İçeriğe Yönlendir

9 Eylül İzmir....

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

SEN '9 EYLÜL' DERSİN İKİ KELİME,

BEN "ONURLU BİR HALK" ANLARIM!

SEN 'İZMİR' DERSİN İKİ HECE,

BEN SAYGIYLA AYAĞA KALKARIM!!!!!

KURTULUŞUMUZUN 90. YILI KUTLU OLSUN...

cxnj3.jpg

cxnjv.jpg

cxnlj.jpg

cxnks.jpg

cxnmw.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Gökhan Kalyoncu

Keşke bütün şehirlerimiz İzmir gibi duyarlı olsa... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

İzmir'e "GAVUR" diye sövdün

Hangi şehirde bu kadar TÜRK bayrağı gördün?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
(düzenlendi)

İzmir forever.

Geçenlerde İzmir dışında oturan bir arkadaşla konuşuyoruz.Dedi ki " Bizim oralarda İzmir'den adam çıkmaz derler"

Bende dedim ki şakayla karışık " Doğrudur, adam olan İzmirli, İzmir'den çıkmaz, kendi memleketinde kalır"

tarihinde Emre Gülşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Türkiye'nin en güzel şehri. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun, Allah razı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
(düzenlendi)

İZMİR

Türkiye'den sıkıldığım zaman İzmir'e giderim ben. Simite gevrek deriz biz... Çekirdeğe çiğdem. Kordon elektrik aleti değildir. Kumru da kuş değildir bizim için... Yengen'i yeriz. Sen sigorta dersin... Biz asfalya deriz. Uzatmayız... Gidiyom geliyom deriz.

Evimiz isterse 800 metrekare olsun, balkonda otururuz. Hıdrellez filan gibi mazeretler uydurur, sabaha kadar sokaklarda içeriz.

Paraşüt kulesinden atlamayana kız vermezler; kızlarımızı da tavlayamazsın ha... Canı çekerse, o seni tavlar!

Bak iddia ediyorum, okey şampiyonası düzenlense, İzmirli kadınlar alır kupayı... Erkekleriyle kahveye giderler çünkü... Şaşırdın di mi? Al buna da şaşır, nargile içerler... Askılı giyerler, şortla gezerler, öküz gibi bakarsan, bi çakar, bi de duvardan yersin... Gönül Yazar'ız, Sezen Aksu'yuz; bir gül takıp da saçlarına, çıktı mı deprem sanırdın kantosuna, Karantinalı Despina'yız... Sensin Varoş! Biz tenekeli mahallede bile el ele gezeriz.

Erkeklerimiz de fena değildir hani... Detaya girmeyeyim, Ayhan Işık, Metin Oktay, Mustafa Denizli mesela, bi fikir verir sana... Ertuğrul Özkök'ün kırdığı cevizleri okuyoruz; eşi kafasına ütü atmış...

Hava güzel, daralırız, okulu ekeriz. Mezun olduktan sonra öğretmeniyle kadeh tokuşturmayan öğrenciyi zor bulursun İzmir'de. Siz sembol diyorsunuz ama, saat kaç diye Saat Kulesi'ne bakanı bulamazsın, altında buluşanlar bile zahmet edip kafasını kaldırmaz!

Rahatızdır... Çocukları Kemeraltı'da kaybederiz, alışverişe devam ederiz, esnaftan biri bulup getirir, çıkışta Kemeraltı Karakolu'ndan alırız... Ağlayıp zırlamak bi yana, çoğu dondurmayı bitirmediği için ayrılmak istemez karakoldan, iyi mi...

Aceleye gelemeyiz! Bir sene önceden duyurmaya başla, de ki, 22 Ağustos saat 20'de tiyatro başlıyor... 20.30'da geliriz... Sanatçılar da İzmirliyse, tiyatro zaten 21'de filan başlar...

35'imiz var. 35 buçuğumuz da var. Arkadan sirenleriyle isterse Cumhurbaşkanı gelsin, bana mı sordu, tarladan gitsin, makam arabasına yol vermeyiz.

tarihinde Hayrettin Bahadir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...