İçeriğe Yönlendir

Soğukken İkinci Marşta Geç Çalışma

Fatih Mehmet Uslu

Recommended Posts

Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşlar aracım 1.8 tek nokta enjeksiyonlu Golf. full enjeksiyonlu olmadığı için lpg sistemim sıralı değil. Sorunumu az çok tahmin ediyorum ama forumda yada internette benimkine benzer bir konu bulamadım.

Sorunum şudur: Aracım soğukken de sıcakken de tek marşla çalışıyor ve çalışır çalışmaz lpg ye geçiyor. Ancak soğukken ilk çalıştırdıktan sonra motor ısınmadan stop edersem 5-10 dk içinde tekrar çalıştırmak istediğimde 6-7 sn kadar marşa bastıktan sonra çalışabiliyor. Aracı tamamen benzine aldığımda bu sorun olmuyor yani her seferinde hemen çalışıyor yada motor ısındıktan sonra da olmuyor. Lpg işeme yapıyor olsa sıcakken de aynı sorun olmazmıydı. Sizce neden yapar bunu?

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

görünüşe göre ozaman sorun lpg de lpg ciye sıkıntınızı anlattınız çözülmedimi?

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

lpg ciye gitmedim, yolda bırakmadığı için kurcalatmak istemedim açıkçası, otomatik jikle devrede olduğu için fazla gaz salıyorda olabilir diye de düşünüyorum ama forumun ustaları bence doğru bir yorumda bulunacaklardır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzin enjektörleri de işiyor olabilir... Sonuçta boğuluyor gibi..

Tam gaz basarak marşa basmayı denesene bi..

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Benzin enjektörleri de işiyor olabilir... Sonuçta boğuluyor gibi..

Tam gaz basarak marşa basmayı denesene bi..

Yarın denerim abi, hafta içi neredeyse hiç kullanmıyorum arabayı, yalnız anlamadığım bu dediğini yaparsam arabanın iyice boğulması gerekiyor değil mi? sen benzin pompasının sağlamlığını test etmek için mi önerdin bunu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok Fatih, araç gerçekten boğuluyor mu yoksa başka bir sebep mi var onu anlamak için öneriyorum..

Aracın boğulması demek, benzinin çok fazla gelmesi demektir, bunu gidermenin yolu da yeterli hava vermektir, yeterli hava verebilmek için de gaza sonuna kadar basıp, boğaz kelebeğini açmak gerekir...

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Yok Fatih, araç gerçekten boğuluyor mu yoksa başka bir sebep mi var onu anlamak için öneriyorum..

Aracın boğulması demek, benzinin çok fazla gelmesi demektir, bunu gidermenin yolu da yeterli hava vermektir, yeterli hava verebilmek için de gaza sonuna kadar basıp, boğaz kelebeğini açmak gerekir...

anladım abi, deneyip buraya yazacağım, teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...