İçeriğe Yönlendir

Ford'Un Neden Parçası Bu Kadar Pahalı ?

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Hüseyin Kuvvet

Arabam için 2 tane far lazım. Geçenlerde abim ostimde falan sormuş çakmasına bile 300TL demişler. Acaba orjinali ne kadardır..

Yorum bağlantısı
Bartuğ Eren

Camı kırık ise cam kestirmek ekonomik çözüm olabiliyor. Sierra'ma öyle yapmıştım, çakmasını geçtim; orjinali bile yoktu piyasada :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Camı kırık ise cam kestirmek ekonomik çözüm olabiliyor. Sierra'ma öyle yapmıştım, çakmasını geçtim; orjinali bile yoktu piyasada :)

Camı falan kırık değil hocam ama işte içi falan iyice ölmüş durumda. Dediğiniz gibi orjinalide yok gibi bir şey piyasada :)

Aslında o kadar pahalı değil, sahibinden'de ufak bir araştırma yaptım, ilk denk gelen çiti 160 TL :http://www.sahibinde...103626884/detay ..

Cem abi aracım 2002 model bu farlardan değil ki :/

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

pek pahalı değil ya yedek parçası. ama bulunamayan parçaları pahalı olacaktır elbette. ki her markada böyle değilmidir?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

pek pahalı değil ya yedek parçası. ama bulunamayan parçaları pahalı olacaktır elbette. ki her markada böyle değilmidir?

Haklısınız ama peki ya sisler? Sisler öyle zor bulunacak bir şey değildir heralde. 140TL diyorlar :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Adet fiyatı 80 TL, dediğim gibi ilk aramada çıktı bunlar, detaylı bir araştırmada daha makul rakamlara bulunabilir sanıyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Toyota, opel ve vw parçalarına bir bakarsanız aradaki farkı daha net göreceğinizi düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla ben focus 1 için hiç bu parça da amma pahalıymış demedim..Bİr çok araca göre alınabilir durumda parçaları.En azından alternatif olarak muadil parçaları da çok sayıda mevcut.sıkıntılı bir araç değil..

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Valla ben focus 1 için hiç bu parça da amma pahalıymış demedim..Bİr çok araca göre alınabilir durumda parçaları.En azından alternatif olarak muadil parçaları da çok sayıda mevcut.sıkıntılı bir araç değil..

Ayhan beye katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Tam tersine, ülke olarak ciddi bir yan sanayimiz var... Parça fiyatları, distribütörlerin aşırı kar hedeflerinden doğuyor.

Kendimiz araç üretsek daha ucuz olmazmı abi. Mesela bizim milyarlar döktüğümüz araçlar kendi ülkelerinde çok ucuz... Bir tek şahin doğanımız var onuda parçası ucuz diye meth ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

yan sanayi depo marka 85 tl orjinali valeo üretimi 130 tl pahalımı kimi markalara göre olabilir ama kimilerininde yarı fiyatı...parça fiyatına gelirsek,bi ürün nekadar çok satılıyorsa fiyatı okadar ucuzdur satılması zor olan parçalara göre.misal kalorifer düğmesi 20 tl iken bagaj açma düğmesi 60 tl

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hella üretimi yada visteon üretimini bi ara tanesi 120 liradan bulabiliyordum :) yan sanayisi 100 lira felan

ki focus I kadar yan sanayi bolluğu olan ford modeli yoktur :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus I için orjinal far alınmalı, diğer markalarda aydınlatma odaklanma yerine montak sorunu yaşarsınız, bulmuşsanız da alın derim, geç kalmayın, çoğu yer ithalatı bitiriyor, özel ithalat biterse rakamlar çok değişir!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...