İçeriğe Yönlendir

Hyundai Ve Kia Yakıt Verileriyle Oynadığını Kabul Etti

Ali Erkan Aktaşgül

Recommended Posts

Ali Erkan Aktaşgül
(düzenlendi)

Aşağıdaki haberi okuyunca Hyundai'lerin çok yaktığına dair bir arkadaşımın söylediklerini hatırladım da paylaşmak istedim.

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı

Hyundai ve Kia araçlarının yakıt tüketimi verilerinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

ntvmsnbc

Güncelleme: 09:35 TSİ 05 Kasım. 2012 Pazartesi

SEUL - Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai ve iştiraki Kia'ya ağır darbe.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, ABD Çevreyi Koruma Ajansı, Hyundai ve Kia'nın, araçlarının yakıt tüketimi verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirledi.

Araçlardaki yakıt tüketiminin belirtilenden daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Hyundai ve Kia, yakıt ekonomisine yönelik verileri düşük gösterdiğini kabul ederken, Güney Koreli şirketler, Amerika'da 1 milyondan fazla aracın sahibine yanlış verilerin neden olduğu fazla tüketimden kaynaklanan farkı geri ödeyecek.

Haber sonrasında Hyundai hisseleri yüzde 8 değer kaybetti. Kia hisselerindeki kayıp da yüzde 7'yi buldu.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25394948

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bize koymaz ne de olsa hep 50 tl lik alıyoruz. :fiuw:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

sıra bmw nin teknik verilerinin yalanlanmasına kaldı. Sabırla o günü bekliyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ABD Çevreyi Koruma Ajansı ayrıca Ford marka araçların da yakıt tüketim verilerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Ford marka araçların Ford'un bildirdiği değerden az yaktığını, bu nedenle Türkiye'deki ford araç sahiplerinden bu veriler nedeniyle yakıta az para vermelerinden kaynaklanan farkın araç sahiplerinden talep edileceğini yazdı.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

ABD Çevreyi Koruma Ajansı ayrıca Ford marka araçların da yakıt tüketim verilerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Ford marka araçların Ford'un bildirdiği değerden az yaktığını, bu nedenle Türkiye'deki ford araç sahiplerinden bu veriler nedeniyle yakıta az para vermelerinden kaynaklanan farkın araç sahiplerinden talep edileceğini yazdı.

Bak buna da inanırım işte.

Ama bu da koymaz 50 tl lik yakıt alıp trafikte (servis ile gidebilecekken) tek başına arabayla gitmeye ve makas atarak etraftakileri tehlikeye atmaya devam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sae ve DIN normunda motor gücü değişik çıkar, SAE ise rakam daha yüksektir ama yasaldır, bilmeyen müşteri buna kanar orası ayrı, üstteki habere göre bir ceza söz konusu, yapmışlar ibirşeyler, darısı bazı alman markalarının başına :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dergilerde tüketimleri incelerim. Aynı sınıfta genelde benzer değerler var. Hyundai ne az yakar ne çok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sae ve DIN normunda motor gücü değişik çıkar, SAE ise rakam daha yüksektir ama yasaldır, bilmeyen müşteri buna kanar orası ayrı, üstteki habere göre bir ceza söz konusu, yapmışlar ibirşeyler, darısı bazı alman markalarının başına :fiuw:

128 hp sae yazarsa yasaldır,

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Onu bunu bilmem, GETZ 1.5 CRDI nerdeyse beni tokatlıyordu :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Crdi olanlara dikkat sevgili Furkan. :) :) :)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Beni de çok tokatladılar abi ama işin sonunda virajlı yollar varsa sorun yok :) Misliyle karşılık verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Balım

hiç olmassa çamura battı yan yattı, şöyle, böyle demeyip kabul edip cezalarına da razı olmuşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hocam sen de yani....

Kore firmalarının Libya'dan inanılmaz para kazanmış olduğunu ve bu amaçla askerliği gelen gençleri libyaya çalışmaya gönderdiğini (eskiden) biliyor musunuz?

"1975 and 1985, 1.1 million Koreans came for work, which made it the third-most popular destination for Korean emigrant"

http://en.wikipedia...._the_Arab_world

Üniversiteye her sabah girerken sıra olduklarını bilir misiniz peki?

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani şimdi gördüğüm Accent ve Getz'lerle kapışayım mı :)

dikkat et, Lada ya bulaşma, 3. vitese atmış geliyorsa da yol ver geçsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kore'de hyundai, kia dan başka doğru dürüst araç yok. Biz beko, arçelik i beğenmeyiz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...