İçeriğe Yönlendir

2012 Fiesta Kapı Içlerine Su Alıyor..

Onur Efe

Recommended Posts

Onur Efe

2012 Titanyum X aracımı 1200 km de tesisat bağlamak için orjinal hoparlörlerini söktük. + kapı içindeki hoparlöründe mıknatısları ıslaktı. Dış cam fitillerinden kapı için su alıyor.

Bu normal bişey değil sanırım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Aracınızın garantisi devam ediyor olmalı.Servise gösterin gerekli müdahaleyi yapacaktır.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Aracınız daha sıfır hemen aldığınız acentaya götürün servis incelesin.

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Tesisat bağlamışsınız sizin hatanız demesinler sonra. Ben de olayı tesisat bağlamak için hoparlörleri söktiğimde farkettim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

su birikintisi varsa durum anormal ama nem varsa normal durum o nemlilik camı indirince gelen damlalardan oluyor

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Bağlarken problemi tespit ettik dış taraftan bişey sökülmedi. Su dış cam fitillerinden geliyor. Bizim yaptığımız orjinal hoparlörleri çıkarıp yerine hertz takmak oldu.

Yorum bağlantısı
Furkan Cihangir

zaten aracın orjinalliğini bozarsan garanti kapsamına girmez diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Onur Efe
zaten aracın orjinalliğini bozarsan garanti kapsamına girmez diye biliyorum

Bozduğun yere bağlı. Haporlör değiştirdin diye tutup cam fitillerini bozmuşsun diyemezler. En fazla ses sistemi arızaları garanti dışı kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Efe
(düzenlendi)

20121103112153.jpg

Bu da ıslak hoparlörün resimi 4 hoparlör de aynı durumdaydı

tarihinde Onur Efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

cam kenar sıyırıcı fitilinden kapı içine su alması normal bi durum. taktığınız hoparlör yerine tam oturdumu,hoparlör alt çemberine orjinaldeki gibi o süngerden yapıştırdınızmı,ayrıca kapı tırim altı izolasyonunu söktünüzmü.su alması bu 3 şeyden olur.+ kapı alt su giderlerini kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Onur Efe

cam kenar sıyırıcı fitilinden kapı içine su alması normal bi durum. taktığınız hoparlör yerine tam oturdumu,hoparlör alt çemberine orjinaldeki gibi o süngerden yapıştırdınızmı,ayrıca kapı tırim altı izolasyonunu söktünüzmü.su alması bu 3 şeyden olur.+ kapı alt su giderlerini kontrol edin.

Serkan Bey,

resimdeki zaten orjinal hoparlör. Cam fitilinden su sızıntısı normal bir durum olsa bile orjinal hoparlörün üzerine su gelmemesi gerekiyor. Ayrıca yeni hoparlörlerde tam oturdu sorun yok. ancak onların üğzerine de su gekecek. Kapı yüzeyinde herhangi bişey sökülmedi sadece hoparlör sökülüp yenisi takıldı. Kapı altı su giderleri en dipte hoparlörler ise orta yükseklikte duruyor.

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Konuyla ilgili yetkili servis cevabıdır: "Kapıların içine su alması normal durumdur. Hoparlörlerin ıslanması da normal bir durumdur bişey olmaz."

Biraz daha zorlasam marine tipi hoparlör kullandık biz diyecekler. su tuz deniz altında bile çalışır abi. :)

Bakalım bu durumda benim Hertzlerin ömrü ne kadar olacak.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bence cam dış fitilinden kapı içine giren suyun hoparlörü ıslatması normal. Su gelmesini engelleyecek siper takmıyorlar.

Eskiden pioneer kapı hoparlörlerinin kutusundan siper çıkıyordu. Şimdi o da çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...