İçeriğe Yönlendir

Suntalam Ağırlığı

Misafir

Recommended Posts

Gugıl amca'da bulamadım, belki de aramayı bilemedim.

183 x 366 cm. ebatlarında bir plaka suntalam'ın ağırlığı kesin veya yaklaşık ne kadardır?

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sanıyorum üye olmam gerekiyor,

Haricen 85 kg. olduğu konusunda bir bilgi aldım.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Malzemenin kalitesine göre değişirmiş. 500-800 kg/m^3 aralığında yoğunluğu olurmuş. Bir çok firma 650-680'lik üretiyor. Onu baz alırsak.

183x366x0.6 cm olsa.

53.582 cm^3 yapar. Bu da 0.053582 m^3 yapar. Bu durumda ağırlığı yaklaşık. 34-36 kg arasında olur.

Abi senin Marangoz Mühendisi olman gerekiyormuş :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Malzemenin kalitesine göre değişirmiş. 500-800 kg/m^3 aralığında yoğunluğu olurmuş. Bir çok firma 650-680'lik üretiyor. Onu baz alırsak.

183x366x0.6 cm olsa.

53.582 cm^3 yapar. Bu da 0.053582 m^3 yapar. Bu durumda ağırlığı yaklaşık. 34-36 kg arasında olur.

Kalınlığı 16 mm olsa gerek. Ben yazları tanıdık mobilyacının yanında çalışırdım, taşıması çok zor olurdu.

Şimdi aradım sordum, normalde 90 kg gelirdi ama çala çala 73 kg'ye kadar düşürdükleri oluyor dedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benden vergici hariç bi halt olmaz :p

Bak bilen adam nasıl yorum yaptı :)

Senin hesap da doğru, sadece kalınlığı yanlış aldın.

Yorum bağlantısı

"Marangoz Mühendisi" Bunu tuttum,

Ben soruyu sorarken tabi ki kalınlığı yazmadım: 18 mm olacak.

Demekki 85 kg yakın bir ihtimal

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Uçak Mühendiside neymiş.. Biraz daha okuyup Marangoz Mühendis'i olamadın mı Alper Abi :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Vay zamanında çok kesip biçtim,tozunu yuttum....suntalam,mdflam vs....bazen market raflarında değişiklik yapıyorum.

eski çalıştığım yere gidip hallediyorum...mesleği hatırlamak iyi oluyor.... :)

standart 18 mm dir dolaplar'da kullanılan....ağırlık konusuna gelince net bir bilgim yok,eskilere göre ağırlıkları baya bi düşmüştür...lakin kimi markalar hala içinin mazemesini,tutkalını baya bi yoğun kullanıyor...haliyle buda ağırlığa yansıyor...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Pislik yapmayınız muhterem.

Emmi taytılları yasaklamasaydı. Ben Marangoz Mühendisi yazdırmazmıydım sana :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sen yazdırırdın da ben sildirmez miydim peki :)

Yönetimden tanıdıklarım var :p ayrıca birkaç moderatörün şifresini biliyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

1 tam tabaka suntanın ölçüleri 366 cm x 183 cm x 1,8 cm dir. metreye çevirirsek 3,66 m x 1,83 m x 0,018 m eder. o da eder 0,12 m3 .......

suntalamın m3 ü 600-700 kg dır. ortalamasını alırsak 650 kg x 0,12 m3 = 78,36 kg yapar. tabi bu üretici firmaya göre bile değişebilen bir durumdur. kuru havada beklemiş bir malzeme, samsun da beklemiş bir malzemeden hafif gelecektir.(nemini kaybettiğinden)

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Ersin

firmasına göre değişir orma marka 80 kg gelirken devrektaş 65 kg gemektedir starvood ortalama 70 kg gelir

sorma sebebiniz nedir acaba

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

firmasına göre değişir orma marka 80 kg gelirken devrektaş 65 kg gemektedir starvood ortalama 70 kg gelir

sorma sebebiniz nedir acaba

İbrahim bey iki tabaka ebatlanmış suntlamı c-max ile taşımayı düşünüyordum. Malzeme starvood, hafta sonu hallettim. 140 kg c-max'a vız geldi tırıs gitti. İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Abi

Ben geçen bayramda taşınmadan önce evimden söktüğüm ve parçalara ayırdığım mutfak dolaplarını C-Max ile Eskişehir'den Konya'ya götürdüm.

Kaç kg çeker var sen hesapla...

Böyle sorsan direk cevaplardım... ;)

Sana da dediler mi; Kardeşim bu arabayla bu yük taşınır mı? diye.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...