İçeriğe Yönlendir

Dikiz Aynam Kırıldı :(

Umut Turbil

Recommended Posts

Umut Turbil
:( slm forumda yeniyim 2 ay oldu fiesta 1.4 titanium aldım büyük bi hevesle ve motorsiklet ters yönden gelerek sağ aynama çarptı aynanın dış kapağını bulamadım ve servisi aradığımda tamamen değişmesi gerektiğini söylediler 600 TL gibi maliyeti var ve kaskodan mı yaptırmalıyım kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim .?
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçmiş olsun.en mantıklısı çıkma bakacaksınız.ama derseniz ki ben serviste orjinal taktırıcam,o zaman kaskodan yaptırın.600 tl az değil.hem Allah korusun,ne malum 1 ay sonra bi 600 tl daha hasar olmayacağı?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aranızda rapor tuttuysanız tabiki servis.. Rapor yoksa çıkma arayın aynı renk bile denk gelebilir..

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

kapağın orjinali 60 lira filan sanırım...20 liraya yan sanayileri var diye duydum...

ama eğer servis komple değişmesi gerekiyor dediyse büyük ihtimal katlanan ayna motoru bozulmuştur ve öyleyse komple değişmesi gerekecek...

kaskonuzdan karşılatacağınız ayna size çok daha yüksek bir tutar olarak diğer yıl çıkabilir...ama tabi yıl içinde başka hasar yapıp yapmayacağınızın da bi garantisi yok...çıkma bulabilirseniz ne ala :)

Yorum bağlantısı
Umut Turbil

sağolun adam vurmuş kaçmış ben hakkaride görev yapıyorum bakamadım ne durumda ayna diye tırnakları kırılmadıysa en mantıklısı kapak alıp takmak olucak eğer kırıksa da mecburen tamamen değişecek

ayna katlanıyormuş sorunsuz motorunda sorun yoktur sanırım

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Öncelik ile geçmiş olsun,O ayna biri dokunduğunda bile hemen dağılıyor ama toplamak basit ve bi hasar kolay kolay oluşmuyor,Sanırım sizin sadece ayna kapağı kırıldı bu kapak ta piyasa da mevcut ,Hatta servis te bile olması gerek,Bence kaskonuzu daha önemli işler için saklayın hasarsızlık önemli,Ama Bura dan durumu görmeden tamamen anlatımsal yazıyoruz,Belkide servisin dediği gibi ayna nın komple değişimi gerekiyor,

Not: Benim aynam 3-4 kere darma dağın oldu hemen topladım :)

Yorum bağlantısı
Umut Turbil

teşekkür ederim peki tamamen değiştirsek serviste araç kazalı mı gözükücek

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

teşekkür ederim peki tamamen değiştirsek serviste araç kazalı mı gözükücek

Servis te yapılan işlem in kaydı olacak ,Kasko dan yaptırır iseniz hasar kaydı oluşacak( Kasko anlaşmanıza bağlı) Bağzı şirket ler belirli zaman dilimlerinde belirli sayıda belirli rakamda olan hasarlar için hasarsızlık bozmuyor idi.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benimde bir haftada iki kere aynami kirdilar. Ikisindede 60 tl ye cikma komple ayna alip taktim..

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Benim de başıma gelmişti.Ama hem kapak hem de ayna çatlamıştı.Kaskoyu bozmak durumunda kalmıştım.535 tl kasko ödemişti.Eğer sadece kapak kırıldıysa kaskonuzu bozmaya gerek yok.Başka bir kapak bulabilirsiniz.İnternette satılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Arkın

gecen yıl 870 liraya yaptırdığım kasko, 2400 liralık hasar sonrası 1700 lira olarak bu yıl karşıma çıktı.

300-500 liralık hasarın kasko bedeline yansıması nasıl olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Ben 2 sene önce kaskoyu 700TL küsür gibi bir rakama yaptırmıştım.535 tl ayna masrafını kasko ödedikten sonraki sene kaskom 810tl çıktı.Düşük hasarlarda sanırım kasko çok etkilenmiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Atik

çok büyük geçmiş olsun aynı ola geçen yaz benim başıma gelmişti trafikteydim,yanımdan bi restaurantın paket taşıyan motorlusunun arkasındaki kasa dikiz aynama takılmıştı,Allahtan sadece dış kapağı çıkmıştı mekanik aksamında katlanmasında filan sorun yoktu ve çok şanslıydım ki trafik sıkıştığı için kapağın üstünden kimse geçmemişti tırnakları kolayca yerine oturttum ve düzelmişti,arkadaşların dediği gibi 600 tl çok bencede,bu pelte çıkmış araçların filan olduğu yerlere gidip sorabilirsin belki satan birileri vardır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...