İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima / Kalorifer Tek Yöne Üfleme Sorunu

Atilla Bingöl

Recommended Posts

Volkan Turkmen

serviste 300 tlye komple plastik kit var. bu problem için.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Aktas

Aynı sorun bende de var. 2010 model Focus titanyum var. Yüze hiç üflemiyor , cam ve ayakta sorun yok. Serviste göğüs sökülecek, 2, 3 bin masrafı var dediler. Arkadaşlar Ankara'da bu işi yaptırabileceğim usta bilen yok mudur ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Yerlikaya

Arkadaşlar kolay gelsın herkese bu sorun bende 1 yıldır vardı kalorifer yonlendirme motoru işlevini yapamıyordu ford servise gittim 3 bin tl cektiler saga sola sordum güvenemedim ardahanda ikamet ettiğim için düzgün usta falan yok bugun gaza geldım gıttım arabayı garaja çektim koltugu geriye kaydırıp yatırdım sonuna gaz ve frenın oraya yattım arkadaslar yonlendırme motorum arızalı degıldı çalısıyorudu kol kırıktı soktum sonra kolu 8 tl ye bır paket aldıgım kelepçe ile sıktım motora taktım fakat bu seker motor farklı yonlere oynuyo kolu zorluyo duzgun havayı yonlendıremıyodu tekrar soktum motorun için actim duzgunce uygun yone dogru ayarladım suan çalısıyor bi sıkıntı yok gibi denedim fakat bı yonlendirme kollarını yaglamam lazım zannedersem haşa zorluyo ıcın özeti arkadaslar eli becerikli olan arkadaş varsa bi pazar gününü bir paket kucuk boy kelepçesini ve bi 5 saat zamanını ayırsın eger kolu kırıksa sadece

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet Gümüşsoy

arkadaşlar aynı sıkıntı bende de oldu servis ve sanayide aradım bulamadım.cnc operatörü olarak zoruma gitti bu parçayı alüminyumdan imal edecegim sonucu burdan paylaşırım tabi boş vakitlerinde yapacağım..  

Yorum bağlantısı
Ahmet Gümüşsoy
(düzenlendi)

arkadaslar parçayı aliminyumdan imal ettim yerine elektirikcim taktı ömürlük oldu artık ya kolun takıldıgı yer kırılır yada ömürboyu gider..imal aşamasını sizin için resimledim. 

http://postimg.org/gallery/289czl8ma

tarihinde Ahmet Gümüşsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Ayvaz

arkadaslar parçayı aliminyumdan imal ettim yerine elektirikcim taktı ömürlük oldu artık ya kolun takıldıgı yer kırılır yada ömürboyu gider..imal aşamasını sizin için resimledim. 

http://postimg.org/gallery/289czl8ma

Merhaba. aynı sorun bende de mevcut  acaba bu imal ettiğiniz  parçayı bizim içinde yapabilir misiniz. taktıktan sonra şu an için herhangi bir sorun oldu mu?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Güven

Merhaba. aynı sorun bende de mevcut  acaba bu imal ettiğiniz  parçayı bizim içinde yapabilir misiniz. taktıktan sonra şu an için herhangi bir sorun oldu mu?

AHMET BEY BU PARÇADAN BANA DA İMAL EDEBİLİR MİSİNİZ BEN DE TAMİR ETTİM AMA PEK UMUTLU DEĞİLİM KIRILMASI AN MESELESİ EĞER BUNU İMAL EDERSENİZ İRTİBAT KURMANIZ İÇİN TEL VERİYORUM. 05466451808 YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM İYİ GÜNLER

Yorum bağlantısı
Ahmet Gümüşsoy

arkadaşlar bunu işyerimde(kendi işyerim degil işciyim) boş vakitlerde yaptım cnc dikişlem ve tel erezyon işciligi var. öyle 1-2 parçayı kimse işlemez maliyet çok yüksek cıkar.fakat sıkıntı büyük parça bulunmuyor onun için ikna etmeye çalısırım.parçayıda takalı 1 hafta oldu hiç sıkıntı yok zaten aliminyum oldugu için diş sıyırma kopma şansı yok.isterseniz biraz daha bekleyelim tam sonucu görelim..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihan Ayvaz

arkadaşlar bunu işyerimde(kendi işyerim degil işciyim) boş vakitlerde yaptım cnc dikişlem ve tel erezyon işciligi var. öyle 1-2 parçayı kimse işlemez maliyet çok yüksek cıkar.fakat sıkıntı büyük parça bulunmuyor onun için ikna etmeye çalısırım.parçayıda takalı 1 hafta oldu hiç sıkıntı yok zaten aliminyum oldugu için diş sıyırma kopma şansı yok.isterseniz biraz daha bekleyelim tam sonucu görelim..

Merhaba Ahmet bey, evet sıkıntı parçayı bulamıyoruz eğer bizim içinde tekrar imal etme şansınız olursa size zahmet bizi bilgilendirsiniz  eğer ikna edebilirseniz bizim için çok iyi olur,teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ahmet Gümüşsoy

Merhaba Ahmet bey, evet sıkıntı parçayı bulamıyoruz eğer bizim içinde tekrar imal etme şansınız olursa size zahmet bizi bilgilendirsiniz  eğer ikna edebilirseniz bizim için çok iyi olur,teşekkürler

cihan bey durumu anlattım izin verdiler fakat tezgahlar dolu şuan haftaya işleyeceğim hangi gün bilmiyorum bilgi . veririm isteyen başka arkadaslar olursa bilgi versin sayı ne kadar cok olursa fiyatıda düşer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Güven
(düzenlendi)

Ahmet Bey benim için yapabilir misiniz ben parçayı yapıştırdım ama ne kadar dayanır bilmiyorum kolay gelsin hafta ya yaparsanız. İrtibat kurabilirseniz çok sevinirim.

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Mesajlarımızın tümünü büyük harf ile yazmıyoruz. ;)
Yorum bağlantısı
Cihan Ayvaz

cihan bey durumu anlattım izin verdiler fakat tezgahlar dolu şuan haftaya işleyeceğim hangi gün bilmiyorum bilgi . veririm isteyen başka arkadaslar olursa bilgi versin sayı ne kadar cok olursa fiyatıda düşer

Çok teşekkür ederim Ahmet Bey, sizden haber bekliyorum

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

O kolun kirilmasinin illaki bir sebebi vardir.Iyilestirme gerekebilir. Kol cok saglam olursa motor bozulur bunda da . muhtemelen reduktorlu bir motordur.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Öncelikle forumda konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim. Verilen bilgiler doğrultusunda çözüm üretmeye çalışacağım. Önemli bir konu güncel tutulmasında fayda var .Meşhur arıza bende de baş gösterdi. Klima sadece "Yüz" bölgesine üflüyor. "Cam" ya da "ayaklar"  devre dışı kalmış durumda. Aracı stop ettiğimde klima yönlendirmelerinden ses geliyor gibi ama bir söküp bakmak gerekecek sanırım. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Değirmenci

Ahmet bey bende de aynı dertten var. Parçayı üretmeye başladığınız zaman haber verirseniz bende parça siparişi verebilirim. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gümüşsoy
(düzenlendi)

Arkadaslar hepinizden çok özür diliyorum malesef çalıştıgım firma kapandı.ama ben bunu yaptırırım diyen arkadaşlar için tasarımı asagıdaki linke attım. solidworks tasarım programı ile açılır. parçada sıkıntı yok şu ana kadar hiçbir sıkıntı vermedi  çalışıyor. yaptıracagınız işyerinde cnc dik işlem ve telerezyon olması lazım kolay gelsin.

http://turbobit.net/4825t4ucxtqz.html

fiyat olarakta 5 adet işleyecek tanesi 50 tl ye malolacaktı..

tarihinde Ahmet Gümüşsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Ayvaz

Teşekkürler Ahmet bey o kadar uğraştınız kısmet değilmiş

Arkadaşlar yaptırabilecek tanıdığı olan varsa lütfen bana da haber verin maalesef bu konuyla ilgili tanıdığım maalesef yok şi diden teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Ayvaz

Arkadaşlar parçayı buldum 35 tl isteyenlere iletişim numarası vereyim parçanın orjinal boyutunu bilemediğim için biraz küçük gibi duruyor inş sıkıntı olmaz resmini eklemek istedim ama telefondan nasıl eklwyecem bilemedim

Y4vjoj.jpg

B8ZRpj.jpg buda ürünü aldığım firma ve iletişim bilgileri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahri Yalçın

Arkadaşlar parçayı buldum 35 tl isteyenlere iletişim numarası vereyim parçanın orjinal boyutunu bilemediğim için biraz küçük gibi duruyor inş sıkıntı olmaz resmini eklemek istedim ama telefondan nasıl eklwyecem bilemedim

Y4vjoj.jpg

B8ZRpj.jpg buda ürünü aldığım firma ve iletişim bilgileri

Cihan bey çok teşekkür ederim. Acaba başka illere kargo yapılıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahri Yalçın

Cihan bey çok teşekkür ederim. Acaba başka illere kargo yapılıyor mu?

Verilen numarayı aradım ancak açan olmuyor . Sitesinde de satış kısmı yok. Siz nasıl aldınız bu ürünü Cihan bey? 

Yorum bağlantısı
Şakir Koplay

İzmirde bu problemi nasıl halledebiliriz arkadaşlar? Parçacıda ben buldum bu parçayı yan sanayi üretilmiş galiba. Taktık ilk başta çalıştı yolda giderken yine bozuldu yön değiştirdiğim zaman tak diye ses geliyor değiştirmiyor. Yardımcı olalım birbirimize şu olmaz olasıca parçayı halledelim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Bahri Yalçın

İzmirde bu problemi nasıl halledebiliriz arkadaşlar? Parçacıda ben buldum bu parçayı yan sanayi üretilmiş galiba. Taktık ilk başta çalıştı yolda giderken yine bozuldu yön değiştirdiğim zaman tak diye ses geliyor değiştirmiyor. Yardımcı olalım birbirimize şu olmaz olasıca parçayı halledelim teşekkürler.

Şakir bey parçayı bulduğunuz yerin internet sitesi var mıdır? Kargo ile adanaya ulaştırılabilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Şakir Koplay

Şakir bey parçayı bulduğunuz yerin internet sitesi var mıdır? Kargo ile adanaya ulaştırılabilir mi acaba?

Gaziemir 6. sanayide Doğruser özel ford servisi var. 25 liraya aldım o plastiği ama tutmadı hocam. Başta düzeldi yolda giderken yine bozuldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Cihan Ayvaz

yok mu ulaşan?

kusura bakmayın daha yeni girdim nete hemen cep numarası veriyorum

0538 557 2425 her yere kargo yapıyolar

kusura bakmayın daha yeni girdim nete hemen cep numarası veriyorum

0538 557 2425 her yere kargo yapıyolar

bu arada ben daha parçayı takmadım fırsat olmadı inşallah tekrar kırılmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...