İçeriğe Yönlendir

Açık Öğretim Yeni Sistemde Sınıf Tekrarı

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

AÖF de 2 yıllık lojistik okuyordum. ben başladığımda yıllık sistem vardı bu seneden itibaren değişti kredili sisteme geçti. yeni eğitim döneminde kredili olacakmış. 2. sınıfta 3 dersim kaldığı için mezun olamadım. "3 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR" yazıyor şuan. bilgisi olanlara 2 sorum olacak.

1-seneye verdiğim 5 dersi tekrar mı alacam? yani 2. sınıfın tamamından mı sorumluyuz yoksa sadece o 3 dersimi vermem gerekecek.

2-harçlar kalktı derken benim gibi dersi veremeyenler de mi harç ödemeyecek?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

örgün öğretime göre sadece kaldığınız derslerin sınavlarına girilir ve tekrar olduğu için harç parası yatırılır açık öğretiminde farklı olduğunu zannetmiyorum aynıdır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sistem değiştiği için dersin değişme durumu felan olur mu acaba. çünkü bologna süreci midir ne halt ise 4 yıllık okuduğum bölümde teğet geçmesine rağmen az kalsın mezun olamıyordum :D ders kalktığı için. aynı dersi aynı dönemde farklı şekillerde almıştım.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

sistem değiştiği için dersin değişme durumu felan olur mu acaba. çünkü bologna süreci midir ne halt ise 4 yıllık okuduğum bölümde teğet geçmesine rağmen az kalsın mezun olamıyordum :D ders kalktığı için. aynı dersi aynı dönemde farklı şekillerde almıştım.

dersler değişirse kaldığın üç ders yerine benzeri dersleri seçtiriyorlar bu sene aynı sıkıntıyı bende yaşadım

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

soncb.jpg

normalde sadece kaldığın derslerı vermen yeterliydi ama şimdi oyle bi karıştıkı kimse ne olacak bilmiyor herkes başka bişey söylüyor

Yorum bağlantısı
Misafir

AÖF de 2 yıllık lojistik okuyordum. ben başladığımda yıllık sistem vardı bu seneden itibaren değişti kredili sisteme geçti. yeni eğitim döneminde kredili olacakmış. 2. sınıfta 3 dersim kaldığı için mezun olamadım. "3 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR" yazıyor şuan. bilgisi olanlara 2 sorum olacak.

1-seneye verdiğim 5 dersi tekrar mı alacam? yani 2. sınıfın tamamından mı sorumluyuz yoksa sadece o 3 dersimi vermem gerekecek.

2-harçlar kalktı derken benim gibi dersi veremeyenler de mi harç ödemeyecek?

Bildiğim kadarıyla kalkan harçlar ödenen miktarın devede kulak kısmı. Yani yine harca yakın para ödeniyor başka ad altında..

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

kayıt yenileme yapıldığı zaman öğrenilcek herşey artık.kimse ney olacağını bilmiyor

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

45 Liralık harç kalktı arkadaşlar... 202 liralık ıvır zıvır bedeli hala duruyor... :) Kısacası yine kandırıldık... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...