İçeriğe Yönlendir

Harici Ekran Kartına Geçmek Için Ne Yapmalıyım?

Ümit Atmaca

Recommended Posts

Misafir

Bu makinalar ara geçiş makinaları sonradan durumu ayırdılar.Çogu servis durumu bile bilmez kadıki asus servisi bilmiyordu.Dell servisi bence bi haberdir.Şimdi bunları ucuz yoldan tüketiyorlar bildiklerim bunlar.

Bu modelin pdf dosyasını indirip iyice okuyun bilgisi muhakkak vardır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bir dakika, gt525 miş kartın, o kartla cam gibi görüntü zaten hayal, gt555 den aşşağısı eh işte dir, gt555 iyi ama daha iyiside var, bence ya kartın gücü bu kadar ama sana yetmiyor yada kartta sorun var alet diğerini kullanıyor.

Bende eski hp nx9005 laptop var, ati kartlı bu alet bile istediğim ayarda yada oto çalışabiliyor, yani ya kendisi yada benim istediğim şekilde sürekli güçlü modda kalabiliyor, oyunu görünce güçlü normal kullanımda tasarufa geçiyor, yeni aletler daha da gelişmiş, yani ihtiyaca göre geçer geçecektir, böyle bir seçenek var.

Şu linkte soldaki listeye bak, gt525 nerelerde, kaliteli seviye ilk 4. den başlar.

http://www.geforce.c...geforce-gt-525m

Zaten laptopta oyun işi paraya bakar, gt555 de bile world of tanks istediğim gibi çalışmıyor, masa üstü bilgisayar oyunda her zaman daha iyidir, yani extrem paralar vermeden laptopla oyun zor iş.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Bir dakika, gt525 miş kartın, o kartla cam gibi görüntü zaten hayal, gt555 den aşşağısı eh işte dir, gt555 iyi ama daha iyiside var, bence ya kartın gücü bu kadar ama sana yetmiyor yada kartta sorun var alet diğerini kullanıyor.

Bende eski hp nx9005 laptop var, ati kartlı bu alet bile istediğim ayarda yada oto çalışabiliyor, yani ya kendisi yada benim istediğim şekilde sürekli güçlü modda kalabiliyor, oyunu görünce güçlü normal kullanımda tasarufa geçiyor, yeni aletler daha da gelişmiş, yani ihtiyaca göre geçer geçecektir, böyle bir seçenek var.

Şu linkte soldaki listeye bak, gt525 nerelerde, kaliteli seviye ilk 4. den başlar.

http://www.geforce.c...geforce-gt-525m

Zaten laptopta oyun işi paraya bakar, gt555 de bile world of tanks istediğim gibi çalışmıyor, masa üstü bilgisayar oyunda her zaman daha iyidir, yani extrem paralar vermeden laptopla oyun zor iş.

Daha iyileri elbetteki var ama bu kartın da bu kadar vasat olmaması gerekir diye düşünüyorum. Bilgisayarımda ısınma sorunu hiç olmadı ve sistemin özellikleri de kötü sayılmaz, e peki basit sayabileceğimiz bu oyunlarda neden kasıyor ve görüntü az da olsa göze hitap etmiyor? Üstelik oynadığım oyunlar da çok fazla bir sistem gereksinimleri isteyen oyunlar da değil, e buna rağmen böyle kötüyse o zaman NVIDIA'lı ekran kartı alınmaz. :(

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sen ne zaman linıkstan kaldırdın olm başını? Vindovzla uğraşma beken sen, hadee! :p

Biliriz! Ama kullanmayız ! :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Biliriz! Ama kullanmayız ! :p

Tam tersi de bana. :p Linıks Mint. Dene bak, şok güsel. ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tam tersi de bana. :p Linıks Mint. Dene bak, şok güsel. ;)

Debian dan ubuntu, ubuntudan mint çıkardılar işte :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Debian dan ubuntu, ubuntudan mint çıkardılar işte :p

Ossun, buynuz kulaa geçmiş işte. :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Ossun, buynuz kulaa geçmiş işte. :p

İkisi de hem boynuz hem kulak, opın sörç kardeşliği :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

nx9005 hala çalışıyor mu :D

Daş gibidir daş.

Arada bir sıcak hava üflüyor, geçen hardisk pert oldu ama normal ömrü doldu :D

Şuan 2. hp aletim DV6 serisi var, oda sıcacık, ev ısıtmada kullanıyorum, bir daha hp almaycağım, bu kadar ısı yeter :D

Daha iyileri elbetteki var ama bu kartın da bu kadar vasat olmaması gerekir diye düşünüyorum. Bilgisayarımda ısınma sorunu hiç olmadı ve sistemin özellikleri de kötü sayılmaz, e peki basit sayabileceğimiz bu oyunlarda neden kasıyor ve görüntü az da olsa göze hitap etmiyor? Üstelik oynadığım oyunlar da çok fazla bir sistem gereksinimleri isteyen oyunlar da değil, e buna rağmen böyle kötüyse o zaman NVIDIA'lı ekran kartı alınmaz. :(

Hımm bu derece kötü olmaz tabiki, galiba kartta bir sorun var.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar ben mi konuyu tam anlayamadım yada sizin de gözünüzden kaçan bir durum mu var ?

masaüstü sağ tık kişiselleştir görüntü görüntü ayarlarını değiştir algıla buradan seçeneklere bakarak istediğiniz kartınızı seçebilirsiniz..Denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arada bir sıcak hava üflüyor, geçen hardisk pert oldu ama normal ömrü doldu :D

Şuan 2. hp aletim DV6 serisi var, oda sıcacık, ev ısıtmada kullanıyorum, bir daha hp almaycağım, bu kadar ısı yeter :D

Hımm bu derece kötü olmaz tabiki, galiba kartta bir sorun var.

Ekran kartı bozulmadıysa sıkıntı yok, devam :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dv6 sağlam, nx e bir ssd aldımmı 10 seme daha dayanır :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Dv6 sağlam mı :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nx e de çok güvenmeyin, zira onların da ekran kartları mimlidir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hemide gıcır gıcır, kapağına wax bile atmıştım bir ara :)

Bundan...

dv4_en_ucuz_hp_notebook_pavilion_dv4_1020_fe738ua_460.jpg

Hp ye güvenmiyorum artık, zaten laptopunda yakında bir esprisi kalmayacak gibi.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dalga geçmesene kardeşim, netcad autocad herşeyi onla yapıyorum, hatta oyun bile oynanıyor, amd işlemci ati kart var alette :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Dalga geçmesene kardeşim, netcad autocad herşeyi onla yapıyorum, hatta oyun bile oynanıyor, amd işlemci ati kart var alette :D

Kesin gönder o zaman abi incelesinler nasıl oldu da arızasız Dv6 yaptık diye :D :D :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Arkadaşlar ben mi konuyu tam anlayamadım yada sizin de gözünüzden kaçan bir durum mu var ?

masaüstü sağ tık kişiselleştir görüntü görüntü ayarlarını değiştir algıla buradan seçeneklere bakarak istediğiniz kartınızı seçebilirsiniz..Denediniz mi?

Onu yapmıştır değilmi :shok:

Denemez olur muyum, hem de ilk önce oradan başladım ama yok, olmuyor. Algıla dedikten sonra temsili diğer ekranlar gözüküyor, peşine tanımla diyorum bu sefer seçeneklerde harici ekran kartımı görüyorum ama onu seçip ana ekranım olarak kaydedemiyorum, işte tüm sorun burada. Oyunlar için de NVIDIA'nın panelinden girerek tanıtmaya çalışıyorum ama dün ki mesajlarımda caps mevcut, WRC3 oyununda halen daha tümleşik ekran kartı devrede. :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim Casper'da da bu tip ekran kartı var. Oyun açılınca kendisi yüksek performanslıya geçiyor heralde. Dirt3 'ü cam gibi oynayabiliyordum. Oyundayken NVIDIA'ya geçmediğini nerden biliyoruz?

aynı fikirdeyim, onboard ekran kartı 1366 ta oyun oynatamaz derim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...