İçeriğe Yönlendir

Elektirik Harcaması Hesaplama.. Acil Yardım :) :)

Enez Güner

Recommended Posts

Enez Güner

Arkadaşlar merhaba şimdi elimde "12v 24amper" bi akü var.

Bu aküyle "12v15w" lık tasarruflu ampülü kaç saat boyunca yakabilirim bunu nasıl hesaplaya biliriz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

15W lık ampul?12 V için :s nasıl bir ampül bu? led yakın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

12 saat normal yakarsın. 18 saate kadar gider ama o zaman akün bir daha kendine gelemez. Aküyü %50 nin altına indirme (kurşun ise).

15/12= 1.25 A akım geçer. 25 Ah akü teoride 20 saat yakar. Ama 12 saatı görürsen öp başın akoy.

15W lık ampul?12 V için :s nasıl bir ampül bu? led yakın?

12V beyaz floresan normal ev tipi (dağ evi için satılıyor). Muhtemeln odur. Arkadaş topograf. Jipi de vardır bunun :) Arkadaş olmalı !

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

12Volt X 24Amper = 288watt eder. 288watt / 15wat = 19.2 saat eder watt hesabından. Lakin akülerde ah gibi bir değer olması gerekli o nedir acaba ? Örneğin şarj ve deşarj sürelerini buna bakarak kullanırız. Örneğin 30ah ise, biz bu aküden 10 saat boyunca 3 amperlik güç alırız gibi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enez Güner

Arkadaşlar netten uzak kaldım bir süre cevap yazamadım kusura bakmayın hesaplar doğru normal tasaruuflu ampul taktım aküye 2 akşam rahat idare etti bağ evinde ve geceleri yatarken de şerit led ten yaptığım 4 adet led olan aparatı da gece lambası olarak kullandım hiç sıkıntı yok :)

12 saat normal yakarsın. 18 saate kadar gider ama o zaman akün bir daha kendine gelemez. Aküyü %50 nin altına indirme (kurşun ise).

15/12= 1.25 A akım geçer. 25 Ah akü teoride 20 saat yakar. Ama 12 saatı görürsen öp başın akoy.

12V beyaz floresan normal ev tipi (dağ evi için satılıyor). Muhtemeln odur. Arkadaş topograf. Jipi de vardır bunun :) Arkadaş olmalı !

Olmaz mı av sezonu açıldı :) yardırıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enez Güner

arada boşada kaçıoya istemeyizz ama :) :) :) Bilinçli avcı doğayı en iyi koruyandır..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...