İçeriğe Yönlendir

2008 Focus Titanium Lpg Önerleriniz Nedir?

Yasin Zorlutuna

Recommended Posts

Yasin Zorlutuna

Merhaba; arkadaslar aracımı yeni aldım lpg taktırmak istiyorum.Önerilerinize ve lpg kitleri hakkında görüşlerinize göre haraket edeceğim. Yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Bütçeniz ne kadar bu iş için? Ankara'ya gidin, tunalıda teleflex taktırın, sorunsuz. Hem size yakın. Filtre değişimi dışında birdaha gitmeyeceğinizin garantisini verebilirim.

Yorum bağlantısı
Yüksel Demir

italyan markasını taktırın focus araçlarla gayet uyumlu ben memnunum biraz pahalı olur ama memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Benim arabada landırenzo var memnunum. Fiyatını bilmiyorum ama öneririm yani.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Yasin öncelikle hoş geldin aramıza, Aracı teslim aldın sanırım nasıl 5 günlük izlenimlerin? soruna burada mutlaka sağlam cevaplar bulacagına inanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersin Tokmak

Merhabalar, Prins Silverline tavsiye ederim gerçekten harika bende 2010 Titanyum aracımda kullanıyorum sorunsuz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg yi takacak firma, marka kadar öenmli, köklü olması iyi olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

benim aracımda landirenzo var gayet memnunum. marka kadar montoj işçiliğide çok önemli iyi köklü firmada montaj yaptırın derim. bu arada aracınızda hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Baki özkan

Bende prins var. Ama şimdi taktıracak olsam o kadar para vermem git mavidenizlere her şeye garanti veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Değerli arkadaşlar merhabalar herkese.. Bende 2004 Ghiamı sattım ve 2008 TitanyumX'ime çok şükür kavuştum.. Aracım deyim yerindeyse tiril tiril.. Benzinli ve daha sadece 45.000 km de.. Aynı dert bende de var.. LPG Montajı düşünüyorum ve çok kararsızım.. Eski aracımda Lovato ''Easy Fast'' LPG kiti vardı ve inanılmaz memnundum.. En son zamlardan önce lpg 2.50 civarında iken 1003 km yol yaptım ve 176 tl gaz yaktım.. (Aracım full yüklü ve klimam açık idi)

Şimdi yine Lovato düşünüyorum OBDII diye bir kiti var kendi kendine ayar yapabiliyor ve herkes öneriyor.. Fiyatı 1600 tl.. Diğer yandan bu alanda kendini kanıtlamış olan BRC de 1750 tl.. 150 tl için değişilir mi bilemiyorum.. Bu arada aracımın uzun yoldaki benzin sarfiyatı 100 Km de 6.1 litre.. Yani km de 30 krş falan.. Lpg de de 20 krş dan aşağı yakamayacağıma göre cidden kararsız kaldım.. Konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. En kısa zamanda cvp yazmaya çalışacağım herkese saygılar...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Romano öneririm.. 11 yıldır LPG montajı yapan ustam sorunsuz bir kit olduğunu söylüyor ayrıca Focus'ta en iyi sistemlerin başında geliyor.. Biraz pahalı sistem ama sorunsuz

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Fiyatı konusunda hangi aralarda olduğunu söyleyebilirmisiniz Göksel bey ?

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Bu arada LPG montajı ile bir şey daha var aklıma takılan.. Bu Pipo montaj diyorlar.. Araca faydası ve zararı nedir.. Gerçekten yakıt sarfiyatına ya da çekişe olumlu katkısı varmıdır.. Birde asıl merak ettiğim sadece BRC markasında mı var Pipo montajı yoksa mesela ben Lovato OBDII kit taktırsam o da Pipo yöntemi ile montajlanabilir mi ? OBDII kit kullanan var mı hiç gerçekten kendi kendine ayar yapıyor mu ya da bunun faydası - katkısı nedir ?

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Evet arkadaşlar yok mu Pipo yöntemi konusunda hiç fikri zikri olan ? Nedir ne değildir ne kadar faydalıdır ? Sadece BRC markasında mı vardır v.s ?

Yorum bağlantısı
Dinç Demirer

Arkadaşlar ben 2008 model trend x aracıma 40.000 km de MTM dönüşüm kiti taktırdım şuan aracım 76.000 km de bir kez bile sorun yaşamadım . Bu aracımdan önce de 2005 model ghia focusuma yine aynı kiti taktırmıştım ve o aracımda 125.000 km kullandım ondada en ufak problem yaşamadım . Mtm kitin enjektörleri prins in de kullandığı khne enjektörler ve benim araçlarımda ne arıza lambası yaktı nede en ufak problem yaşattı . Şidettle tavsiye ederim keyifli sürüşler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Dagli

Hiç düşünmeden BRC derim. Markadan daha önemli olduğunu düşündüğüm konu ise montajı yapan ustadır.

Pipo sistemine gelince manifoldu delmeden pipo denen uzantıyla benzin püskürten sistemin yanıdan gaz akışı sağlanıyor. delme işlemi olmayınca silindirlere çapak kaçma ihtimalide ortadan kalkıyor

Yorum bağlantısı
Guest Fatih Köse
(düzenlendi)

Merhaba; arkadaslar aracımı yeni aldım lpg taktırmak istiyorum.Önerilerinize ve lpg kitleri hakkında görüşlerinize göre haraket edeceğim. Yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

önceki aracım palioma landirenzo taktırmıştım2 sene kullandım hiç bir sorun yaşamamıştım. Geçen hafta yeni aldığım focusa da Landirenzo taktırdım yine memnunum. Tavsiye ederim.

Kullandıkları enjektörler Bosch marka

Dikkat etmeni önerdiğim bir husus var taktırdığın yer da tek marka olsun. Böylece kullanılan malzemelerin hepsinin orjinal olduğundan emin olabilirsin diye düşünüyorum

tarihinde Fatih Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Farklı farklı markalar var ve herkes inanılmaz memnunum diyor. 3 ayda yada 1 yılda bu kadar memnun kalmaktan ziyade bu önerdiğiniz lpg kitlerin aracın subaplarına zarar veriyor mu uzun vadede. Yani işin rengi 3 4 yıl sonra ortaya çıkıyor. Uzun yıllar lpg kitini kullanan arkadaş var mı onların önerisi daha sağlam olur bence. Benim araç da zavoli vardı subap yakmıştı:(

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

önceki aracım palioma landirenzo taktırmıştım2 sene kullandım hiç bir sorun yaşamamıştım. Geçen hafta yeni aldığım focusa da Landirenzo taktırdım yine memnunum. Tavsiye ederim.

Kullandıkları enjektörler Bosch marka

Dikkat etmeni önerdiğim bir husus var taktırdığın yer da tek marka olsun. Böylece kullanılan malzemelerin hepsinin orjinal olduğundan emin olabilirsin diye düşünüyorum

Hiç düşünmeden BRC derim. Markadan daha önemli olduğunu düşündüğüm konu ise montajı yapan ustadır.

Pipo sistemine gelince manifoldu delmeden pipo denen uzantıyla benzin püskürten sistemin yanıdan gaz akışı sağlanıyor. delme işlemi olmayınca silindirlere çapak kaçma ihtimalide ortadan kalkıyor

Yusuf bey BRC'nin kalitesi konusunda bir sıkıntı yok. Bir dönem yerli üretime geçtiğini falan söylediler ama sanırım sonradan asılsız olduğu ortaya cıktı.. Hala full italyan parçalar kullandığını söylüyorlar.. Benim merak ettiğim Pipo yöntemi sadece BRC demi var.. Mesela ben Lovato taktırmak istesem Pipo yöntemiyle takılamazmı o da ?

Manifoltun delinmesi çapak kaçmasından başka ne gibi bir sıkıntı doğurur.. Pipo yönteminin Çekiş ve Yakıta etkisi var mıdır ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...