İçeriğe Yönlendir

Yeni Golf 7

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Bu başlık daha önce açılmıştı diyebilirsiniz ama ben teknik bir soru olacağından ve vw grubu araçlar bölümü olduğundan burda ayrı bir konu olarak açmak istedim.

Vw.com.tr sitesinde yeni golf 7'nin donanım tablosu ve sacede 1.6 tdi motorun teknik verileri verilmiş.

Örneğin comfortline donanımda 205/55/16 lastik ölçüsü kullanılmışken

highline donanımda 225/45/17 lastik ölçüsü kullanılıyor.

Benim burda dikkat çekmek istediğim konu donanımsal olarak lastik ölçüleri farklı ama yaktıkları yakıt aynı. Yani bu iki donanımda Ş.i. :4,6*** Ş.D. :3,3***Karma:3,8

O zaman şunumu söylemeliyiz lastik ölçülerinin yakıt tüketiminde etkisi yoktur. Bu konuda bilgisi olan varsa yorum yaparsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yakıt ve performans değerleri genelde baz versiyonunkillerdir

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Vardır. O tüketim ölçüsü, standart donanıma göredir.(en ince tekere göre) Zaten donanıma göre farklılık gösterebilir diye genelde not düşerler. Fiestalarda bir ara ayrı ayrı verirlerdi. İnce tekerli olan 4.5 yakarken, diğeri 4.7 falan yakardı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada, forumda çok çok güzel bi lastik / yakıt performansı linki vardı. Onu bulabilirseniz çok iyi olur.

13-14 neredeyse hiç fark yok. 15 çok az, 16 ve sonrası fark açılıyordu.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

yakıt ve performans değerleri genelde baz versiyonunkillerdir

İyide öyle birşey belirtmemişler ki. Ki öyleyse burda bir kandırmaca var. Highline alan biri bırak bu değerlere yaklaşmayı 4,5 / 5 litrenin altına bile inemez o zaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yanlış yazmışlar. 225 ile golf gelmemeli. Ukalalık. Kaymak asfaltta yüksek lastik havası ile çok farketmeyebilir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kalın lastik itibar meselesi oldu. Müşteri arabayı alırken önce tekere bakıyor. Ondan sonra orasından burasından ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kullanıcı kitapcığında farklı kombinasyonlar için yakıt değerleri vardır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Vw unutmamıştır da, yüksek donanıma yüksek yakıt tüketimi yazdığında birçok kişi motordan kaynaklı bir tüketim artışı olduğunu düşünerek karar verirken hata yapabilir. Tolere edilebilir değerler olduğundan tek rakam yazıp, detayları kullanım kitapçıklarında aktarıyrolardır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...