İçeriğe Yönlendir

Uzatılmış Garantili Aracı Özel Servise Götürmek

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yasin Çelik
(düzenlendi)

45,000 km bakımına 2,000 km kadar kaldı, az önce meraktan servisi aradım 45,000 km bakım fiyatı (370tl mazot filitresi hariç) fiyat verdiler,Ve muhtemelen ön fren balatalarım da değişecek,Ön fren balatası için de (250 tl fiyat verdiler) olurda fren disk aynalarında değişime ihtiyacı olur diye birde onun fiyatını aldım aynalar içinde ( 320tl fiyat verdiler)

bu fiyatlara göre

Bakım :370 tl

Fren balata ön :250tl

Frend disk ayna:320 tl

Toplam :940tl ( yetkili servis fiyatı )

kendim yaklaşık olarak bir özel servis fiyatı çıkarttım tahmini olarak 400-550 tl civarında

Araç 1 sene daha uzatılmış garanti kapsamında

Bu durumda ne yapmak mantıklı ?Kendi düşüncem özel servis

tarihinde Yasin_Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çok yüksek fiyatlar özelde yarı yarıya düşer diye düşünüyorum.Garantinin bitmesine net olarak ne kadar var.Araç o kadar idare etmez mi?

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Çok yüksek fiyatlar özelde yarı yarıya düşer diye düşünüyorum.Garantinin bitmesine net olarak ne kadar var.Araç o kadar idare etmez mi?

Garanti (uzatılmış) 2014 ün 2. ayında bitiyor. o kadar idare etmez yani daha 15 ay var ,Benim aracın 45.000 i bulması yaklaşık 2 ay kadar o zaman da 13 ay kalmış olacak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Uzatılmış garanti de, yetkili servis bakımı şarttır, ancak fren ile ilgili parçalar özelde değişebilir bu garantiyi etkilemez, püfü buradadır :seytan:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Uzatılmış garanti de, yetkili servis bakımı şarttır, ancak fren ile ilgili parçalar özelde değişebilir bu garantiyi etkilemez, püfü buradadır :seytan:

tam onu diyecektim :p yağ-filitre değişimi yapılsa yeter :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O zaman standart bakım servise hemen çıkışı özel servise fren vs değiştirmeye zaten sonrasında garanti biter ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fren-debraj balatası vs çok dert değil nasılsa sarf malzeme diyip onları garantiye sokmuyorlar. motor bakımı servis kayıtlı olsun da.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

O zaman standart bakım servise hemen çıkışı özel servise fren vs değiştirmeye zaten sonrasında garanti biter ;)

yok o zaman olmaz sonra frenlerin bitikti vs işlerler neme lazım önce frenler sonra servis daha iyi gibi :)

fren-debraj balatası vs çok dert değil nasılsa sarf malzeme diyip onları garantiye sokmuyorlar. motor bakımı servis kayıtlı olsun da.

Ben bu açıdan hiç bakmamış idim, Çok mantıklı

Çağlar abi km geldiğinde ki planlamam, Önce sana uğramak frenler için sonra yetkili servis

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Orjinal parçalar alınır değiştirilir, servisin ruhu bile duymaz, çoğu servis zaten yan sanayi bile kullansan anlamaz :D

Önemli olan orjinal parça kullanmak, garanti anlasalarda bozulmaz.

Not: uzatılmış garanti için şunu söyliyeyim, %80 hikayedir :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Orjinal parçalar alınır değiştirilir, servisin ruhu bile duymaz, çoğu servis zaten yan sanayi bile kullansan anlamaz :D

Önemli olan orjinal parça kullanmak, garanti anlasalarda bozulmaz.

Zaten bende bu %80 hikayelik kısmına takıldığımdan dolayı ikilemde kaldım :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Fren bakımı dışarıda yapılıp sonrasında araç motor bakımı için yetkili servise götürülür. Daha önce yaptım, sorun yaşamadım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Parçaları orjinal al ve dışarda yaptır kardeş.

komple mi ? sadece frenler mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Garanti için mecburen servise zamanında gitmek gerektiğinden sadece frenleri, yağ vs. için mecburen servise birazcık para vermeniz gerekecek. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

normal garanti gibi değil ama birçok parça garantiye girer, onay süreci farklıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

normal garanti gibi değil ama birçok parça garantiye girer, onay süreci farklıdır.

Doğrudur Abi. İç trimler uzatılmış garantiden değiştirilemiyor. Biz şuana kadar 2008 model tdci focusumuzda:

1) Boyası dökülen dörtlü flaşör düğmesini

2) Turbo borusunu

3) Arka aydınlatma lambasını

4) Bagaj kapağı kilidini

5) Sağ arka kapı kilidini uzatılmış garantiden kuruş ödemeden değiştirdik. Bu garanti kapsamında bir tek deforme olan arka camlardaki perdeleri değiştirmeyi reddettiler. Onuda pek üstelemedik, araya hatırlı insanları koymadık ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Doğrudur Abi. İç trimler uzatılmış garantiden değiştirilemiyor. Biz şuana kadar 2008 model tdci focusumuzda:

1) Boyası dökülen dörtlü flaşör düğmesini

2) Turbo borusunu

3) Arka aydınlatma lambasını

4) Bagaj kapağı kilidini

5) Sağ arka kapı kilidini uzatılmış garantiden kuruş ödemeden değiştirdik. Bu garanti kapsamında bir tek deforme olan arka camlardaki perdeleri değiştirmeyi reddettiler. Onuda pek üstelemedik, araya hatırlı insanları koymadık ;)

Araç kokusu kullanıyor musunuz havalandırma kanalına takılı likit?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Araç kokusu kullanıyor musunuz havalandırma kanalına takılı likit?

Hayır Mehmet Hocam hiç kullanılmıyor parfüm. Daha öncede otomatik klima panelinin tuşları aynı şekilde deforme olmuştu. Muhtemelen üretim ile alakalı bir sıkıntı var, forumda da bundan şikayet edenler oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...