İçeriğe Yönlendir

Lo Gas?

Gökhun Batur

Recommended Posts

Gökhun Batur

Merhabalar. Yeni aracım 2000 Focus 1.6i zetec-s ile gaz ayarı yaptırmak üzere sanayi sitesine gittim. Görevli baktı kontrol etti ; ' Kafa Atiker ama sistem Lo Gas abi, bu Lo Gas izmir bayiini bulup orada yaptırman lazım bunun yazılımı bende yok ' dedi. İnternet, donanım forumları vs. epey araştırdım ama distribütörünü bulamadım. Bulmuş kimseye de rastlamadım... Şimdi yazılımı atacakları aksamı mı değiştirmeliyim ya da ne yapmalıyım ??? Bulamazsam değiştirmek ne kadara patlar hiçbir fikrim yok açıkçası..! Duyan bilen rastlayan varsa yardım rica ediyorum... :(

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

aksamı değiştir bence.çünkü bu işlemi ilerdede aralıklı zamanlarda yaptıracaksın.ve her türlü para ödüyeceseksin.Yani geçde olsa para verip değiştircen.fiyatını bilmiyorum yalan olmasın ama zaten 900tl sıfırı.tahminin 200-300tl ye yaptırırsın.benimkide KME ama iç aksam atiker.saçma sapan işler ya.bende sabit bi taneyle değiştircem lovato gibi mesela.Araştırma direk değiştir eğer durumun varsa bence..

Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

Daha bi arkadasim ayar yaptiramadigi icin (aracta takili sistemin bayisini bulamadigindan dolayi) beyni degistirmek zorunda kalmisti.ortalama 750 tl masrafla...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim araçtan söktüğüm Atiker beyin enjektör regülatör tüm set duruyor. Şayet değiştirmek isterseniz görüşelim. Bunun bir sıkıntısı olurmu bilmiyorum. Bendeki Atiker safefast modeli obdII diyorlar. Bu beyin atiker içinde en iyi beyin diyorlar. Ben araçta bazı sıkıntılar yaşadım ve atikerden soğudum için değiştirdim. Yani sistemimde bir hata yoktu.

Bilginize.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Özür diliyorum şimdi ustayı aradım birine söz vermiş Bugün araba almaya gitmiş gelince lpg kitini o arabaya takacaklarmış.

Şayet bu işlem iptal olursa sizinle görüşürüz.

Tekrar kusuruma bakmayın. Çünkü bana bu konuda bilgi verilmediği için yazdım.

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

aksamı değiştir bence.çünkü bu işlemi ilerdede aralıklı zamanlarda yaptıracaksın.ve her türlü para ödüyeceseksin.Yani geçde olsa para verip değiştircen.fiyatını bilmiyorum yalan olmasın ama zaten 900tl sıfırı.tahminin 200-300tl ye yaptırırsın.benimkide KME ama iç aksam atiker.saçma sapan işler ya.bende sabit bi taneyle değiştircem lovato gibi mesela.Araştırma direk değiştir eğer durumun varsa bence..

Hem de ne saçmalık ama ...!!! Kafa atiker ; -yazılım dediğine göre beyin olsa gerek- lo gas ; bilmem ne uzantıları lovato.... bilgisayar mı toplamışlar arkadaş anlamadım ki :unsure2: garip. illa çıkacak ya masraf ; hayırlısı bakalım

Bu arada lazım olursa yarın birgün; lo gas ayar vs. yapabilen 2 yer bulabildim tüm gece boyunca. Biri Pendik diğeri Ümraniye'de imiş.... :shok:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...