlendi)

Arda benim eski lastikler 165/65/14 idi sürtme yapmıyordu 60 yanak zor bulunur 65 tavsiye ederim

şuan bendede 175 taban var ana sürtme sadece tan tur cevirince yapıyor tam tur cevirdiğiniz noktalardada sürat yapamadığınız için bir zararı olucağını sanmıyorum.

Orijinali 165 olduğu için belki yakıt tüketimi daha az olur diye umuyorum. Şu anki lastiklerim eskiyince orjinal almakta fayda var.

tarihinde Arda Bahadır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

arda yakıtt tüketiminde bir değişiklik yok, bir depo gaz ile şehir içi 320 km yi gördüm uzun yolda 389 km çok iyi değer bu

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Onur Gülay

1 hafta önce bir arkadaşım 165-65-14 lastik verdiği için 14" jant aldım herhangi bir sürtme, çekişten düşme olmadı. Yoldan gelen bir çok ses ortadan kalktı. Kasislerde daha tok bir ses geliyor artık ve yol tutuşundan da çok memnunun. Tavsiyem 165.65.14 daha büyüğünü denemedim ancak önceki jantım 13" lastik ise 165 65 13'tü.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Koray Işık

Herkese merhabalar,

Uzun süre konuya yazılmamış ama benim bir sorum olacak sizlere:
Yeni aldığım KA'mda(2 hafta oldu henüz) 175-70-13 lastikler mevcut, ancak No Name Fatih Usta en kısa zamanda değiştir dedi (ömürleri bitmiş artık). Ben de lastik araştırmasına giriştim.

Fiyat olarak uygun bir şeyler baktığımdan bir kaç marka hakkında görüşlerinize ihtiyaç duyuyorum. Evergreen(165-65-13) ve Victorun(165-65-13) nasıl markalardır?

N11'deki linkleri şu şekilde:

http://urun.n11.com/oto-lastik/16565r13-eh22-77t-evergreen-P85804993

http://urun.n11.com/oto-lastik/16565r13-77t-vr910-victorun-P86050990

4 mevsim özelliği olsun istediğim için zaten o ebatlarda çok fazla seçenek bulunamıyor sanırım.. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim..

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Haşmet Kılınç

EmDRl9.jpg 

bugün taktırdım lastikleri gayet iyi oldu 

eğer isteyen olursa ,taktırdığım kişi aile dostum size de yardımcı olabilirim. syron 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...