İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araç Yakıt Tüketimi

Sinan Balcı

Recommended Posts

Sinan Balcı

Arkadaşlar dün aracımı teslim aldım..Tam anlamıyla uzay gemisi gibi ..Bu ne güzel bir araç bu ne güzel donanım bu ne güzel teknoloji..Gerçekten çok sevdim aracı.Yalnız inanılmaz yakıt tüketiyor yaa 16-26 lara kadar çıkıyor 100 km tüketimleri..Bu ne kadar böyle devam eder ? Eskilerin dediği gibi motor açma diye birşey varmıdır uzun yola çıkıp , basıp motoru açasın ?

Teşekkürler hayırlı sabahlar.

OOooo bu arada resimlerini çekip koyacağım ama nazar değer yaa :) ..En kısa zamanda koyarım resimleri inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun yeni aracınız kazasız belasız güzel günlerde kullanın.Yeni araçlarda artık rodaj dönemi olmuyor ama ilk 500-1000km aracı çok şıkıştırmadan kullanmanızda fayda var.16-26 gibi anlık yakıt tüketim değerleri yanıltıcı olur bir süre kullanıp ortalama yakıt tüketim değerine bakın ilk etapta tüketimin yüksek olması normal.

Yorum bağlantısı
Sinan Balcı

Hemen ekleyim yeni araç alınışta önerdiğiniz herşeye dikkat ettim..Çocuklarla bir Ankara turu yaptık.. Cam tavana bayıldılar en çok..Müzik sistemi canlı orkestra..Çocuğu olanlara kesinlikle cam tavanı öneririm. 1000 degil 2000 e bile deger valla ..Öncesinde de sunroof 'u severdim ama cam tavan bir başka..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sinan bey yakıt tüketimi ve sıfır aracın ilk kullanımı ile ilgili bir çok konu forumda var.Siz aracın fotoğraflarını çekin arabam bölümünde konu açın bu konuyu oraya taşıyalım aracınızı orada tanıtın.Burası sorunlar ve çözümleri bölümü aracınızda bir sorun yok ve olmamasını da temenni ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Anlık tüketim yanıltır sadece fikir verir. İlk başta çok yakar dense de sıfır lineamızda bana öyle gelmedi. Pek yakıt değişikliği olmadı. Ortalama tüketime bakın siz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci mı ecoboost mu? bir depoyu bitirin, sonraki dolumda tüketimi sıfırlayın o zaman bakın , hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Merhaba,

Ben de Cuma günü C max trendi mi teslim almıştım.Bende de bazen 13-15 anlık tüketim oluyor ancak ortalama daha düşük.( 6 civarlarında)

Not : Bu arada biraz piypirikli olduğum için ilk 1000 km 100km/sa süratini ve 3000 deviri geçmemeye çalışacağım.Zaten araç 2000 devire gelirken vites değiştir işaretini veriyor.Bu da yakıt tüketimi tasarrufu için iyidir sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mutlu Tokmak

Arkadaşlar

Herkeste dizel motor var sanırım :)

Ama Ben Yeni Cmax 2012 Model 1.6 125Bg Benzinli modelini satın almak üzereyim.

Benzinli Cmax kullanan var mı? Yakıt tüketimi nedir.

Araç performansından memnun musunuz bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Hakan Çark
Arkadaşlar

Saygılarımla

Fiyat ne dediler?

Yorum bağlantısı
Mutlu Tokmak

Koç grubu indirimi ile 39.750TL otomatik park dahil fiyatı

Fiyat ne dediler?

Yorum bağlantısı
Mutlu Tokmak

Daha önceki aracımız Megane 2 HB Benzinli 98 bg araçtı

Şirkette kullandığım araçlar çok çeşitli. içlerinde en iyi Bmw 320D var

Aracı Eşime alıyorum ben. Bayanlar için biraz iri diye düşünüyordum ama bugünkü test sürüşü çok keyifliydi

Eşim otomatik park olayına bayıldı. Söylendiği gibi var ama kullanmazsın gibi değil. Harika park ediyor :)

Aracı Aldık bugün 2-3 gün içerisinde teslim edecekler.

Yakıt tüketimi için tecrübelerimi paylaşacağım

Umarım 10lt üzerinden şehir içi tüketimi olmaz:D

Özellikle 1.6 Trend Benzinli ile ilgili çok az bilgi ve deneyim yorumu var.

Saygılarımla

daha önce ne kullanmıştınız? beklentiniz nedir

Yorum bağlantısı
Sercan Uğur
(düzenlendi)

Daha önceki aracımız Megane 2 HB Benzinli 98 bg araçtı

Şirkette kullandığım araçlar çok çeşitli. içlerinde en iyi Bmw 320D var

Aracı Eşime alıyorum ben. Bayanlar için biraz iri diye düşünüyordum ama bugünkü test sürüşü çok keyifliydi

Eşim otomatik park olayına bayıldı. Söylendiği gibi var ama kullanmazsın gibi değil. Harika park ediyor :)

Aracı Aldık bugün 2-3 gün içerisinde teslim edecekler.

Yakıt tüketimi için tecrübelerimi paylaşacağım

Umarım 10lt üzerinden şehir içi tüketimi olmaz:D

Özellikle 1.6 Trend Benzinli ile ilgili çok az bilgi ve deneyim yorumu var.

Saygılarımla

Merhaba,

Aynı aracı 10 gün önce teslim aldım. Ortalama tüketim 10,5 den 9,2 ye düştü, bu süre zarfında şehir içi 250 km yol yaptım. Kanımca kilometre yaptıkça 8'li rakamlara düşecektir.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Saygılar,

tarihinde Sercan Uğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mutlu Tokmak

İlk etapta araca alışana kadar normalden biraz fazla olması normal sanırım :) benim hedeflediğim şehir içi yakıt tüketimi 8-9 lt aslında, umarım yakalayabilirim bende, 2 gün içerisinde teslim alacağım aracı heyecanla bekliyorum :)

Sizede hayırlı olsun, bu fiyata bu araç çok avantajlı ve doğru bur karar oldu sanırım :)

Merhaba,

Aynı aracı 10 gün önce teslim aldım. Ortalama tüketim 10,5 den 9,2 ye düştü, bu süre zarfında şehir içi 250 km yol yaptım. Kanımca kilometre yaptıkça 8'li rakamlara düşecektir.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mutlu Tokmak

Merhaba

Aracımla ilk 150km deki yakıt tüketimim 11, 4lt

Ilk heves biraz zorladim :) %30 agresif %70 temkinli şehir içi kullanımı ile 11, 4 lt

Daha çok yeni araç ama 10 lt nin altına düşmeyecek gibi görünüyor :)

İlk etapta araca alışana kadar normalden biraz fazla olması normal sanırım :) benim hedeflediğim şehir içi yakıt tüketimi 8-9 lt aslında, umarım yakalayabilirim bende, 2 gün içerisinde teslim alacağım aracı heyecanla bekliyorum :)

Sizede hayırlı olsun, bu fiyata bu araç çok avantajlı ve doğru bur karar oldu sanırım :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Karadağ

Merhaba

Aracımla ilk 150km deki yakıt tüketimim 11, 4lt

Ilk heves biraz zorladim :) %30 agresif %70 temkinli şehir içi kullanımı ile 11, 4 lt

Daha çok yeni araç ama 10 lt nin altına düşmeyecek gibi görünüyor :)

Şehir içinde sağlıklı test edemedim.Hava soğuk ,motor soğuk,gittiğim mesafede çok kısa o yüzden değerlerin sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.Çünkü rolantide çalışırken bile anlık tüketim 11 lt gösteriyordu.Benim aracımda daha 550 km de.Ama şehir dışında 4,5 lt ye ulaştım.Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız inşallah.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şehir içinde sağlıklı test edemedim.Hava soğuk ,motor soğuk,gittiğim mesafede çok kısa o yüzden değerlerin sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.Çünkü rolantide çalışırken bile anlık tüketim 11 lt gösteriyordu.Benim aracımda daha 550 km de.Ama şehir dışında 4,5 lt ye ulaştım.Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız inşallah.

11litre değildir o ,Anlık 1,1'dir...

4,5lt'de gerçekten güzel bi değer...

Yorum bağlantısı
Selçuk Karadağ

11litre değildir o ,Anlık 1,1'dir...

4,5lt'de gerçekten güzel bi değer...

tabi anlık değerdi

Yorum bağlantısı
Selçuk Karadağ
(düzenlendi)

tabi anlık değerdi

Anlık değer dedim ama ben 4.5 litre ile yaklaşık 15 km yol aldım.Kafam karıştı.Ekranda benzin pompası resmi var,yanında 4.5 tüketim var ve hemen yanında 1/100 yazıyor.Bu gösterge anlık mı ortalama mı?Anlamadım yardımcı olursanız teşekkürler.Aracım trend benzinli.

tarihinde Selçuk Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Anlık değer dedim ama ben 4.5 litre ile yaklaşık 15 km yol aldım.Kafam karıştı.Ekranda benzin pompası resmi var,yanında 4.5 tüketim var ve hemen yanında 1/100 yazıyor.Bu gösterge anlık mı ortalama mı?Anlamadım yardımcı olursanız teşekkürler.Aracım trend benzinli.

Hareket halinde iken yazan anlık değer 100 km'deki yakıt sarfiyatınız. Durduğunuzda karşınıza çıkan değer ise 1 saatteki yakıt harcamanız.

Bu arada arkadaşlar benim dikkatimi çeken bir nokta var. Aracım dizel. Rolantide çalışırken ve hiçbir elektrik aksamı kullanmadığım zaman saatlik yakıt sarfiyatım 0,3 litre. Fakat Farları, flaşörleri, klimayı ve müzik sistemini tam açtığımda rolantide anlık yakıt 1,3 litreye kadar çıkıyor. Sizce elektrik sistemine tamamen yüklenince saatlik yakıt tüketiminin bu kadar yüksek bir oranda artması doğal mı??.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mutlu Tokmak

1/100 yazan ortalama tuketim

Ama değer imkansız yanlışınız olabilir

Fabrika verişi bile değil :)

Araç dizel mi ???

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Garip gelecek fakat bırakın klimayı farların açık olması, fanın 1-2-3-4. kademede çalışması, cam resistansı vb. tüm elektrik ile çalışan malzemelerin kullanımı bile yakıt tüketimini hatrı sayılır derecede değiştiriyor. Hatta teybin sesinin yüksekliği bile anlık yakıt tüketimini değiştiriyor. Bunu araç rolantide çalışır iken saatlik yakıt tüketim değeriniz ile görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Cumhur Kırılmış
(düzenlendi)

Arkadaşlar

Saygılarımla

merhabalar aynı aracı 16 ocakta aldım ilk depoyu resmen içti. dolu depoyla max 450 gittim. oda çok sakin kullanımda. nefesi lpg de aldım. yakıt ilk etapta düşse düşse bir süre sonra %10-15 azalır. o durumda bile yüksek bence. romano obdII kitini önerdiler şu an takıyorlar bakalım hayırlısı.

bu arada arabaya deh deyince gidiyor. kaçışı çok güzel .... ama yakıtı da.

sonuç: arabanın trend versiyonunda bile bana göre herşeyi koymuşlar. konforlu, jeep gibi keyif veriyor. tüpe karşı alerjiniz varsa, veya benim için yakıt çok önemli diyorsanız almayın. onun dışında beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor.

tarihinde Cumhur Kırılmış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...