İçeriğe Yönlendir

2012 1,4 Tdci Titanium

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, yeğenim için almış olduğumuz, sıfır 2012 model 1,4 TDİ fiesta aldıktan 1 ay kadar sonra motor arıza lambası yanmaya başladı (zaman , zaman kendi kendine sönüyor) . servis turbo arızası diyerek, turboyu değiştirmelerine rağmen arıza 3 kere daha tekrarlayınca, arabanın değişimi için uğraştık ancak, kabul ettiremedik. En son açıklama (dün) yazılımda bir hata var, bir kaç arabada daha yapmış, mühendisler araştırıyorlar, size haber verielcek.

Bu konuda bilgisi olan veya başına gelen arkadaşa var mı?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Geçmiş olsun ,Umarım en kısa zamanda probleminiz hallolur,Bu arada ford mühendisleri fiesta sayesinde çalıştıklarını anladılar :)

Ama dedikleri gibi yazılım ile alakalı bir durum bu yazılım işini bir türlü tutturamıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Geçmiş olsun ,Umarım en kısa zamanda probleminiz hallolur,Bu arada ford mühendisleri fiesta sayesinde çalıştıklarını anladılar :)

Ama dedikleri gibi yazılım ile alakalı bir durum bu yazılım işini bir türlü tutturamıyorlar.

Yasin Bey, teşekkür ederim.

Varmı başka sıkıntıları, varsa bilelilmde ona göre panik yapmayalım

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)

Yasin Bey, teşekkür ederim.

Varmı başka sıkıntıları, varsa bilelilmde ona göre panik yapmayalım

Araçlar aynı fakat motorlar farklı karoser olarak sıkıntıları ortak ve malum dur sanırım trim sesleri takırtılar vs,Fakat motor olarak bizimkiler euro4, yeniler euro5 Bizim euro4 lerde ki en büyük sorun rolantide veya hareket halinde yavaşlar iken devirde düşme çıkma stop etme gibi sorunlar oluyor idi bu da tıpkı size söylenilen işlemden geçirilerek yazılım güncellemesi ile çözüldü ( tabi bu işlem 6 ay kadar bir zaman almış idi)

tarihinde Yasin_Çelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hikmet bey araç 3500 deviri geçiyor mu ?

Ben aracı hiç kullanmadım. Ama yeğenim hızlı kullanır o nedenle geçmiştir diye tahmin ediyorum. Önemli bir bulgu ise öğrenirim veya başka ne sormam gerekir ona göre hepsini sorayım, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben aracı hiç kullanmadım. Ama yeğenim hızlı kullanır o nedenle geçmiştir diye tahmin ediyorum. Önemli bir bulgu ise öğrenirim veya başka ne sormam gerekir ona göre hepsini sorayım, teşekkürler.

Arıza lambası yaktığı anda 3500 deviri geçiyor mu bunu sormak istedim. GEçenlerde 3500km 1.4 tdci fiestada turbo underboost hatası aldık ve araç geçmiyordu 3500 deviri. Bizim yaptığımız tesbit ise turbo kontrol valfi arızası idi abi

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arıza lambası yaktığı anda 3500 deviri geçiyor mu bunu sormak istedim. GEçenlerde 3500km 1.4 tdci fiestada turbo underboost hatası aldık ve araç geçmiyordu 3500 deviri. Bizim yaptığımız tesbit ise turbo kontrol valfi arızası idi abi

Süha Bey teşekkür ederim, faydalı bir bilgi en kısa süre içerisinde (eğer arızayı silmediler ise ) tekrarlarsa bunu deneyerek, paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Şendur

arabanın değişimi için uğraştık ancak, kabul ettiremedik

aracın degisimi icin neler yaptınız? Bu cabanız diyalogdan ibaretse bir sonuc elde edemezsiniz abi.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

aracın degisimi icin neler yaptınız? Bu cabanız diyalogdan ibaretse bir sonuc elde edemezsiniz abi.

Bir avukatla görüşüldü, onun görüşüne göre yeterli sayıda elde resmi imzalı ve mühürlü giriş ve raporlar gerekiyormuş. İlk başta hiç bir evrak vermeden, gönderdikleri için fazla evrağımız yoktu daha sonradan her iş için evrak almaya başladık .. (fakat işin ilginç yanı, daha önce imzasız vermiş oldukları evrakları imzalatırken,"yapılan kontrollerde herhengi bir probleme rastlanmamıştır " ifadelerini elle yazarak, vermişler -)

Bunların içerisinde de öyle bir evrak varki ekinde garanti içerisinde turbo değişimi ile ilgili 877 TL lik makbuz var (güzel bir belgeye sahip olduk-)

En son 29 Ağustos' ta saat; 23.00 de yeğenimle beraber güzel bir detaylı şikayet dilekçesini mail ekinde gönderdik. Tatil olmasına rağmen 30 Ağustosa hemen telefonla dönüp bilgi verdiler: Turbo arızası vermesine rağmen, şu an için Turbo ile ilgili bir sıkıntı olmadığını, arızanın enjeksiyonun yeterli yakıt beslemesi yapamadığını Ekime kadar bir sonuca varacaklarını ifade etmişler.

Görünüşte arabayı değiştirecek, büyük bir sıkıntı gözükmüyor gibi.. ilginize teşekkür ederim.

EDİT; hatalarımı paylaştıktan sonra görebiliyorum. Bu kronikleşti bende...

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun, yolda kalmaya sebebiyet vermedikçe, ürün değişimi biraz zordur. Yolda kalmayı da euro service çekicisi çağırtarak servise çektirmeniz ile ispatlayabilirsiniz,

Şimdiden, yakıt fişlerinizi toparlayın isteyebilirler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu iş mahkemede çözülecek gibi, Hikmet bey, geçmiş olsun, inşallah durum düzelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Eşlik

Arkadaşlar, yeğenim için almış olduğumuz, sıfır 2012 model 1,4 TDİ fiesta aldıktan 1 ay kadar sonra motor arıza lambası yanmaya başladı (zaman , zaman kendi kendine sönüyor) . servis turbo arızası diyerek, turboyu değiştirmelerine rağmen arıza 3 kere daha tekrarlayınca, arabanın değişimi için uğraştık ancak, kabul ettiremedik. En son açıklama (dün) yazılımda bir hata var, bir kaç arabada daha yapmış, mühendisler araştırıyorlar, size haber verielcek.

teşekkürler.

teşekkürler.

Merhaba ben bu konunun akıbetini merak ettim, araç değişimi yaptılarmı hikmet abi :unsure2:

Yorum bağlantısı
İbrahim Eşlik

Aynı araç bizdede mevcut hiç böyle bir arıza vermedi 13 bin km oldu.

Aynen abi bende de aynısından mevcut, 4800 km oldu nazar deymesin sorun yok, iyi gidiyor. Ama alırken içinde adaptif far gibi bişi olsaydı ne iyi olurdu dün eksikliğini çok yaşadım az kalsın kaza yapıyordum :(

Yorum bağlantısı
Görkem Bekir Altun

Oncelikle iyi gunler. Ayni problem henuz arac 3000kmde iken benim de basima geldi servise goturdum ve turbo ile ilgili bi sensor hatasi dediler. Sonra sensoru degistirdik ondan degilmis deyip eski sensoru taktilar ve arabamdaki problemi 3gun boyunca bulamadilar. 3 gun sonra sorun yazilimsal dediler ve duzelttik diyerek teslim ettiler. Suan bir problem yok arac 8000kmye geldi tekrar isik yanmadi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hikmet Demirtaş

Oncelikle iyi gunler. Ayni problem henuz arac 3000kmde iken benim de basima geldi servise goturdum ve turbo ile ilgili bi sensor hatasi dediler. Sonra sensoru degistirdik ondan degilmis deyip eski sensoru taktilar ve arabamdaki problemi 3gun boyunca bulamadilar. 3 gun sonra sorun yazilimsal dediler ve duzelttik diyerek teslim ettiler. Suan bir problem yok arac 8000kmye geldi tekrar isik yanmadi.

Teşekkür ederim, size de geçmiş olsun, Ekim ayı içeirsinde yazılım ile ilgili çalışmların biteceğini söylmeişler, şu ana kadar arayan olmadı... bakalım bekleyip, göreceğiz. Siz de takip edin, arada bir sorun derim. kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

geçmiş olsun, insan sıfır arac alıp böyle sorunlar yaşayınca oldukca can sıkıcı bir hal haline geliyor. umarm sorununuz bir an önce çözülür abi...

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

geçmiş olsun, insan sıfır arac alıp böyle sorunlar yaşayınca oldukca can sıkıcı bir hal haline geliyor. umarm sorununuz bir an önce çözülür abi...

Arkadaşlar, dün yeğenimi aramışlar (tabii bu arada 3.şahışları devreye koymak zorunda kaldık), yazılım işleri tatmamlanmış size sıra gelince haber vereceğiz diye bakalım ne olacak...

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hikkmet bey yazılım yenileniyor mu ?

Dediklerine göre yenilenecekmiş... bekleyip, göreceğiz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Aynı sorun bir kere bende de olmuştu. 2012 model 1.4 tdci titanium x var. araç şu anda 6000 de. sorunu 4000 civarında yaşamıştım. bir sabah arabayı çalıştırdım 500 metre sonra araç arıza lambası yakyı ve motor arızalı dedi. aracı olduğu yere bıraktım. 3 saat sonra çalıştırdım yine yanıyordu. daha sonra servise söyledim. getirin dediler. servis 15 km uzaktaydı. ulaşmama 200 metre kalmışken arıza lambası söndü =) araca baktırdım bir sorun bulamadılar. yaklaşık 2 ay geçti üzerinden ve bir kez daha karşılaşmadım o sorunla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...