İçeriğe Yönlendir

Babamın Muzları

Mustafa Şahin2

Recommended Posts

Mustafa Şahin2

Bundan 4 yıl öncesine kadar görev yeri diyarbakırdı.sonra anamura tayin istedi ve buraya yerleştik bu 4 yıl içinde arkadaslarının seralarına yardıma gidiyor ve birşeyler öğreniyordu sonra çalıştığı yer kapanıp dağıtım olacağı için emekliliğini istedi ve kendini toprağa adadı :) gözü gibi bakıyor muzlarına :D

G8Yjz.jpg

nQo2K.jpg

W8RIF.jpg

sK1lK.jpg

CGl51.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

1 yıldır serası var daha eve 1 kasa muzla gelmedi :D saratmacılar alıyor hep abi ama isteğinize göre otobüs veya kargo yoluyla yollayabilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Güzel görünüyor.. Antalya'da okumanın bir avantajı da bu tarafı.. Tazecik muzlar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Almam bunları yeşil. :p

tavsiye etmem zaten :p

Güzel görünüyor.. Antalya'da okumanın bir avantajı da bu tarafı.. Tazecik muzlar :biggrin:

taze ve ucuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Gel vatandaş gel anamur muzları bunlar :).Gerçekten güzel görünüyorlar :biggrin:

Yorum bağlantısı

O değilde ağaç vs. kaldırırken iyi kas yapılabilir. :D

Muzlar nasıl sararıyor ki ? Yeşil yeniyor mu? Kasayı bilmem ama KG olarak düşünebilirim, görüntü olarak çok güzel duruyolar. :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Allah emeğinizi boşa çıkarmasın. :nazar:

O değilde ağaç vs. kaldırırken iyi kas yapılabilir. :D

Muzlar nasıl sararıyor ki ? Yeşil yeniyor mu? Kasayı bilmem ama KG olarak düşünebilirim, görüntü olarak çok güzel duruyolar. :)

Yeşil yenir ama kimsenin yemek isteyeceğini zannetmiyorum.Saman gibi berbat bir tadı oluyor :D Sarama işi 2 türlü biri kimyasalla biri doğal olarak ama nasıl yapıldığını tam bilmiyorum.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

2 türlü evet. çok karanlık ortamda bir poşetin içine elma veya limon koyduğunuzda 2-3 güne sararır. burdaki sarartma tesisleride karanlık bir ortamda soğutma sistemli ve muzlara gaz veriliyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Geçen sene Alanyaya tatile giderken Anamur da durup muz almıştım.Adam dalından kesip verdi.Tadına doyamadım.Fiyatı da çok uygundu.Birgün tekrar yolum düşerse almadan geçmem...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

yazın Anamur dan geçerken alıp bagaja koyuyorsun. Antalya ya vardığında muzlar olmuş oluyor zaten :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...