İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Gaz Kelebeği Komple

Emrullah Gül

Recommended Posts

Emrullah Gül

2001 focus ghiama çıkma gaz kelebeği arıyorum komple sadce tp sensörüde olabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ne kadar ücrete kadar arıyorsunuz. sadece sensör mü lazım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet evet, vardır Mustafa'da ama, öyle 20-30 lira için tavan arasına çıkmaz :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vardı satıldı. komplesi sıfır ayarında. sıfırı 48 lira dediğiniz yan sanayi sensör. çıkmacıya gitseniz onu söküp vermez versede o paraya vermez zaten :D Emmi de biliyor 20-30 liraya uğraşılmaz :D

Yorum bağlantısı
Emrullah Gül

Arıza nedir?

rölanti takılıp kalıyo araba boştayken böğürüyo :)

Yorum bağlantısı
Emrullah Gül

vardı satıldı. komplesi sıfır ayarında. sıfırı 48 lira dediğiniz yan sanayi sensör. çıkmacıya gitseniz onu söküp vermez versede o paraya vermez zaten :D Emmi de biliyor 20-30 liraya uğraşılmaz :D

komplesi ne kadar sıfır olmasına gerek yok zaten alamam

Dedim... çıkmaz o paralara :D

mehmet ustam ama sırf bu rölanti yüzünden arabama artık önceki gibi hevesle binemiyorum satacak duruma geliyorum inan

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

komplesi ne kadar sıfır olmasına gerek yok zaten alamam

Komple boğaz kelebeği vardı Mustafa'da..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Emmi otosanın tanımadığı arabaya parça buluyoruz daha ne yapalım...

rölanti ile alakalı o parçalara gelene kadar bakılacak şeylere bakıldı mı? gaz kelebeğini temizleyecem diye kelebeğe tecavüz eden biri için satmıştım daha önceden. yurt dışından üzerindeki sac ayak için getirmiştim aynı adamda komple sensörlü kelebek şeklinde var ama 150 lira felan tutuyor ingiltereden gelmesi. TPS sensörünün orjinali 200tl civarındaydı 1 sene önce. bence illa o sensöre takıldıysa kafanız sağlam sensörü bi araçtan söküp deneyin sonra alın alacaksanız. o sensör rölantiden çok gaz tepkisini etkileyen bir parça. rölanti eğer kelebek yüzünden dalgalanıyor yada yüksek kalıyorsa tam kapanamamasındandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Gül

Emmi otosanın tanımadığı arabaya parça buluyoruz daha ne yapalım...

rölanti ile alakalı o parçalara gelene kadar bakılacak şeylere bakıldı mı? gaz kelebeğini temizleyecem diye kelebeğe tecavüz eden biri için satmıştım daha önceden. yurt dışından üzerindeki sac ayak için getirmiştim aynı adamda komple sensörlü kelebek şeklinde var ama 150 lira felan tutuyor ingiltereden gelmesi. TPS sensörünün orjinali 200tl civarındaydı 1 sene önce. bence illa o sensöre takıldıysa kafanız sağlam sensörü bi araçtan söküp deneyin sonra alın alacaksanız. o sensör rölantiden çok gaz tepkisini etkileyen bir parça. rölanti eğer kelebek yüzünden dalgalanıyor yada yüksek kalıyorsa tam kapanamamasındandır.

Bugün ford servisinden ayrılma bi ustaya gittim boğaz kelebeğini açtı temizledi güzelce ve rölanti valfinide temizledi sonra pc ye bağladı arabayı ve tp sensör hata veriyo p1125 arıza kodu bide şu dikkatimi çekti pc bağlı iken araba çalışmıyo gaz pedalına basınca pc de bişey %100 e kadar varması gereken bi çubuk %80 lerde kalıyo gaz pedalını bıraktığı zamanda %0 düşmesi gerkirken %20 lerde kalıyo yorum sizin

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

burdan benim yapacağım yorum usta kelebeğe tecavüz etmiş olabilir. ama günahını almayayım ben usta felan değilim. ama benim kelebeği sattığım arkadaştada buna benzer dert vardı :) o da sensör için kelebeği almıştı sonra arayıp bizim sensör sağlammış kelebek yalan olmuş diye de telefon etmişti. aynı model bi aracı bulup parça deneme şansınız varsa yada ustanın tanıdığı bi çıkmacı deneyip almak lazım. ha sensörün yan sanayisi 48 lira demişsiniz önce onu denemekte fayda var. hata kodu sensör diyor da kelebek kurcalanmadan evvel o kod var mıydı? neyse ben ustacılık oynamayayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhun Batur

Arkadaşlar merhaba; konuyu ilgiyle takip ettim ve benim de soracağım birşeyler var. (konuyu burada bulunca tekrar açmak istemedim)

Aracım Focus I 2000 model. Rölantim sürekli dalgalanıyor, hatta ilk çalıştırdığım andan itibaren 4 - 5 saniye içinde stop ediyor araç. Çalıştırıp birkaç dakika gaz verince hareket halinde sıkıntı yok. Ama kırmızı ışıkta durup boşa attığımda bile stop edebiliyor. Rölantiyi gösteren ibre sürekli inip çıkıyor. (motor optimum sıcaklıktayken bile) Rölanti sensörü'nden şüphelendi ustam. Parçacıya kadar beraber gittik, söktü taktı yeni parçayı ama düzelmeyince parçayı almadık. O parçadan değilmiş diye. Ustam Kelebek'te sıkıntı olduğunu söyledi. Rölanti sensörünün orjinaline 200tl civarı fiyat çekmişlerdi ; Kelebek için ne söyler bilemiyorum. Ankara Ostim Sanayi'de çıkmacılardan bulabilirmişim Rölanti Kelebeği. Acil fiyat öğrenmem gerekiyor bilgisi olan var mı? Orjinali nekadardır? Yan sanayisi nekadardır? Çıkması nekadardır? Yardım ya da bilgi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...